Skocz do zawartości

Opel Blitz 3ton firetruck 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Dawno już nie dawalem żadnych zdjęć z relacji, a to dla tego, że aparat pożyczyłem. Dorwałem aparat z firmy i oto zdjęcia.

Świeżo pomalowana kabina, z nałozonymi kalkami.

7158623d4eccf90c.jpg

2eee83ec6997b835.jpg

d0c4c2fece265bf2.jpg

A tu już kabina zakurzona i pryśnięta półmatem. Pomalowałem także zbiornik na wodę.

7e1babdd8b75f9bd.jpg

0bb690d427bcdcb3.jpg

8ffc2d4752d5210e.jpg

81ca279f2e79638e.jpg

ecdca622640ba3f2.jpg

38e4596254c7a943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator
jestem mega ciekawy jak po pomalowaniu przyleisz lampy oraz te boczne mocowania na weże gaśnicze .

Przykleję tak jak każdą inną część.

 

Jeszcze jedno pytanko jak udało ci sie zkleic beczkę że nie masz szpar z tył ?

Jedna część do drugiej i szczęście, że części były dobrze spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

 

Co raz lepiej wygląda opelek Będziesz piskał budę clearem

Psiknąłem kabinę półmatem, ponieważ model ma być zakurzony, więc clear nie pasował by.

 

Pomalowałem kilka wnęk oraz inne elementy czarnym matem.

b07386cc38e0eb93.jpg

20ee343fc6fdf163.jpg

c486a33c779dc8c2.jpg

8f8eed3966c0c171.jpg

Model na dzień dzisiejszy prezentuje się tak.

408799658013f9fb.jpg

19494cbbfa907d4c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki wielkie Bartini.

Dzisiaj troszkę podłubałem i udało mi się wykonać kilka czynności przy budowie.

Pomalowałem i wkleiłem boki na drzwi.

2d25ba285a266cb4.jpg

1aa8deb4582d2ee1.jpg

Pomalowałem "ławeczkę" w kolorze jaki zaleca produceny i washem poprawiłem słoje w drewnie. Nie wyszło to jeszcze perfekcyjnie, ale nie od razu Rzym zbudowano. Nie patrzcie na te nadlewy, na nie nachodzi skrzynka.

b3cccddbcad73090.jpg

Pomalowałem półmatem błotniki, skrzynki, i uchwyty, wcześniej je lekko zakurzając. jedna skrzynka będzie otwarta i będzie w niej łańcuch itp.

1b5b0b6adefd890e.jpg

Pomalowałem też węże, może ssawne niewiem, zostało mi tylko wywiercić otwory, by je troszkę urealistycznić.

7d028af27193a7fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam wszystkich.

Ciąg dalszy zmagań przy budowie a raczej przy brudzeniu. Jak się to wydaje, nie jest to takie proste. Można łatwo przesadzić co mi się właśnie udało.

Wcześniej pomalowane węże postanowiłem urealistycznić i wywierciłem w nich otwory, co ma bardziej przypominać prawdziwe węże.

67f6f8ade821dfb6.jpg

Dokleiłem też schowki, co dodało modelowi jakiegoś wyglądu masywniejszego.

a4fe1e6e7171e759.jpg

e17f014a553cd375.jpg

I w końcu przesadzone brudzenie. Myślałem, że jak prysnę półmat, to farba zrobi się mniej widoczna. Pobawiłem się także w wash i co z tego wyszło sami zobaczcie. Chciałem zrobić zacieki do których przykleiła się sadza i kurz.

0587d151026bb585.jpg

8d25016f016d7cff.jpg

76bd76402d39b7fe.jpg

4135ea24814b7bb4.jpg

8fdfe37030dfb591.jpg

5b4a1f8eba0ae86d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań przy budowie a raczej przy brudzeniu. Jak się to wydaje, nie jest to takie proste. Można łatwo przesadzić co mi się właśnie udało

 

Masz rację, troszkę za brudny jak na wóz strażacki, faktycznie na "czystej" powierzchni ładnie by wyglądały spływy, nie ważne czy jakiegoś tam brudu, czy drobne rdzewienia czy odłażenie wręcz lakieru itd, ale ten brudzing jest jak dla mnie za bardzo "brudzing", odniosłem wrażenie, że bardziej ufajdana jest beczka niż komora silnika razem z silnikiem wzięta, ale... model jeszcze nie gotowy, więc jest to do poprawienia... Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj niewiele zrobiłem przy Oplu.

Pobrudziłem tylko kabinę i posklejałem kilka elementów które pójdą do malowania.

18030fe16fe70034.jpg

1daca2716aca47d6.jpg

89486a21cb767b95.jpg

4461f4f216e3f097.jpg

Trzeba się przyznać do tego, iż mam jeszcze mało doświadczenia w brudzeniu pojazdów. Muszę dużo trenować lecz nie ma na czym. Myślę że kolejny model który będę brudził też nie będzie lepiej wyglądał od tego, no ale trening czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szcarze mówiąc nie pasuje mi to brudzenie. Że tak powiem strażacy to "czyścioszki" i dbają o czystość wozów bojowych. Wątpię aby opel w akcji tak mocno się ubrudził, a z kolei brudzenie nie przypomina tego z jazdy nawet po błocie Nie wiem dokładnie jak to w dawnych latach było, ale gdy ja pracowałem w Straży Pozarnej (prawie 30 lat temu), to po każdej akcji pojazd był gruntownie myty. Nawet gdy auto nigdzie nie wyjeżdżało z garażu, to co tydzień w każdy piątek było czyszczone i ropowane (piątek był dniem, w którym to gruntownie sprzątało się garaże i cały tabor). Tak samo podczas zmiany służby gdy zmiennik znalazł jakąś plamkę nie tylko na karoserii, to kierowca zdajacy zmianę musiał od nowa pucować całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szcarze mówiąc nie pasuje mi to brudzenie. Że tak powiem strażacy to "czyścioszki" i dbają o czystość wozów bojowych. Wątpię aby opel w akcji tak mocno się ubrudził, a z kolei brudzenie nie przypomina tego z jazdy nawet po błocie Rolling Eyes Nie wiem dokładnie jak to w dawnych latach było, ale gdy ja pracowałem w Straży Pozarnej (prawie 30 lat temu), to po każdej akcji pojazd był gruntownie myty. Nawet gdy auto nigdzie nie wyjeżdżało z garażu, to co tydzień w każdy piątek było czyszczone i ropowane (piątek był dniem, w którym to gruntownie sprzątało się garaże i cały tabor). Tak samo podczas zmiany służby gdy zmiennik znalazł jakąś plamkę nie tylko na karoserii, to kierowca zdajacy zmianę musiał od nowa pucować całe auto.

 

Tornado ma rację, od lat nic się nie zmieniło z pucowaniem aut zarówno po akcji jak i w dzień techniczny, u nas ostatnio ktoś przeniósł dzień techniczny z piątku na poniedziałek... tylko po co?? wracając do tematu...

Chyba że wykonasz właśnie takiego szrota, jak na powyższej focie, to wtedy co innego. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.