Skocz do zawartości

SSGN Kursk Hobby Boss 1/350


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.png.1db7fbef2d5f22eafc6208ecf3364db2.png

 

Witajcie! Tutaj mnie jeszcze nie było :D
Z powodu "życia" musiałem zastopować wymagający warsztat z Tomcatem. Postanowiłem machnąć przy okazji, na szybko jakiś okręcik. Początkowo chciałem Typhoona lecz w tym momencie jest on niedostępny. Zatem będzie Kursk :D
Jak zawsze uprzedzam, że nie staram się specjalnie odwzorować tego konkretnego okrętu. Nie będzie liczenia nitów i przykładania do planów. Czysty relaks :D

Model w większości będzie z pudła. Z racji, że planuję otworzyć luki rakietowe być może skuszę się na dodanie kilku detali by te miejsca nie wiały pustką. 

Jeżeli macie jakieś fajne zdjęcia Kurska albo innych jednostek projektu 949 to chętnie przygarnę. Szczególnie szukam kolorów poszczególnych elementów. Model co prawda planuje zrobić mocno pobrudzony i zmęczony ale zawsze to miło mieć jakąś referencję :)

Niedługo pierwsze cięcia :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w budowie :piwo:  

jakbyś coś potrzebował z materiałów czy planów to pisz PW - mam tego sporo  :szczerbol:

 

15 godzin temu, Juffre napisał:

planuję otworzyć luki rakietowe być może skuszę się na dodanie kilku detali by te miejsca nie wiały pustką....

1466542631_949AoscarII(5).jpg.4ceeeda6bcef4fbf3536fa5c383cd055.jpg

 

949agr2.jpg.ed5c52ca59e590ec1aba3f0063869b29.jpg

 

887720149_949A_zaadunekrakietyP-700.jpg.f613a606b11c38a93c98e848753fba01.jpg

 

170760659_949AoscarII(KurskP-700Granat).jpg.7d327eb9671c65dcb82766136cea6311.jpg

 

a tu zniszczona wyrzutnia i uszkodzony korpus pocisku z wraku Kurska - fotka oczywiście już po wydobyciu :

15.JPG.b0d12d8285c7ec1a150dc34654000deb.JPG

 

przy okazji polecam zajrzeć tutaj :

 

 

a co do kolorów to nie wiem jak się zapatrujesz na produkty Vallejo ale w kwestii Oscara wygląda to tak:

część górna https://acrylicosvallejo.com/en/product/model-air-en/anthracite-grey-71052/

część dolna : https://acrylicosvallejo.com/en/product/model-air-en/fire-red-71084/

takie kolorki przynajmniej są sugerowane w zestawie :

vallejo-navy-nuclear-submarines-71611.jpg.f55d1d1aeae71906cc0e7d026f2386fc.jpg

i zestawiając efekt po pomalowaniu ze zdjęciami mniej więcej by się to zgadzało

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hops, pierwsze cięcia za mną. 

Zacząłem od wyrzutni. Jeszcze 17 :D  Upierdliwa praca :)

image.thumb.jpeg.473785bbb2276e389bc420770be88442.jpeg

 

Z fotek wnioskuję że:

- silosy rakietowe powinny być czarne a ich wnętrza czerwone

- rakiety jasno szare

Co z wnękami w których znajdują się rakiety? Na fotkach ciężko stwierdzić Wygląda trochę ten kolor jak kolor zewnętrznej części okrętu. Mam rację?

image.thumb.png.6290c110485bd390788f794f19146c1f.png

 

I jeszcze jedno pytanie o kolejność wystrzeliwania rakiet. Najpierw strzelano z rakiet bliżej dziobu czy może rufy? Rysunek z opakowania modelu sugeruje, że od rufy. Ciężko mi jednak zaufać tu HB :D

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 16:28, Juffre napisał:

...kolejność wystrzeliwania rakiet. Najpierw strzelano z rakiet bliżej dziobu czy może rufy?

to bez znaczenia - istotne było zachowanie odpowiedniej stateczności poprzecznej a więc np. jak wystrzelili 2 rakiety z lewej burty to kolejne strzelali z prawej.

Zresztą strategia ataku tymi rakietami wymagała odpalenia ich grupą, gdzie jedna rakieta wznosiła się na wyższy pułap niż reszta (lecąca nad wodą) i była odpowiedzialna za naprowadzanie pozostałych rakiet na cel. W przypadki 949 podczas ataku  wystrzeliwane były min. 4 pociski więc po dwie z obu burt - dlatego właśnie klapy są po 2 wyrzutnie żeby to usprawnić.

