Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się naumiem to wrzucę , czyli reasumując nie używam pistoletu, maluję pędzlem Model-Masterami ,Pactrami, i olejnymi Renesansami (Gunze i Valleo też mam ) jednym słowem nie powinienem się wypowiadać, bo jedyne słuszne farby na tym portalu to Gunze i Valleo i malowanie z pistoletu, a tak poza tym to do końca nie wiem jak malować akrylami (choć używam ich od jakichś kilkunastu lat ) .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W jaki sposób mogę uzyskać kolor czarny metaliczny z akryli Tamiya? Mają taki, ale tylko w sprayu... Jest jeszcze gunze H028, ale musiałbym zamówić wysyłkowo. Alternatywnie mogę kupić Vallejo Model Air - Black (Metallic) nr 71073 (mam na miejscu). Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

wiecie może czym zastąpić:

- Model Master 4798/2097, czy Tamiya XF-5 będzie dobra czy może Mr.Hobby C126

- Model Master 4796/2095 tu zastanawiam się nad Tamiya XF-60, ewentualnie Pactra 104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakoś to wszystko jest niestety daleko za dobrym kolorem. Jest jeszcze Mr.paint, ale u nas chyba te farby nie są dostępne? Ostatecznie zostanie mi mieszanie, a tego nie lubię. Mam już olive drab i wydaje się, że zmieszanie z ciemnym szarym powinno daćnw miarę dobry efekt.Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego jak człowiek nie kupisz sobie tego ModelMastera tylko będziesz mieszał (z tego co wiem to mają ją w Katowicach pod wieżowcem). Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Kupić mogę, ale:

1. Czy nada się do aerografu (akrylowa)?

2. Czy pomaluję nią tak samo łatwo i dobrze jak Tamiyą?

3. Czy rozcieńczę ją przyzwoicie bez kupowania dodatkowego rozcieńczalnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba jest jak najbardziej akrylowa, maluje się nią łatwo ( ja maluję pędzlem), doskonale kryje nawet bez podkładu, trzyma się wszystkiego , plastyku , żywicy, luf aluminiowych, blaszek fotorawiennych, stołu i podłogi też , rozcieńczać i myć sprzęt można wszystkim, nawet wodą (wypróbowałem ) co , najważniejsze jest w pełni powtarzalna, ja zużywam już 8-10 słoik w kolorze, US.Army/Marines Sand , Sand (iraqi), jak również US.OliveDrab czy Steel, i nie miałem z nimi żadnych problemów, HeloDrab też posiadam do pomalowania AH64A i UH60 , ale jeszcze nimi nie malowałem, ale co najważniejsze są to kolory autentyczne opisane FS. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… ModelMastera …
Ta farba jest jak najbardziej akrylowa, …
Ale ja maluję aerografem … cenę zmarnowanych na walkę wieczorów to wolę z Tamki wymieszać trochę mniej trafiony odcień i malować z uśmiechem na twarzy ;-)
Używałem do aerografu akrylowy ModelMaster 4680. Jedna z najlepszych farb akrylowych z jakimi miałem do czynienia.
  • Drobny, wolno osiadający i łatwo mieszalny pigment.
  • Konsystencja prawie do lania na wprost.
  • Ślicznie rozcieńczalny oryginalnym rozcieńczalnikiem ModelMaster 50496A, Tamiya X-20A, i samym izopropanolem (IPA).
  • Dobra przylegalność.
  • Dobra rozlewalność.
  • Łatwo wymywalny.

Ergo: Wiara w legendy szkodzi, a odwaga próbowania przynosi korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo: Wiara w legendy szkodzi, a odwaga próbowania przynosi korzyści.

 

A Ty ciągle o tych legendach... Ja też lubię próbować różnych farb i generalnie chemii modelarskiej i posiadam i czasami maluję bardzo wieloma rodzajami farb i w ramach tego próbowania i odwagi itd. mogę Ci powiedzieć, że farby Tamiya są bezkonkurencyjne jeżeli chodzi o pigment, wylewalność, mieszalność (cokolwiek przez to rozumieć) i przede wszystkim komfort malowania. Gunze jest bardzo blisko Tamiya. Tobie bardziej pasuje Model Master, w porządku, ale nie pisz o odwadze i legendach i stereotypach, bo to brzmi jakbyś był na wyższym poziomie i miał jakąś tajemną wiedzę, a to nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.