Skocz do zawartości

Ki-84 Hayate, Arma Hobby 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie wygląda, ale jak dla mnie ścianki fotelu są za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja bym je takie zostawił, fajnie się odcinają od reszty 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baas ArK napisał:

A zdradzisz jak będziesz maskował?

 

Jeszcze nie wiem. Myślałem nad blutackiem. Dzisiaj próbowałem coś zacząć, ale po godzinie miałem zrobione pięć pól chyba i wszystkiego dosyć. Walnąłem go w kąt i zabrałem się za thunderbolta 😄 trzeba będzie pomyśleć nad czymś innym. Na jedynym zdjęciu jakie widziałem- nie jestem w stanie stwierdzić czy były te plamki malowane z pistoletu czy przejścia kolorów są ostre. Jeśli przyjmę że ostre użyje maskolu nanoszonego jakimś pędzlem. 

 

image.thumb.png.791690999775ea63261dae4070011bd2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% natryskowo. Kiedyś krążyło po forach zdjęcie jednego z ki-61 co miał kamuflaż w liście i gałęzie. Z daleka wygląda jak pędzel a z bliska widać, że natryskowo. Do tego jeszcze malarz niezbyt zdolny, bo zostawił w wielu miejscach chamskie zacieki ze zbyt dużej ilości  farby. Przepadło mi to foto razem z dyskiem ale w sieci jest kilka innych przykładów.

https://imodeler.com/2017/01/second-kobayashi-ki-61/

https://www.worldwarphotos.info/gallery/japan/aircrafts/ki-45/ki-45-philippines/

https://www.worldwarphotos.info/gallery/japan/aircrafts/ki-61-hien/kawasaki-ki-61-hien-in-cockpit/

https://www.moddb.com/groups/aircraft-lovers-group/images/kawasaki-ki-61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to malowanie natryskowe komplikuje mocno sprawę. Muszę się zastanowić poważniej jak to ogarnąć.

 

24 minuty temu, jachud3 napisał:

Ja bym próbował rolować cieniutkie robaki z blutacka czy innego patafixu, efekt chyba będzie najbardziej zbliżony do oryginału. Roboty sporo, ale jak wyjdzie to klękajcie narody 😉

 

Jak pisałem próbowałem ale z blutackiem.  Czasochłonna mega metoda. Bardzo wąskie wałeczki trzeba robić. Rwie się to. Nerwów mi braknie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, panDespota napisał:

Te najciemniejsze do poprawy. Za duży kontrast z pozostałymi

 

To zostawiłbym jak jest. Na kolejnych etapach powinno się nieco "spłaszczyć".

Co do samego malowania to patafix imho (wiem, cierpliwość wink4). Mignął mi też pomysł malowania na zasadzie negatywu (ale to aluminium).
W 48 nie miałbym problemu (tylko z ręki, natryskowo), 72 to jednak większe wyzwanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zaruk napisał:

Tutaj propozycja z wykorzystaniem Maskolu. Efekt zadowalający.

 

Maskol.jpg.a61cf099a91aeccb7de460b15018b2e4.jpg

 

Maskol_1.jpg.ffd2bd0bf43bec23c10f6bd4df7ca5db.jpg

 

Też właśnie myślałem nad maskolem, ale podobno plamki były nanoszone natryskowo i powinno być miękkie przejęcie. Poćwicze na jakimś szrocie plamki z aero i zobaczę jak to wychodzi i czy efekt będzie mnie zadowalał.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, panDespota napisał:

Rozpoznanie walką. Pierwsze koty za płoty. Wyszło po Japońsku- jako tako, ale do przyjęcia

 

Weź nie marudź...

Jest bardzo dobrze, nawet więcej niż bardzo dobrze. I to w tej skali.

 

:cool:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.