Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 1:24 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)  Zaczynam swój drugi warsztat odnośnie aut. Na tapetę biorę mój niegdysiejszy koszmar, czy Porsche od Tamki. Wcześniej nie udało mi się go zwalczyć, teraz mam nadzieję, że mi się uda, bo model mi się bardzo podoba. 

Kolor wybrałem srebrny z palety CC. Mam do tego też zestaw blaszek, z których użyję raczej tylko tarcze hamulcowe i rejestrację.

 

NMTThh3.jpg

 

V7WQamL.jpg

 

h6ccWWk.jpg

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolor siadł. Bardzo lubię srebrny. Ktoś się orientuje ile minimum musi schnąć kolor od CC, zanim potraktuje się go bezbarwnym?

 

CQZqt4f.jpg

 

Vx7cyto.jpg

 

N2XIY0h.jpg

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ja robię dzień przerwy. Ale daj temu spokój na jakieś 3 dni - ot na wszelki wypadek 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier siadł po 24h od położenia koloru.  Żadnych problemów, wżerów czy rozpuszczania. Gdzieniegdzie jakieś paproszki się przykleiły, ale zrobi się je papierem wodnym o wysokiej granulacji. Nakładanie Duxona, to baja. Jedna mokra, od razu lustro, a na drugi dzień można polerować. Żadnych przyprószek, czy nakładania 5 warstw w odstępie 5 dni. Jazda z grubej rury i temat z głowy. Polecam :)

 

E63UfGW.jpg

 

xLTIGJE.jpg

 

dfUJm27.jpg

 

gmJ1iHn.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartas89 napisał:

Jak najlepiej wykonać maskę do szyb? W tym zestawie nie ma pięknie i równo wyciętych masek jak w moim poprzednim aucie 😞

Taśma, ołówek i jedziesz po rancie i masz piękną maskę :D
Ewentualnie taśma i kawałeczek po kawałeczku maskujesz, a półokręgi robisz cyrklem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Na jaki klej kleicie szyby? Mam trochę problem w tym modelu z czystym przyklejeniem oszklenia. 

I jeszcze jedno. Czy można jakoś uratować oszklenie? Mam porysowane i ogólnie trochę zabrudzone. Czy papierem na mokro to zrobić, a potem polerka? Czy jeszcze inaczej?

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bartas89 napisał:

Na jaki klej kleicie szyby? Mam trochę problem w tym modelu z czystym przyklejeniem oszklenia. 

I jeszcze jedno. Czy można jakoś uratować oszklenie? Mam porysowane i ogólnie trochę zabrudzone. Czy papierem na mokro to zrobić, a potem polerka? Czy jeszcze inaczej?

Micro Kristal Clear jest do tego ok. Jest jeszcze taki specyfik z AK, ale wypadła mi nazwa z głowy. 

I tak, polerowanie oszklenia to normalna sprawa - możesz to zrobić - zmatowić, potem pastami polerskimi wypolerować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toled napisał:

Micro Kristal Clear jest do tego ok. Jest jeszcze taki specyfik z AK, ale wypadła mi nazwa z głowy. 

I tak, polerowanie oszklenia to normalna sprawa - możesz to zrobić - zmatowić, potem pastami polerskimi wypolerować. 

Ammo Ultra Glue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby wklejone. Przednia szyba bez obwódki czarnej, z tego względu, że brzydko to wychodziło i całkiem z niej zrezygnowałem. Szyba tylna i boczne malowane z ręki markerem Tamiya. Myślę, że wyszło znośnie, chociaż wolałbym firmowe maski.

 

KzGs1bq.jpg

 

YXu8TqI.jpg

 

LdoxcfL.jpg

 

eU7sbws.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cayman napisał:

Imitację uszczelek w kaście też poszarpane .🤔  

Też malowane z ręki. Ten model jakoś wybitnie mi nie idzie i nie leży 😞

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jakub476 napisał:

Nigdy nie wycinam, naklej sobie taśmę 3M 3mm i gotowe.

O tę chodzi?

 

https://www.dlalakierni.pl/tasma-maskujaca-471-cienkoliniowa-niebieska-3mm-x-33m-3m-6404?gclid=EAIaIQobChMIlbHDupGM-AIVCOqyCh1lXgAoEAQYASABEgJv_fD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej już wystarczająco Cię obstukali. Z mojej perspektywy(laika) jedynie ten poszarpany kawałek w lewym górnym rogu odstaje i szczerze mówiąc gdybyś nie napisał, że czegoś nie użyłeś nawet nie miałbym pojęcia o braku. A błędów się nie uniknie nigdy, więc powodzenia i wytrwałości w dalszej pracy👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bartas89 changed the title to Porsche 911 GT3 1:24 Tamiya

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.