Skocz do zawartości

Nowości lotnicze skala 1/35 i większe


mirage3

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, robertmodelarz napisał:

Shermana Vc Firefly  w skali 1/35 robi Tamiya, Dragon, Tasca/Asuka- nic tylko zbierać kasę i sklejać!!!!

 

1100305-32735-78-720.jpg

Kasa jest ale brak miejsca to najwiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model może fajny i szczegółowy, ale co z tego, jak po połączeniu połówek kadłuba powstaje mega paskudne łączenie a nity są wypukłe?

Już to samo w sobie dyskwalifikuje ten model na starcie.

 

Oczywiście mówię o Apaczu Takoma.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 22:38, Mates napisał:

Model może fajny i szczegółowy, ale co z tego, jak po połączeniu połówek kadłuba powstaje mega paskudne łączenie a nity są wypukłe?

Już to samo w sobie dyskwalifikuje ten model na starcie.

 

Oczywiście mówię o Apaczu Takoma.

Z tym łączeniem chodzi o Takom AH-64 Apache 1/35 ?  Możesz załączyć jakiś link lub zdjęcia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, panmopsik napisał:

Z tym łączeniem chodzi o Takom AH-64 Apache 1/35 ?  Możesz załączyć jakiś link lub zdjęcia ? 

Nie przejmuj się bredzeniem człowieka, który nie widział tego modelu na oczy a już twierdzi, że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas, to obejrzę na spokojnie te dwa filmiki i przetłumaczę komentarze, Takom nie jest samosklejalny ani nie są to klocki Lego, Tamiya czy inne wychwalane firmy także nie robią wszystkiego idealnie. Takom wydał Apacha 1/35 oczekiwanego od wielu lat, Meng zrobi to już wkrótce.  Mates, proszę wskaż  te mega paskudne łączenia lub zaznacz w której minucie na filmie masz zastrzeżenia do tych form ? Zapewne różnie pojmujemy pewne rzeczy. Chodzi mi, że jak mam negatywne spostrzeżenia, to nie rzucam ogólników tylko jakiś szczegół, w tym przypadku mógłbyś powiedzieć w którym momencie filmiku stwierdziłeś, że dyskwalifikujesz tego AH-64 ? I co jest nie tak z tymi nitami o których także piszesz ? Że wypukłe ? Autor filmiku bardzo się stara ale sam rozumiesz: ja nie wiem o co mu chodzi  bo nie rozumiem tego języka dlatego liczę, że przetłumaczenie komentarzy coś rozjaśni.  

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 22:38, Mates napisał:

Model może fajny i szczegółowy, ale co z tego, jak po połączeniu połówek kadłuba powstaje mega paskudne łączenie a nity są wypukłe?

Już to samo w sobie dyskwalifikuje ten model na starcie.

 

Oczywiście mówię o Apaczu Takoma.

 

W dniu 23.01.2023 o 16:10, Mates napisał:

Przecież na youtube jest już relacja ze sklejania. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LzCWDcWFKlo

Relację obejrzałem. Jest to pasowanie na sucho a nie sklejanie. Mega paskudnego łączenia nie widać, kokpit pasuje, oszklenie czyste bez szpar, przesunięć lewa - prawa strona nie widać, zwichrowań nie widać. Nity wypukłe są, Powinny być inne ? Z komentarza wynika, że Takom mógłby postarać się lepiej z Instrukcją ale brak szczegółów co się nie podobało.  Apache z opcją składania łopat wygląda fajnie. Jeżeli w modelach trafiam na "mega paskudne łączenie", to zaglądam do odpowiedniego działu na Modelworku i pytam co z tym mogę zrobić. Jeżeli taki drobiazg miałby "dyskwalifikować model na starcie", to ja przepraszam ale co my tu robimy ?

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panmopsik napisał:

 

 Jest to pasowanie na sucho a nie sklejanie. Mega paskudnego łączenia nie widać, kokpit pasuje, oszklenie czyste bez szpar, przesunięć lewa - prawa strona nie widać, zwichrowań nie widać. Nity wypukłe są, Powinny być inne ? 

Czasami warto kilka razy przeczytać post kogoś a potem pisać odpowiedź.

Skoro jedna strona twierdzi, że jest paskudna szpara to znaczy że trzeba ją zaszpachlować. Jak zaszpachlować to trzeba przetrzeć, jak przetrzeć to wypukłe detale można uszkodzić. Z odtworzeniem wypukłych detali jest sprawa trudniejsza niż z wklęsłymi. Także zarzut nie był o samą obecność wypukłych nitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź dotyczy wyrażenia "mega paskudnego łączenia" , jeżeli twierdzi, że jest ale nie pokazuje na linkowanym filmie w której minucie to widać, to oglądam ten materiał i muszę powtórzyć to co napisałem. Więc tak, zgadzam się: posty trzeba czytać dokładnie i ze zrozumieniem.  I tak, zgadzam się, że po szpachlowaniu trzeba odtworzyć co się starło.  Powtórzę: nie widzę na filmie "mega paskudnego łączenia" (nity wypukłe były dodatkiem do tego "mega paskudnego łączenia"). Linkowany film nie jest relacją ze sklejania. Coś jeszcze ? 

7 godzin temu, lord_karton napisał:

W dziale z nowościami najczęściej opowiadamy bajki i dyrdymałki:glupek: 🖖

lord_karton , ha ha ha , potwierdzam, normalnie bajki ale czasem coś interesującego z tego wyniknie: miałem nie kupować  Apache ale teraz skłaniam się ku wersji z Longbowem, i czekam na Menga by porównać z Takomem . Wezmę poprawkę na niepotwierdzone opinie a bajkopisarzy zapraszam tutaj https://www.facebook.com/BiedronkaCodziennie/photos/a.1297392590298452/5042088922495448/?type=3

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.