Skocz do zawartości

Ślicznotka z Memphis 1/72 Revell


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Bardzo fajny, a jest jakiś wash w liniach podziału? Bo tak jak dla mnie to trochę mało widoczne są, chyba że to wina oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

Bardzo fajny, a jest jakiś wash w liniach podziału? Bo tak jak dla mnie to trochę mało widoczne są, chyba że to wina oświetlenia.

Nie będzie washa czasami jest przereklamowany :wojo:

image.thumb.png.4dc33b9b5ab48ab869413e9c576c0bea.png

 

"The Movie" Memphis Belle - DSC_7031c

Chociaż to różnie można interpretować 

 

Edytowane przez Adamo722
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracowałeś się przy modelu ale niestety kolorystyka jest z tej części na której siedzę. Lotki pomalowałeś na szaro a powinien być jasny oliwkowo brązowy z resztą wkleiłeś zdjęcia samolotów które ogromnie się różnią kolorystycznie od Twojego modelu. I choć należy się pochwała za staranne wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 21:48, chudypiotrek77 napisał:

Napracowałeś się przy modelu ale niestety kolorystyka jest z tej części na której siedzę. Lotki pomalowałeś na szaro a powinien być jasny oliwkowo brązowy z resztą wkleiłeś zdjęcia samolotów które ogromnie się różnią kolorystycznie od Twojego modelu. I choć należy się pochwała za staranne wykonanie.

Obejrzyj ten filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. W 1;38 wyraźnie widać że lotki i ster kierunku mają kolor Jaśniejszy ale w tonacji oliwkowej. Natomiast plamy barwy zielonej są ewidentnie ciemniejsze od Olive drab na całym kadłubie. Nie ma takiej jasnej zielonej barwy. 

W dniu 1.12.2022 o 21:43, Adamo722 napisał:

Po 3 miesiącach w końcu koniec. Będzie pogoda zrobię fotki w świetle dziennym.

IMG_20221201_214039.jpg

IMG_20221201_214528.jpg

 

Edytowane przez chudypiotrek77
Dokończenie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chudypiotrek77 napisał:

Obejrzałem. W 1;38 wyraźnie widać że lotki i ster kierunku mają kolor Jaśniejszy ale w tonacji oliwkowej. Natomiast plamy barwy zielonej są ewidentnie ciemniejsze od Olive drab na całym kadłubie. Nie ma takiej jasnej zielonej barwy. 

Mam takie same spostrzeżenia. W 7:07 wyraźnie widać jak kolor steru kierunku się odcina od szarego i wpada w zielony (oliwkowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, chociaż wydaje mi się, że za mocne okopcenia są. Może mi się wydawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, powierzchnie sterowe - lotki, stery wysokości i kierunku, były kryte płótnem, stąd różnica w odcieniach kolorów kamuflażu na nich. Natomiast same kolory powinny być "jednolite", czyli góra OliveDrab, dół NeutralGrey. Na zielony musiałbym poszukać w "papierach", a te chwilowo poza zasięgiem. Teraz już za późno na poprawki, ale nauka, żeby nie do końca wierzyć instrukcjom. Revell niestety ma to do siebie, że każe mieszać swoje kolory i tam dość łatwo o pomyłkę. Ogólnie model fajnie zrobiony i zachęca do położenia na stół swojego egzemplarza (który jednak musi poczekać, bo kolejka niemała)😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.