Skocz do zawartości

M1278 JLTV I love Kit 1/35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Następca humvee wybrany, więc czas się przestawić 😉. Patrząc na zdjęcia w necie, to kombinacji kilka jest, byleby producenci zestawów nadążyli. Fajna bryka, większa od humvee, ale mniej przypakowana, niż M-ATV.  Zgrabny, ale masywny. Wymyśliłem sobie wersję USMC z wieżą MCTAGS, choć kusi z wyrzutnią TOW. Jakkolwiek może następny raz. 
ofiara na zdjęciu, a pacjent w pudełku. 

4085C961-4ECC-44C9-B9CA-C620BE6FEFD5.jpeg

C3278B67-1116-4E5B-BB70-EB9AEE0EF8A6.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw podobno mocno uproszczony i z różnymi błędami. Chociażby co robi w środku stanowisko od Crowsa? Nie chciałeś zaczekać na RFM?  Na pewno pobije jakością i odwzorowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina bez fajerwerków. Zaczekam na RFM z otwartym wnętrzem. Zdjęć tez niewiele z możliwością podglądu podsufitki, rozmieszczenia interkomów i samej elektroniki. Zamykam na głucho. Okienka w tylnych drzwiach, jak szpary w sredniowiecznym rycerskim hełmie. Tylne drzwi zmontowane z obu stron.

60D211A0-9C53-4319-BAC1-4B0ACB37B839.jpeg

6194D3DF-1B51-49E8-9D79-C2440532BD11.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja czekam na rfma... Zamykaj na amen jak nic. Może byś zrobił takiego jak na fotkach bo przyznam że szkoda wieży na USMC żeby z tego dłubać. A wieża oryginalna trzyma przyzwoity wymiar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SnajperTBG napisał:

No właśnie ja czekam na rfma... Zamykaj na amen jak nic. Może byś zrobił takiego jak na fotkach bo przyznam że szkoda wieży na USMC żeby z tego dłubać. A wieża oryginalna trzyma przyzwoity wymiar? 

Jest jakaś data na kiedy RFM zapowiedziało swój model? Bo można czekać jak na M-ATV Socom od Pandy - aż Panda padła... 

(Choć słyszałem, że komuś odsprzedali projekty i formy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mandrivecs napisał:

Jest jakaś data na kiedy RFM zapowiedziało swój model? Bo można czekać jak na M-ATV Socom od Pandy - aż Panda padła... 

(Choć słyszałem, że komuś odsprzedali projekty i formy)

Chiński wywiad donosi że późna jesień/zima  powinien być w PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 09:57, mandrivecs napisał:

Czy zdjęcie z artboxa na pudełku ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Tzn. pojazd jest obwieszony antenami typowymi dla misji w Afganistanie - czy JLTV były / są już wysyłane w rejony konfliktów?

JLTV nie widziało Afganistanu.

Ich pierwsza zagraniczna misja to bodajże wysłanie USMC do Estonii.

 

EDIT: Swoją drogą muszę sprawić sobie tą wieżę, żeby w 72 ją odwzorować, do swojego JTLV.

Edytowane przez Skinn3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podejrzeć, czy konstrukcja pojazdu jest taka sama, jak modelu. Otóż brak ramy występuje. Przednie i tylne zawieszenie jest osobno montowane do nadwozia. Dziwne toto. Złapanie geometrii może być wyzwaniem. Na teraz na ślinę poskładane. 

93C5DC1C-FAEE-433B-8A27-CFA2E1948C76.jpeg

6E156394-136D-4427-BFCF-297AA962CEF0.jpeg

F156A286-BF1B-471A-A955-34DFC6C2B5A9.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 21:34, Bengal napisał:

co to z firma? jakościowo dobre to?

to Chińczycy (i rzeczywiście Zderzak ma racje że to firma córka Trumpka) chociaż z tą firmą ciekawa sprawa jest bo powstała na grobie firmy Merit International (z kapitałem amerykańskim) po której przejęli formy i wypraski ---> wydają obecnie wiele ich starych modeli nawet bez zmian artboxu   :szczerbol:

66.jpg.d94230af54d619e25fa6b93658203715.jpg

 

77.thumb.jpg.f30d75d82ce9997ee235c802b64b1e56.jpg

 

sorry makinen za OFFTOP   :piwo:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie pomalowany. Zostały jeszcze stopnie/podesty. Uparłem się na wersje USMC, ale ten egzemplarz powinien mieć wysoki wydech, którego w modelu nie ma. Trudno- pierwsze koty za płoty. Pojazd wg mnie ma swietna sylwetkę, wiec czekam na RFM, albo sprawie sobie drugiego w malowaniu NATO.

C89B7CEE-BAEC-4415-91E5-F0E6FC6E9766.jpeg

6AED5826-B3E7-45B5-9605-5016EE8FEC4E.jpeg

22F53739-9DD7-4464-9ABE-08D11B455323.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.