Jump to content

Wiejskie klimaty Belgia 1944


Adrian800
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Wybacz. Całość jest super ( ale...paprocie ssą za zielone ,jeżeli nie chcesz się bawić z malowaniem ciała na figurkach kup sobie Vallejo -Gamee Ink -72.093. Przy użyciu suchego pędzla  nawet nie ma potrzeby malować oczu.

image.thumb.jpeg.416cf2e0df03143c7861a2f7213c32e4.jpeg

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, marcin70 napisał:

Wybacz. Całość jest super ( ale...paprocie ssą za zielone ,jeżeli nie chcesz się bawić z malowaniem ciała na figurkach kup sobie Vallejo -Gamee Ink -72.093. Przy użyciu suchego pędzla  nawet nie ma potrzeby malować oczu.

 

Ludzie co wam się stało z tym malowaniem oczu, przecież są kalkomanie gałek ocznych w skali 1/35 i nie trzeba malować sadzonych jaj:szczerbol:, podobnie jak kalkomanie dystynkcji i hitlerowskich gap które nb. przydały by się tym biegnącym Szkopom, duży plus za pasy do broni ale minus za ich nierealistyczność:D, wyglądają jakby były z  blachy lub forniru:mrgreen: . Ale od razu widać że marcin70 w wojsku nie był tankista wyszedł przednio ale buty całkiem skopane Józefy lub inaczej  OZŻ-ety w w życiu nie były w takim kolorze nawet nowe a już matowe nie były nigdy :lol:. Pozdr. A.

Link to comment
Share on other sites

od razu widać że marcin70 w wojsku nie był tankista wyszedł przednio ale buty całkiem skopane Józefy lub inaczej  OZŻ-ety w w życiu nie były w takim kolorze nawet nowe a już matowe nie były nigdy :lol:. Pozdr. A.

 

Święta racja  w e wojsku nie byłem :)  Miałem czarne , nawet 3 rodzaje  -  zomozy, zające ( Józefy ) i buty skoczka  ( długie i wiązane ) . A  kolorystyka na zdjęciu  jest w trakcie pracy  przed filtrami i innymi operacjami .  Fota robiona telefonem i przy dennym oświetleniu. Pozdrawiam M.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Co do oczu to nie wydaje mi się żeby było aż tak tragicznie no ale to tylko moje spostrzeżenia tu jest figurka wstępnie malowana 

 

IMG_20220402_123811.jpg

Edited by Adrian800
Link to comment
Share on other sites

Widziałem kiedyś pracę pewnego modelarza. Gigantyczna diorama, przepiękne kamienice, a jak zajrzałem figurkom w oczy, to masakra. 

Jest taka porada, najpierw białko oczu, potem pasek jako źrenica, na końcu to wszystko zamalowuje się dookoła skórą. Nie na odwrót, skóra potem oczy. Ewentualnie ja tak maluję skóra, a oko jako czarna kropka, w tej skali białka i tak nie widać. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.05.2022 o 20:26, johnrambo napisał:

 

 

Taka ciekawostka z LWP  :) 

101d1a784cb88068d8f52ab5f921.jpg

Widzę Przyjacielu że wojsko znasz tylko z filmów o Johnie Rambo albo z " Czterech pancernych i psa" :mrgreen: . Trzewiki wz. 68 w takim kolorze występowały albo po tym jak je uszyli więźniowie w Wołowie albo jakiś innych Wronkach albo co obecnie bardziej prawdopodobne  gdzieś na odległej półce w jakimś zapomnianym przez Boga, kwatermistrzostwo lub szefa kompanii magazynie ZN.  Buty w wojsku (tym prawdziwym) były czyszczone i pastowane co najmniej  3 razy dziennie , na apel poranny, południowy i przed snem, a jeżeli delikwent miał służbę lub wartę odpowiednio częściej taką zazwyczaj brązową lub czarną (lotnictwo, marynarka ,NJW MSW i ZOMO-za :D ) pastą:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/erdal-pasta-do-butow-z-zaba-1979-r-i7221836890.html

lub taką:

https://pl.pinterest.com/pin/435090013996408494/

 Gwarantuję Ci że przy tak częstym pastowaniu często  "na  gorąco" (pastę się podpalało a potem trzeba było szybko zgasić wtedy była płynna i lepiej wsiąkała ) ta ładna jasna skórka w tych butach bardzo szybko ciemniała . Jak pobierałem buty były ładne brązowe choć ciemniejsze jak te ze zdjęcia, jak je  potem zdawałem po 18-u miesiącach były bardzo ciemne prawie czarne:mrgreen:. Właściciela wątku przepraszam za offa. Pozdr. A. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, johnrambo napisał:

Przegrałeś  po prostu 😆

Niby w czym przegrałem ?????? Podałem jak to w rzeczywistości wyglądało i tyle jak dla mnie takie  buty możesz sobie zrobić na  każdy kolor nawet różowy , ale z prawdą historyczną  to będzie miało niewiele wspólnego . Pozdr. A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.