Skocz do zawartości

Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, JollyMonk napisał:

Oto, co pomyślałem: oczywiście nie warto tego powtarzać. Ale może przynajmniej nie podkreślaj te podziały cienieniem? Nałóż grubszą warstwę farby na wierzch. Mniej rzucający się w oczy. :roll:

 

Model jest już po błyszczącym lakierze, kalkach i łoszu, tak że już za późno. Niedługo wrzucę jakieś zdjęcie. Mam w sumie z telefonu, ale w takiej jakości że wstyd wrzucać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/3/2022 at 7:08 PM, panDespota said:

Model jest już po błyszczącym lakierze, kalkach i łoszu, tak że już za późno. Niedługo wrzucę jakieś zdjęcie. Mam w sumie z telefonu, ale w takiej jakości że wstyd wrzucać 😅

Rozumiem. Czekamy na zdjęcia. Okazuje się tylko, że jest to krótka budowa - jeśli coś pójdzie nie tak, to znowu będzie za późno na komentarze. I nie możesz niczego naprawić 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spadły mi morale po tej wtopie z liniami 😆 Kalki kładłem jak wróciłem do domu po kilku drinkach. Jedna gwiazda mi pękła. Nieudolnie próbowałem ją podmalować. Picie jednak nie idzie w parze ze sklejaniem 😅 Obecnie model wygląda tak

 

9xcauqmf o

 

Isognnk2 o

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie,  po lakierze matowym i brzydzeniu nabierze jeszcze więcej wyrazu. :cool:

Tylko te gwiazdy zgaś, żeby nie waliły po oczach.

 

Jakbyś nie napisał, że to Clear Prop 1/72 myślałbym, że to Eduard w czteryósemce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zapijać brak szpachli w kilku miejscach - to prawdziwie modelarska dusza musi być. Ech, chodzą jeszcze tacy ludzie po świecie. Jedź Waćpan dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, panDespota napisał:

Kalki kładłem jak wróciłem do domu po kilku drinkach.

Piłeś? Nie klej! 

Chyba jestem ślepy, nie potrafię rozróżnić, która gwiazda to ta poprawiana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, HK1885 said:

Wygląda świetnie,  po lakierze matowym i brzydzeniu nabierze jeszcze więcej wyrazu. 

Tylko te gwiazdy zgaś, żeby nie waliły po oczach.

 

15 hours ago, barszczo said:

Malowanie i kalki skutecznie odciągają wzrok .

W pełni popieram opinię kolegów! Weathering rozjaśni drobne błędy, a model będzie wyglądał naturalnie.
Iszak i na brzuchu mogę być dość brudne, a połączenie skrzydła z kadłubem może być postrzępione.

Hero-Mironov.thumb.jpg.912a713b99d4e58172e0f1bfbed69520.jpg Sovetskiy-I-16_nemci_june-1941.thumb.jpg.376345327bffacd1d7d4331d430c39dd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Roland_Sebastian napisał:

Chyba jestem ślepy, nie potrafię rozróżnić, która gwiazda to ta poprawiana.

 

Lewe górne skrzydło. Mniej więcej na środku. Na zdjęciu tak tego nie widać ale w rzeczywistości jest spora różnica w odcieniu między plamką a gwiazdą. Będę musiał jeszcze nad tym popracować. Tym razem na trzeźwo 😅

 

58 minut temu, JollyMonk napisał:

W pełni popieram opinię kolegów! Weathering rozjaśni drobne błędy, a model będzie wyglądał naturalnie.
Iszak i na brzuchu mogę być dość brudne, a połączenie skrzydła z kadłubem może być postrzępione.

 

Jeszcze się muszę zastanowić jak go ubrudzić. Wstępnie planowałem delikatnie, no ale po tym co zaszło będę chyba musiał trochę zmienić plany 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/6/2022 at 9:44 AM, panDespota said:

Lewe górne skrzydło. Mniej więcej na środku. Na zdjęciu tak tego nie widać ale w rzeczywistości jest spora różnica w odcieniu między plamką a gwiazdą.

Nic, dzieje się to również na prawdziwych samolotach - retuszowali uszkodzenia płótna.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Udało się ukończyć szkraba jeszcze przed nowym rokiem, ale z braku czasu dopiero teraz ogarnąłem sesję. Szczerze wszystkim polecam model. Z byków jakich mam świadomość i jakich nie udało mi się uniknąć- brak szpachlowania linii na łączeniu skrzydeł kadłub od góry i na dole. Raz że pośpiech, dwa że wziąłem to za łączenia paneli. A co jeszcze pewnie okaże się w galerii 😆 Zapraszam

 

 

Obrazek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.