Skocz do zawartości

[WH-Schrott] Pz.Kpfw.III Ausf.N mit Schurzen Takom Blitz 1/35


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2022 o 12:47, meser262 napisał:

Włochy - sierpień 1944 roku. - RAL 7028 Dunkelgelb jak najbardziej właściwy kolor.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Dziękuję Ci za odpowiedź. Mimo wszystko pomalowałem 3-kolory, bo wydawało mi się to ciekawsze wizualnie.

 

Godzinę temu, Stojkovic napisał:

Ciekaw jestem jak wyjdziesz z takiej bazy by model nie był po prostu ciemny. 

O ! też jestem ciekaw i moja odpowiedź nie jest wcale złośliwa. Zamierzam używać już jasnej chemii : beżów, jasno-żółtych, białych. Zobaczymy jak wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jestem ciekaw bo zadanie jest dość trudne. Próbowałem nieco eksperymentować z moim Panzer IV ausf J w podobnym camo i było cięzko wizualnie to skomponować bez napracowania się przy modulacji poszczególnych barw na modelu. Kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacierka spoko, ale nowe jak z salonu :)

 

Rusty little bit :) Ale nie wiem, czy w P3 był kamuflaż podobny jak schurzenach , ale lekko prysnął bym w tą stronę. Za czysto to, wygląda, tak dla kontrastu bije odrazu ten aber po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o pogięciu, ale wokół wieży mam osłony plastikowe. Słowem wyglądałoby dziwnie (?) gdyby dolne osłony były mocno zużyte, a górne proste jak z fabryki. 

 

Drugi element to dość ciemne malowanie. Już teraz bez lakierów, washy, olejów jest dość ciemno. Mocne ciuranie tylko ten efekt wzmocni. 

 

Z obu powyższych powodów pojazd będzie raczej przed bitwą niż po bitwie.

 

Natomiast moje pytanie dotyczyło bardziej kolorów - tj na tych osłonach musi być kamo, ewentualnie 1-2 osłony mogą zostać w bazowym żółtym (jako dosztukowane). Nie mam zamiaru ich przyklejać, więc można będzie zdejmować i zakładać dowolnie. ... tak wiem, to nie pytanie, raczej stwierdzenie, ale i tak dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Klapouch said:

Też myślałem o pogięciu, ale wokół wieży mam osłony plastikowe. Słowem wyglądałoby dziwnie (?) gdyby dolne osłony były mocno zużyte, a górne proste jak z fabryki.

 

Nic dziwnego. Elementy opancerzenia tego typu podlegają normalnej wymianie/zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zapewne na zasadzie 1:1, czyli jeden moduł jest do wymiany, to go wymieniamy, inny zostaje, mimo, że pogięty. W tym sensie,  moduły mogą być w różnym stopniu uszkodzone / wygięte, a niektóre zupełnie nowe. Jednak raczej mało prawdopodobne jest, aby wymianie uległy wszystkie naraz moduły osłony wieży - raczej po prostu są nowe i nie zdążyły się uszkodzić, bo pojazd nie brał udziału w walkach. A jeśli nie brał w nich udziału, to i dolne osłony powinny być jak nowy.

 

Choć bardziej niż powyższa logika przemawia do mnie argument estetyczny - po prostu dziwnie by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło trochę narzędzi. Jeszcze nożyc brakuje, ale nie mam już siły dłubać, tym bardziej, że się złamały.  
 

Pomalowałem fartuchy. Są ruchome tj można sobie dowolnie zakładać, a jeden nie ma kamo - cały żółty. Choć wydaje mi się, że głupio wygląda, lepiej jakby był kontrastowy : panzer grey? Jeszcze wash, gęsi, oleje, brud i za rok skończę. 
 

 

E9A8A94A-D2F8-455C-8597-76A7E7A9AE59.jpeg

6555207D-5943-43CC-BBC2-A5DA3AA50786.jpeg

68768F81-BBC3-4B59-9D01-1CD65FE06FC0.jpeg

F707B598-2609-4CE4-BED7-B51312815D07.jpeg

CF3B59D1-9313-46E2-B145-250A9BC8B784.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Evildead napisał:

Nożyce też do poprawy, rękojeść była z bakelitu

 

A by Cię ....

 

2 minuty temu, Evildead napisał:

u Ciebie wyglądają jak z drewna

A to miód na moje uszy - nikt oprócz Ciebie nie pochwalił, ani jeden. A tak się starałem... 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.