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, M.A.V. napisał:

to bez znaczenia - istotne było zachowanie odpowiedniej stateczności poprzecznej a więc np. jak wystrzelili 2 rakiety z lewej burty to kolejne strzelali z prawej.

Zresztą strategia ataku tymi rakietami wymagała odpalenia ich grupą, gdzie jedna rakieta wznosiła się na wyższy pułap niż reszta (lecąca nad wodą) i była odpowiedzialna za naprowadzanie pozostałych rakiet na cel. W przypadki 949 podczas ataku  wystrzeliwane były min. 4 pociski więc po dwie z obu burt - dlatego właśnie klapy są po 2 wyrzutnie żeby to usprawnić.

To wyśmienicie, że tak było. Dzięki temu będę mógł ładnie otworzyć luki z obu stron. Wielkie dzięki :)

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ruszyła budowa :)

Zdecydowałem się na biały kolor wnęk z silosami. Dzięki takiemu zabiegowi będą one lepiej widoczne. Połówki kadłuba zostały sklejone. Teraz czas na szpachlowanie i trasowanie linii podziału :)

Część silosów nie posiada jeszcze włazów (wiek?). Zostaną dodane później jak zdecyduję się ile rakiet wystrzelić :D
image.thumb.jpeg.d0fe9c1276b7b15034372774d031fddd.jpeg\

 

Zbliżenie na luk z rakietami :)

image.thumb.jpeg.7ffd4c1353b5c449281a7e1c80d96354.jpeg

 

Zastanawiam się jeszcze nad kolorem pokładu. W pierwszym zamyśle chciałem pomalować go szarym surfacerem 1200. Po zastanowieniu coraz bardziej skłaniam się do czegoś czarnego. Co uważacie? Jaki kolor podkładu najlepszy pod malowanie czarnych okrętów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym użył szarego, bo po pierwsze widziałbym różnicę między kolejnymi warstwami "czarnego", a po drugie jakbym miał malować model na czarno to nie byłby to czarny tylko jakiś bardzo ciemny szary, resztę zrobił washem. Chyba, że można zrobić na odwrót pomalować model faktycznie na czarno i rozjaśniać go washem, ale to szczerze nie widziałem żeby ktoś tak to robił. Koledzy bardziej doświadczeni może coś mądrzejszego podpowiedzą. Powyżej to tylko moje zdanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vieh_san

Można w obie strony, ale wychodząc z czarnego jest więcej roboty. Poza tym masz rację, czarnego nie maluje sie czarnym :szczerbol: Dobrym przykładem jest tu ta moja ostatnia chińska paskuda.  Z tym że nie robi sie takich rzeczy łoszem, a laserunkami z fukawki. Właśnie dlatego nie malujesz czarnego czarnym, żeby potem móc zrobić na tym czarny, albo prawie czarny łosz, który wyciągnie Ci detal.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
23 godziny temu, M.A.V. napisał:

tak mnie naszło.....

 

dziś mija dokładnie 22 lata od zatonięcia Kurska   (22 sierpień 2000, około g.11:30)  i śmierci wszystkich 118 członków załogi   [']

Z czystej ciekawości zajrzałem do działu marynarzy i ... konsternacja. Wy macie inny kalendarz?

Dzisiaj jest 13 sierpnia to jakim cudem dokładnie mijają 22 lata na dzień 22 sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jmx62 napisał:

Dzisiaj jest 13 sierpnia to jakim cudem dokładnie mijają 22 lata na dzień 22 sierpnia?

Post napisany był wczoraj tj. 12 sierpnia. I taka est data zatonięcia Kurska. Kolega @M.A.V.się po prostu pomylił w pisaniu daty. :bleh:

Edytowane przez _OldMan_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 18:08, jmx62 napisał:

Dzisiaj jest 13 sierpnia to jakim cudem dokładnie mijają 22 lata na dzień 22 sierpnia?

W dniu 13.08.2022 o 18:59, _OldMan_ napisał:

Kolega @M.A.V.się po prostu pomylił w pisaniu daty. :bleh:

tak jest - zamiast jedynki mi się wpisała dwójka 

dzięki za czujność !!  już poprawione  :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.