Skocz do zawartości

Mitsubishi Type 90 - 1:35 Tamyia nr 35208


Sebastian76

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

Moja obecność na forum ograniczała się dotąd to podziwiania i podpatrywania prac innych.

Moje początki modelarstwa pochodzą z czasów kiedy w składnicach harcerskich można było dostać "Łosia" "Iła", "Jak-a" lub " Czaple" - nie były to udane początki. :) Spróbowałem więc po raz drugi w czasach studenckich - również z różnych powodów poległem. 

Trzecią próbę podjąłem rok temu w wieku 46 lat z postanowieniem cierpliwej nauki trudnego lecz pięknego hobby.

Dziś odważyłem się, aby poddać ocenie i krytyce niniejszy model, który wykonałem w oparciu tego co dostarcza jego producent w pudełku. Jedynym dodatkiem  są dwa pociski do pięćdziesiątki.

Chętnie poznam Waszą opinię, będę głęboko zobowiązany za wszelakie uwagi, wskazówki. Krytykę z przyjemnością przyjmę bowiem zależy mi na rozwoju i zgłębiania tajników warsztatu modelarskiego. 

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Sebastian - Wrocław

_DSC3631.jpg

_DSC3582.jpg

_DSC3618.jpg

_DSC3644.jpg

_DSC3607.jpg

_DSC3605-2.jpg

_DSC3579.jpg

_DSC3585.jpg

_DSC3590.jpg

_DSC3609.jpg

_DSC3610.jpg

_DSC3615.jpg

_DSC3625.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie choć wydaje mi się, że koła jezdne są za czyste w stosunku do gąsienic. Więcej kurzu by na nich się przydało. Osobiście lubię też "odważniejszy" weathering a nie symboliczny. Wnętrze lufy na czarno lepiej malować. Kolory peryskopów coś mi nie leżą. Jesteś pewien, że takie wpadające w granat są ok?

Edytowane przez patrykd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto, schludnie sklejony i pomalowany. Przygotowane teoretyczne jest - widać wash, zacieki, kurz , kalki się nie świecą i model wygląda dobrze. Na pewno przy lufie jeszcze można poprawić wnętrze na czarno a zewnętrze zmatowić bo lufa wydaje się bardziej połyskliwa od reszty modelu Po tak długim czasie jak piszesz to nie nazwę tego powrotem do hobby, ale bardziej debiutem. Bardzo udanym debiutem. Masz potencjał, żeby robić bardzo dobrą pancerkę, więc zakładaj warsztat i kuj żelazo póki gorące.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego modelu wypowiedzieli się już Koledzy lepiej znający się na tym ode mnie, ja dodam tylko, że podoba mi się sposób prezentacji czyli sposób wykonania zdjęć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, patrykd napisał:

Ładnie choć wydaje mi się, że koła jezdne są za czyste w stosunku do gąsienic. Więcej kurzu by na nich się przydało. Osobiście lubię też "odważniejszy" weathering a nie symboliczny. Wnętrze lufy na czarno lepiej malować. Kolory peryskopów coś mi nie leżą. Jesteś pewien, że takie wpadające w granat są ok?

 

Serdeczne dzięki za uwagi. 

 

    Faktycznie chciałem zrobić go z delikatniejszymi śladami zużycia bowiem wynajdując w sieci fotografie oryginału wyglądają na mało eksploatowane. Drugi powodem dla takiego podejścia była próba opanowania i wyważenia, aby nie przesadzić z ilością w myśl zasady - mniej znaczy więcej z powodów o których wspomniałem na początku tego akapitu. Dlatego więcej pracowałem przy odbarwieniach farby (które są słabiej widoczne na tych fotach) niż na bardziej widocznych odpryskach, których chyba na nowocześniejszym sprzęcie jest mniej niż na pojazdach z okresu II wojny. 

Co do peryskopów też mam mieszane uczucia. Po prostu zadecydowałem, że będą niebieskie i po pryśnięciu foli z zestawu już odwrotu nie było. Pokutuje brak szerszego przyjrzenia się sprawie przed podjęciem decyzji. 

 

Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TAW napisał:

Czysto, schludnie sklejony i pomalowany. Przygotowane teoretyczne jest - widać wash, zacieki, kurz , kalki się nie świecą i model wygląda dobrze. Na pewno przy lufie jeszcze można poprawić wnętrze na czarno a zewnętrze zmatowić bo lufa wydaje się bardziej połyskliwa od reszty modelu Po tak długim czasie jak piszesz to nie nazwę tego powrotem do hobby, ale bardziej debiutem. Bardzo udanym debiutem. Masz potencjał, żeby robić bardzo dobrą pancerkę, więc zakładaj warsztat i kuj żelazo póki gorące.

 

Dziękuję za miłe słowa. 

Jest to mój w zasadzie drugi model, który wykonałem w ciągu ostatniego roku, bowiem podczas prac przy pierwszym (Abrams także od Tamyii - który również zaprezentuje) zatrzymywałem się i trenowałem na modelach, które pozostały mi z wspomnianych czasów studenckich - Czytałem, oglądałem i starałem się przenieść to na stare modele zanim odważyłem się spróbować na nowym. i taka to historia z ciągłym przełamywaniem granic, radością z małych sukcesów i kuciem cierpliwości, która wydaje się być kluczem do efektów. 

 

Warsztat założony, skompletowany  i czekający na kolejne prace. Dziękuję za słowa, które dodają skrzydeł.

 

Serdecznie pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Slaw_21 napisał:

Co do samego modelu wypowiedzieli się już Koledzy lepiej znający się na tym ode mnie, ja dodam tylko, że podoba mi się sposób prezentacji czyli sposób wykonania zdjęć.

Bardzo dziękuję. 

To akurat bonus z drugiej pasji jaką jest fotografia. Ciągle jeszcze pracuje nad poprawa zdjęć - Szczególnie w kontekście pokazywanie szczegółów  i detali ( ale na to jeszcze mam czas - w kontekście poprawienia warsztatu) Potrzebuje innego obiektywu, lub przejściówki macro to posiadanego.  

 

Pozdrawiam! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian76 napisał:

Bardzo dziękuję. 

To akurat bonus z drugiej pasji jaką jest fotografia. Ciągle jeszcze pracuje nad poprawa zdjęć - Szczególnie w kontekście pokazywanie szczegółów  i detali ( ale na to jeszcze mam czas - w kontekście poprawienia warsztatu) Potrzebuje innego obiektywu, lub przejściówki macro to posiadanego.  

 

Pozdrawiam! 

Ja sobie radzę z przyblizwniami poprzez robienie cropa w programie do obróbki zdjęć. Maceo obiektyw ma bardzo mała głębie ostrości i możesz mieć problemy z tym że większe detale będą tylko ostre miejscami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, patrykd napisał:

Ja sobie radzę z przyblizwniami poprzez robienie cropa w programie do obróbki zdjęć. Maceo obiektyw ma bardzo mała głębie ostrości i możesz mieć problemy z tym że większe detale będą tylko ostre miejscami. 

 

To bardziej chodzi o przejściówkę "macro" do obiektywów - obiekty macro sam w sobie zdecydowanie nie nadaje się do fotografii modeli.

Próbowałem ogarnąć temat Iphonem 12 pro - ale generalnie totalnie mnie jego aparat rozczarował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ostro jedziesz jak na powrót po tylu latach... Podoba mi się bardzo. Odważnie z weatheringiem jak na pierwszy model. Ja się cykałem i pierwszy zrobiłem "na czysto" by sie nie zniechęcać jak nie wyjdzie. Peryskopy faktycznie takie bardzo energetycznie/ soczyste kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.