Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to czego? No tego Hurka, jak już go zrobisz albo zaczniesz. Może się czegoś nauczę, co można wycisnąć z tego unikalnego zestawu. Ufam, że będę pod tak ogromnym wrażeniem Twojego wykonania, że po tym to chyba „se”ze cztery zamówię :) :) :) :) . Czekam niecierpliwie, No nie daj się prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luljan napisał:

No jak to czego? No tego Hurka, jak już go zrobisz albo zaczniesz. Może się czegoś nauczę, co można wycisnąć z tego unikalnego zestawu. Ufam, że będę pod tak ogromnym wrażeniem Twojego wykonania, że po tym to chyba „se”ze cztery zamówię :) :) :) :) . Czekam niecierpliwie, No nie daj się prosić.

Twoje kpiny z tego na prawdę fajnego zestawu są po prostu słabe żeby nie powiedzieć żenujące.... Wyjaśnię Ci coś, modele robię dla siebie, dla przyjemności, a nie żeby wywierać na kimś wrażenie. A czy mógłbyś się czegoś ode mnie nauczyć? Może, nie znam twoich modeli, warsztatu... Tak więc zostawiam Cię ze swoim sarkazmem i bez nadziei na spełnienie twoich życzeń/marzeń. Dobrej nocy 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RogerM said:

Twoje kpiny z tego na prawdę fajnego zestawu

Ja nie kpię z zestawu, mam co do niego pewne uwagi oraz zdecydowanie uważam, że jego wycena jest absurdalna. Kpię natomiast z takich jak Ty, ponieważ odmawiasz mi prawa do oceny zestawu, ja przecież nigdzie nie napisałem, że jest zły, źle lub niedbale opracowany. Nie używam argumentów ad personam. Robisz to Ty, cały czas. A mogę się założyć, że tego zestawy nigdy nie zrobisz a już na pewno go tutaj nie zaprezentujesz. Czyli, jesteś gawędziarz nic nadto, nie jedynym zresztą w gronie zajadłych obrońców :) :) :) .

 

Mój model, nawet dwa znajdziesz tutaj bez trudu, nawet jeden warsztat. Ja niestety twoich znaleźć nie mogłem :) . 

Edytowane przez Luljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bedrzich napisał:

Kolorystyka samolotów RAFu wcale taką oczywistą nie jest…

Może było, ale warto przypomnieć: Rodzaje Sky

Sytuacja w 309 mogła być podobna do tego Typhoona HH-N. Raczej nie były jednak szare te litery jak przyjmowało się wcześniej za Gretzyngierem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luljan napisał:

Nie używam argumentów ad personam.

No skąd, w życiu.

 

8 godzin temu, Luljan napisał:

Ja chętnie zobaczę te wasze Hurki, zrobione oczywiście, Panowie  RogerM i martinello, wtedy się wspólnie ubawimy

A to tylko jeden z wielu przykładów.

 

8 godzin temu, Luljan napisał:

oraz zdecydowanie uważam, że jego wycena jest absurdalna.

Co oznacza słowo "zdecydowanie" w twoim przekonaniu? Zdecydowanie to co najmniej 11 razy w półtora miesiąca?

https://modelwork.pl/search/?&q=drogi drogo &type=forums_topic&page=1&quick=1&item=48934&search_and_or=or&sortby=relevancy

 

8 godzin temu, Luljan napisał:

Ja nie kpię z zestawu, mam co do niego pewne uwagi

I z nieskrywaną radością wpadasz jak tylko jakiś ewentualny błąd się pojawia.

Wiesz, mnie tam rybka ile modeli sprzedadzą, czy zarobią, czy zrobili za drogo, czy nie i jak na tym wyjdą. Czy model ma błędy, czy nie i jakie. I najważniejsze, co o tym sądzi Luljan.

Mam swój mózg, rozumiem swoje priorytety i potrafię sam zdecydować. A ciebie nie powinno to obchodzić, tak jak nie powinno ilu kupujących sklei, a ilu schowa do tapczanu. I właśnie na tym polega problem, że tego nie rozumiesz, w związku z tym jesteś zwyczajnie namolny. Jak taki koleś w szkole z którym nikt nie chce się bawić i rozmawiać, a on i tak ciągle przyłazi i gada.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję, gest szlachetny, muszę jednak podziękować. Mam gdzieś swój po zakupie P 11. 35 euro to max ile ten model jest wart, nawet z tymi nitami i wodotryskami na „klik” :) . Tyle  wychodzi modeli w normalnych cenach, że naprawdę nie ma parcia. 

Edytowane przez Luljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parcia nie ma, a AH zatrudniła kilka osób, bo nie ogarniali pakowania wysyłek. Na czeskim Modelforum piszą, że pierwsza dostawa w jednym z czeskich sklepów już wyprzedana. Czesi są niewątpliwie "kupieni" Kuttelwascherem, Wyspiarze Tuckiem. Dla mnie ich sukces rynkowy znaczy, że będą inne wersje Hurricane. Przynajmniej chcę w to wierzyć😃 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😂😂😂😂 I dlatego w Hannantsie, przyznasz, dosyć znanym sklepie, widnieje jako niedostępny z rabatem? Zostawmy to. Niech sprzedadzą pięć milionów. Być może wtedy zaprzestaną żałosnej próby finansowania działalności z preorderów ( jako chyba jedyna firma, nawet Dora pod „ bombami” tego nie robi) i zaczną wyceniać modele w sposób racjonalny. Czego im z całego serca życzę. 
Co do kolejnych wersji, możesz się nie doczekać. Skoro napisałeś tutaj, że ludzie wersji nie odróżniają to myślisz, że podobnie nie odróżnią w portfelu 45 od 28 euro za Hobbybossa? Zobaczymy kto miał rację :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Luljan napisał:

Ja nie kpię z zestawu, mam co do niego pewne uwagi oraz zdecydowanie uważam, że jego wycena jest absurdalna. Kpię natomiast z takich jak Ty, ponieważ odmawiasz mi prawa do oceny zestawu, ja przecież nigdzie nie napisałem, że jest zły, źle lub niedbale opracowany. Nie używam argumentów ad personam. Robisz to Ty, cały czas. A mogę się założyć, że tego zestawy nigdy nie zrobisz a już na pewno go tutaj nie zaprezentujesz.

