Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na http://ipj.esy.es/kolory.php Opinie mile widziane.

To jeszcze wytłumacz jak to działa, bo mi wcale nie działa. Wybrałem farby model master. Potem jest okienko numer, ale nic nie da się wpisać, potem nazwa, wybrałem Silver. I co dalej? Nic się nie dzieje.

Poza tym popraw te "insrukcje" w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest to wersja testowa. Testowałem na Mozilli na IE nie każdej wersji działa. Wybiera się typ farby i numer, jeśli dobrze wpisany do bazy to się wyświetli. Przycisk wykonaj wyświetli paletę kolorów odpowiedni wg pola wyboru obok. Pole różnica służy do wyświetlenia podobnych kolorów. Uwagi można wysyłać na maila na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja testowa. Testowałem na Mozilli na IE nie każdej wersji działa. Wybiera się typ farby i numer, jeśli dobrze wpisany do bazy to się wyświetli. Przycisk wykonaj wyświetli paletę kolorów odpowiedni wg pola wyboru obok. Pole różnica służy do wyświetlenia podobnych kolorów. Uwagi można wysyłać na maila na stronie.

Pod Google Chrome działa. Pod IE9 nie działa, więc musisz popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Na I wojennych szkopskich trójpłatach to ja się w ogóle nie znam ale w Militariach XXwieku była jakiś czas temu obszerna monografia musiałbyś odszukać, z tego co pamiętam były tam barwne tablice z malowaniami. a karabiny Spandau to tak na zdrowy rozsądek to powinny być raczej w gunmetal. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Dobrzy ludzie, podpowiedzcie- jaką farbkę [vallejo model/game color, pactra, lifecolor] zastosować w roli Day-glo Orange? Coś nie mogę nic dopasować...

 

Może jakiś numer i nazwa producenta - bo szukam w google i jakoś nijak mi się nie pokazuje...

 

EDIT.: Ok, jest - 3-cia strona w google. (FS) 28915 or 38915

http://www.fsdeveloper.com/forum/threads/fs-colors-and-dayglo-orange.6639/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

O tu Cię zaskoczę. Zaczynałem od emalii Revela a do dziś używam ich akryli i nie narzekam :-) Są bardzo proste w obsłudze i dobrze trzymają się podłoża. Pactry nie używam.

@Daro_ufo mogę znaleźć ci odpowiedniki Revella w palecie Model Master, Tamiya, Vallejo i Gunze. Kupiłem kiedyś wzornik kolorów z przelicznikiem. Pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy - poradźcie!

Vallejo 70.822 German Camo Black Brown - jaka Pactra będzie najbliżej? A22 Earth Red i A103 RotBraun są za jasne.

A115 RAF Dark Earth, A111 Russian Dark Earth? A105 Panzer Schokobraun wydaje się nie najgorsza, tylko ciut zbyt czekoladowa. Potrzebna po prostu Pactra na polski brązowy z września 1939 (czołgi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolejny się obudził. Bo poprostu Pactra poza Polską nie jest specjalnie popularna...

Z prostego względu, że są to farby Testors konfekcjonowane w Polsce i tylko w Polsce sprzedawane pod nazwą Pactra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra nie jest sprzedawana tylko w Polsce.

No to może nie są takie złe, jeśli firmie z Polski udało się nimi wejść na europejskie rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hataka też można kupić nawet w Belgii i na razie się z dobrą opinią nie spotkałem, choć podobno zmienili skład.

 

Kolejny się obudził. Bo poprostu Pactra poza Polską nie jest specjalnie popularna...

 

Aha - rozumiem. Jeżeli coś jest niepopularne poza Polską to jest złe... Ale jak coś można kupić w Belgii to też jest złe. OKEJ.............. Spodziewałem się odpowiedzi dot. jakości pigmentu, itp. Co ma jakość do tego jaki obszar obejmuje dany produkt? Spoko ciekawe co by było gdyby 500 lat temu ktoś pomyślał, że ziemniak jest mało popularny i nigdy nie przywiózł go do europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto do czego potrzebuje, ja do malowania figurek używam głównie Pactry i nie zamieniłbym ich na żadne tam Valleo czy Gunze (próbowałem i wychodziły błyszczące), podobnie jak kolorów prostych typu czarny, biały, szary itp (doskonale kryją bez podkładów i innych szuwaksów),a do malowania pojazdów głównie ModelMastera, który robi kolory autentyczne typu US. Armor sand brytyjski pustynny czy amerykański helikopterowy (maluję jw.), a olejnych używam do malowania np. podrdzewień czy gąsienic (akryli się w ten sposób nie wymiesza).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co komu leży. Ja maluję pędzlem (pancerkę w 1:72) głównie Pactrami. Przestawił bym się chętnie na akrylowe Model Mastery (super mi się nimi maluje) tylko że nie da się ich dostać w Krakowie. A że farby najczęściej kupuję po góra kilka sztuk to koszty wysyłki są istotne. Oczywiście jeżeli kupuję coś w sklepie internetowym który ma akurat akrylowe Model Mastery to dokupuję. Ale po Pactrę mam 15 minut autobusem do Agtomu, więc po jedną - dwie farby zaglądam, omijając koszty wysyłki. Vallejo używam (niektórych kolorów Pactra nie robi), dobrze mi się nimi maluje detale. Ale jakoś nie wychodzi mi tak równa powierzchnia bez smug jak Pactrami przy większych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem mam nadzieję że Admin wybaczy, ale muszę się odnieść do wypowiedzi Kolegi tankmania :

-jakbym położył na figurkę w skali 1/35 1mm farby to zamiast twarzy czy innych szczegółów wyszedłby klocek, jak widać Kolega nie ma wiedzy o tym jak maluje się figurki w kamo np. w "czekoladowe ciastko",najpierw baza, a potem sześć kolorów,a potem kalki , a na końcu mat doskonale zdaję sobie sprawę że model to nie ściana, i nigdzie nie napisałem że maluję za jednym zamachem,co do olejnych, są to farby o długim okresie schnięcia i np. robiąc przetarcia na podłodze czy innym uchwycie jak wymalujesz akrylem to zanim przetrzesz to Ci to wyschnie, poza tym w akrylach problemem (lub plusem) jest czas schnięcia, do malowania gąsienic stosuję mieszaninę trzech kolorów rdzawego, czarnego i metalika (oczywiście w odpowiednich proporcjach), osobnym przykładem w którym olejne przewyższają akryle, jest malowanie twarzy i rąk (ciała), akrylami nigdy nie uzyskasz takich efektów i półtonów jak olejnymi (każdy człowiek ma inny odcień skóry a dochodzą Murzyni ,Azjaci , Meksykanie itp. ) co do efektów moich działań referencje może wystawić mi Makinen i Coopercat . Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.