Skocz do zawartości

Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Hiszpania znajduje się poza kręgiem moich zainteresowań. Może kiedyś. Na chwilę obecną będzie pudełkowe malowanie 

 

image.thumb.png.c7fe3d2674edee34b5bd49fcbb5db3d6.png

 

Samolot na stronie opisany "Polikarpov I 16 type 10 89IAP Red 13 captured at Mlynow Poland during the Barbarosa onslaught 1941 0B". Co ciekawe w instrukcji też jest opisany w tej samej lokalizacji z tym że z 46IAP. Od czego ten skrót IAP, coś z armią powietrzna? 

Znalazłem też inne kolorowe zdjęcie maszyny z czerwoną trzynastka, ale nie widać już czy ma literę H. Zresztą opisana jako zdobyta na Litwie.  Krój nr 13 wydaje się inny.

 

image.thumb.png.f343486533f3ef94147c26ccbbe1b211.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małym zgłębieniu historii pozostałych i nowo zbudowanych w Hiszpanii Polikarpowów, to nie jest niestety tylko kwestia przemalowania i naklejenia nowych oznaczeń. Temat jest konkretny, no chyba że zamknę oczy i uznam że to co w pudełku całkowicie odpowiada temu co widać na zdjęciu. I tak chyba trzeba będzie zrobić. Przepraszam za biadolenie nie w swoim wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, panDespota napisał:

Hiszpania znajduje się poza kręgiem moich zainteresowań. Może kiedyś. Na chwilę obecną będzie pudełkowe malowanie 

 

image.thumb.png.c7fe3d2674edee34b5bd49fcbb5db3d6.png

 

Samolot na stronie opisany "Polikarpov I 16 type 10 89IAP Red 13 captured at Mlynow Poland during the Barbarosa onslaught 1941 0B". Co ciekawe w instrukcji też jest opisany w tej samej lokalizacji z tym że z 46IAP. Od czego ten skrót IAP, coś z armią powietrzna? 

Znalazłem też inne kolorowe zdjęcie maszyny z czerwoną trzynastka, ale nie widać już czy ma literę H. Zresztą opisana jako zdobyta na Litwie.  Krój nr 13 wydaje się inny.

 

image.thumb.png.f343486533f3ef94147c26ccbbe1b211.png

Ten na dolnym zdjęciu to chyba rzeczywiście jest typ 10 (lub późniejszy, niestety skrzydło jest kiepsko widoczne) - zdaje się że ma karabiny maszynowe w kadłubie. Ten na górnym to z kolei istotnie typ 5.

Edytowane przez Jostein
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję za komentarze.

 

W dniu 28.10.2022 o 23:59, Adamo722 napisał:

Jakie proporcje farby dajesz?

 

Nanoszę kilka transparentnych warstw. 1/1 farba z miksturą 😆 Mikstura to retarder/flow improver/thinner w stosunku 1/3/3. Wszystko z Vallejo.

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2022 at 12:00 PM, zaruk said:

Robi wrażenie.

Po prostu super! Zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość tego wróbla. Mistrzostwo aerografu! :brawo:Chcę się nauczyć, a przynajmniej spróbować 🙄
Należy jednak zwrócić uwagę, aby szwy łączące nie były widoczne (ani z góry, ani z dołu). Dwukrotnie szpachluję mój model.

 

 

i-16 type 5 07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JollyMonk napisał:

Po prostu super! Zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość tego wróbla. Mistrzostwo aerografu! :brawo:Chcę się nauczyć, a przynajmniej spróbować 🙄
Należy jednak zwrócić uwagę, aby szwy łączące nie były widoczne (ani z góry, ani z dołu). Dwukrotnie szpachluję mój model.

 

 

i-16 type 5 07.jpg

 

Trzeba malować. Im więcej modeli natłuczesz z tym większą łatwością będziesz operował aerografem z każdym nastepnym.

Co do szpachlówki. Poszpachlowałem łączenia połówek kadłuba. Nie wiem czemu te podziały przyjąłem jako łączenia paneli. Tak ładnie były zrobione 😆 Boże, ale laszczarska wtopa 😲 Dobrze że piszesz, ktoś kto zaglądanie uniknie babola. 

Ja już nie będę tego poprawiał, szkoda mi czasu na odtwarzanie malowania. Co do malowania, jakie planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, panDespota said:

 

Trzeba malować. Im więcej modeli natłuczesz z tym większą łatwością będziesz operował aerografem z każdym nastepnym.

Dziękuję Ci! Jest coś do nauczenia))

8 minutes ago, panDespota said:

Nie wiem czemu te podziały przyjąłem jako łączenia paneli. Tak ładnie były zrobione 😆 Ja już nie będę tego poprawiał, szkoda mi czasu na odtwarzanie malowania. 

To oczywiście zrozumiałe! :piwo: Montaż modelu nie jest łatwy - łatwo popełnić błąd.

14 minutes ago, panDespota said:

Co do malowania, jakie planujesz?

Zrobiłem już swojego Hiszpana :pilot:Powodzenia - chętnie zobaczę budowę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, panDespota napisał:

Boże, ale laszczarska wtopa 😲

 

Proszę Cię, nie żartuj. Ty przyjąłeś łączenia części jako granice paneli. Czyli poddałeś zagadnienie analizie myślowej (mniejsza o efekt). Ja, jak się okazuje, wyłączam okresowo myślenie. Oto przykład. Maluję camela, oto przybliżony wzór:

 

Instrukcja.jpg.c2f64dcdb5e3bc8f7d0af6c861892fda.jpg

 

Jak już zmiksowałem ten zielono-brązowy kolorek to zabrałem się do malunków. Stwierdziłem, że bezpieczniej będzie najpierw pomalować dolne powierzchnie płatów, na wypadek gdyby coś nie wyszło. No i pomalowałem... 😉

Wybacz offf - może trochę Cie pocieszy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, panDespota said:

Ja już nie będę tego poprawiał, szkoda mi czasu na odtwarzanie malowania. 

Oto, co pomyślałem: oczywiście nie warto tego powtarzać. Ale może przynajmniej nie podkreślaj te podziały cienieniem? Nałóż grubszą warstwę farby na wierzch. Mniej rzucający się w oczy. :roll:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.