Skocz do zawartości

[WH-Schrott] Pz.Kpfw.III Ausf.N mit Schurzen Takom Blitz 1/35


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrwałem w postanowieniu i nie dokończyłem wszystkiego co mam rozgrzebane. Za to startuje w projekcie kolegi @Thalgonisi wchodzę w końcu w skalę 1/35. Czy coś z tego wyjdzie? Zobaczymy. Moje wcześniejsze ulepki w 1/35 były kiepskie, wtedy dopiero zaczynałem. Zobaczymy czy zrobiłem postęp. 
 

Z dodatków mam lufę i osłony boczne abera. Zestawu modyfikować nie zamierzam, ale o malowaniu nie zdecydowałem, więc będę prosił o radę jak pomalować, żeby wóz był mniej więcej poprawny. 
 

Zacząłem dzisiaj, fotka prezentuje stan obecny. 
 

 

2F089DAB-7B52-4296-821C-9AD8BDA5058B.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jonathan napisał:

Tutaj można więcej poszaleć z malowaniem

 

I o to właśnie chodzi. Fartuchy zniekształcają tę piękną sylwetkę, ale chętnie będę zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę ciekawych malowań-bez ekranów (białe i afrykańskie):

 

 

 

 

 

Filmik:

Z ekranami:

 

 

Zachowany egzemplarz:

https://www.valka.cz/Pz-Kpfw-III-Ausf-N-t509

Parę fotek:

https://www.themodellingnews.com/2020/07/preview-takom-is-making-panzer-iii.html

Z gry:

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 14:27, Klapouch napisał:

Się jednego czy dwóch fartuchów nie zamontuje to będzie i wilk syty i owca cała :)

 

To daj fartuchy z jednej strony, a z drugiej nie dawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie będzie zależało od tego jaką wersję N-mi uda się zbudować. Mi osobiście podoba się trójbarwne oraz całe żółte z frontu włoskiego (zdaje się dywizja Herman Goering). Póki co walczę z krzywym wydechem, bo za diabła nie pasuje poziomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram sobie materiały odnośnie malowania. Chyba najbardziej podoba mi się malowanie żółte, ale mam pytania:

 

1. Koło napędowe - na poniższym zdjęciu jest inne niż moje, ale bardzo specyficzne. Tj przy innych III'kach wersji N nie zauważyłem takiego jak poniżej, - ten zdaje się jest Afrika Korps, czy tamtejsze III'ki miały jakieś modyfkacje ? Jak jest z Afryki to po co mu wydech do brodzenia? Czemu nie ma żadnych dodatkowych filtrów nad silnikiem ?

 

image.thumb.png.aade3bff2b6de6eb13871b6ad38e83e8.png

 

image.png.72364ab28cf4c0a050618e607bb868ce.png vs image.png.e24180eb3227e7a9ff9e2f4029cfa423.png

 

2.  Poza tym - inna góra jarzma - na moim poziomie nic z tym nie zrobię. Teraz pytanie, czy to są tylko otwory ?

 

image.thumb.png.69624006e4f996368e3c82b9391b54c8.png

 

image.png.62b7d6f3e872ec375cc0b6ecccc4a3ff.png

 

Pytania :

 

1. Co za cudak z wardrawing.be ?  (Pz.Kpfw III Ausf.N (wardrawings.be))

2. Mam zdjęcie jak poniżej z moim kołem i zdaje się moim jarzmem, podpisane jako Pz.Kpfw. III Ausf. N coded “211” from Pz.Abt.208, northern Italy, August 1944 - ale tu mam zdjęcie tylko z boku. Czy to taka wersja jaką mam i mogę go swobodnie machnąć na żółto ?

 

miniTC_36_profile_14.jpg

 

 

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klapouch napisał:

2.  Poza tym - inna góra jarzma - na moim poziomie nic z tym nie zrobię. Teraz pytanie, czy to są tylko otwory ?

To jest dodatkowy pancerz. Na górze są otwory. Ale na znanych mi zdjęciach nigdzie nie widziałem Ausf. N z takim dopancerzeniem jarzma. Co do koła, to nie potrafię Ci pomóc. Nigdzie takiego nie widziałem. Podejrzewam, że to może być "kolorowanka".

Pozdrawiam

Grzesiek

Edytowane przez Gregory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klapouch napisał:

Zbieram sobie materiały odnośnie malowania.

Takich kolorowanek NIGDY nie bież jako materiały źródłowe - NIGDY.

Dodatkowo w jakim celu porównujesz dwa pojazdy ze sobą - No.07 i No.211. Jak w każdym czołgu niemieckim było wiele modyfikacji i modernizacji polowych. Wersja Ausf.N również temu zabiegowi podlegała.

3 godziny temu, Klapouch napisał:

Pytania :

 

1. Co za cudak z wardrawing.be ?  (Pz.Kpfw III Ausf.N (wardrawings.be))

2. Mam zdjęcie jak poniżej z moim kołem i zdaje się moim jarzmem, podpisane jako Pz.Kpfw. III Ausf. N coded “211” from Pz.Abt.208, northern Italy, August 1944 - ale tu mam zdjęcie tylko z boku. Czy to taka wersja jaką mam i mogę go swobodnie machnąć na żółto ?

ad.1. O to trzeba by było zapytać się autora tego RYSUNKU lub zdjęcia tego RYSUNKU.

ad.2. Jakie zdjęcie? Tego rysunku? Żaden materiał źródłowy.

Ta kolorowanka przedstawia pojazd z 2 kompanii z nieoficjalnym godłem tej jednostki na czołowym pancerzu - Włochy - sierpień 1944 roku.179130596_meser262@No.211ausf.N-1944.thumb.jpg.5fca39ded0d873b1c4261a32c23deea2.jpg

Koło napędowe wprowadzone w tej wersji od Ausf.H do końca produkcji.

FOTKA tylko w celach dyskusji.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.