Żenujący bełkot.

12 godzin temu, Luljan napisał:

Czyli, jesteś gawędziarz nic nadto

To o Tobie.

 

12 godzin temu, Luljan napisał:

Mój model, nawet dwa znajdziesz tutaj bez trudu, nawet jeden warsztat. Ja niestety twoich znaleźć nie mogłem :)

Czytaj ze zrozumieniem posty innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Luljan napisał:

nie odróżnią w portfelu 45 od 28 euro za Hobbybossa? Zobaczymy kto miał rację :) .

W hannants HB kosztuje ok. 29£, a AH 34£. Pomijając, że to różne wersje, to Hurri z HB jest paramodelem  i zdecydowanie uważam, że wycena jest absurdalna. Powinien kosztować najwyżej 13.7£😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MIRO napisał:

Tak, dokładnie. 

jeszcze nie probowalem

jest cala gama samoprzylepnych liter w roznych kolorach i formatach

I tak sobie kiedys myslalem: podklad sky/ albo i szary w miejscu liter

Na to nakleic litery i pomalowac cala  reszte  ( kamuflaz )

po zdjeciu liter powinno byc OK

Jak napisalem  - jeszce nie probowalem. Moze przy drugim Gladiatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RogerM said:

Żenujący bełkot.

Na brak kultury i impotencję modelarską nic Ci nie pomogę. Wybacz.

 

2 hours ago, letalin said:

W hannants HB kosztuje ok. 29£, a AH 34£.

Tak, tylko, że cena AH jest z rabatem a model na dzisiaj nie jest dostępny. Cena będzie zapewne wyższa, owe 45€, i nigdzie go nie kupisz poniżej tej ceny. A HB tak, są sklepy w UK które go oferują za 22£, wiec bądźmy rzetelni.

A czy to jest para model??? No jeżeli wyznacznikiem jest brak tych nitów i gumowe koła to może tak. Mnie to nie przekonuje, ale to nie jest ważne. Ja mowie o większości sklejaczy, oni kupią HB.  Pora kończyć ten spektakl. Róbta se co tam chceta.

Edytowane przez Luljan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z literami samoprzylepnymi jest taki problem, że one na pewno nie odpowiadają temu co jest na kalkomaniach, które są opracowane wg zdjęć i z dokładnością do pół cala  odpowiadają tym z oryginalnego zdjęcia. Dziesiątki pomiarów i prób jest robione, żeby wyglądało jak na samolocie i tego nie zastąpisz gotowym fontem. Litery na maszynach RAF są bardzo różne. Są schematy, ale pamiętam Z2915 robiony do Dieppe, gdzie każda litera na prawym boku miała inną wysokość, a nawet grubości linii się różniły. Tu wyborem jest najwyżej zeskanowanie kalkomanii i wycięcie ploterem masek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luljan napisał:

 Pora kończyć ten spektakl. Róbta se co tam chceta.

Ciekawi mnie, czy kiedykolwiek w historii zdarzyło się, że ktoś zmienił zdanie w trakcie takich wymian poglądów? 

Sądzę, że paradoksalnie uczestnicy utwierdzają się w swoich opiniach i nikt nie bierze pod uwagę nawet najbardziej racjonalnych argumentów. Taki urok internetowych dyskusji.  Nie znikaj na długo. Wkrótce ma być P-51D od naszego ulubionego producenta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, letalin said:

które są opracowane wg zdjęć i z dokładnością do pół cala  odpowiadają tym z oryginalnego zdjęcia. Dziesiątki pomiarów i prób jest robione,

Hahahahahahaha No to jest kabaret normalnie.

Taaaak, No to sobie  porównaj owe litery w mustangu PK G ze zdjęciami. Tutaj się jakieś czary wyprawiaja.  Możemy być poważni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luljan napisał:

Hahahahahahaha No to jest kabaret normalnie.

Taaaak, No to sobie  porównaj owe litery w mustangu PK G ze zdjęciami. Tutaj się jakieś czary wyprawiaja.  Możemy być poważni?

Którym PK-G? Były ponoć trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można zmienić pogląd jeżeli ów pogląd nie dotyczy jakości a głównie ceny? Gdzie tutaj jest pole do zmiany poglądu. Miałbym uznać, że skoro jest droższy o 10€ od podobnych to jednak po namyśle muszę powiedzieć, że 35=45???? No komedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Luljan napisał:

Widzę, że lubisz odkręcać kota ogonem :) . A który był w kalkach AH? O ten właśnie chodzi, o żaden inny :) .

OK. Jeśli mogę prosić o konkrety. Sprawa cen jest subiektywna i się nie dogadamy, ale chętnie zobaczę powód, dla którego uważasz, że litery FB382 są złe. Opisz proszę problem, bez ocen, a tylko wskaż różnice między zdjęciem, a tym co jest na kalkomanii.  Najlepiej ze strzałkami, takimi z Painta, żeby było jednoznacznie. Niech obraz przemówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.