Skocz do zawartości

Nowości lotnicze skala 1/35 i większe


mirage3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Udało mi się nabyć drogą kupna model ( druk 3D) PZL P-11c w skali 1:24.

Mogą koledzy od krytyki AH, IBG i innych Tamyi ostrzyć sobie klawiatury, ale model za każdym razem gdy otwieram pudełko wywołuje u mnie klasycznego banana na twarzy. Ma co potrzeba z decalsami włącznie i otwiera pole dla umiejętności sklejającego.  Jasno też pisze w instrukcji, że to początki (nieźle). I czekam na następne modele SQR. Zdjęcia z ujęciami obu stron np skrzydeł, przykładowe ujęcie z instrukcji.

PS sorki za siermiężność grafiki

PZL P11c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryfle są. Proponuję wejść na ich stronę. Czasem są w necie- ja znalazłem po: PZL P11c 1:24. Na pewno lepsze zdjęcia. 

Arhtus- w opisie wyraźnie napisali, że jest prosty. Nie jest prostacki i efekt jest zaskakująco fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zachwyt gabarytami i podejście lite do modelarstwa, ale z punku widzenia modelarza, który chce, żeby jego model "wiernie" odzwierciedlał oryginał, to jest to po prostu zabawka. 

Sorry za szczerość, ale przy tej skali to chyba łatwiej by było kombinować coś od podstaw niż "waloryzować" taki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ślepe otwory. Wierteł na świecie nie ma. I tu chyba jest problem. Jak człowiek z jedenastki Ruchu robił model, to to jest cudo. Ale cóż, jak pod nos nie podetkniesz waloryzacji, to już nie model, prawda?? Smutne panowie modelarze, smutno. 

A i tak 90% dobrze, że taki sklei. I fajnie... Patrząc na wątek Huriego z AH nie nie dziwić- to w końcu słaby model ( to ironia była).

PS a wiecie, że ludzie zbierają zestawy Cobi? I tak, to jest zabawka, i można zbierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, India napisał:

No tak, ślepe otwory. Wierteł na świecie nie ma. I tu chyba jest problem.

Nie, problem jest tu, że mamy XXI wiek, drukarki i mnóstwo innych technologi, a dalej słabym ogniwem jest człowiek. Człowiek który kilkanaście lat temu mierzył meserszmity i płacząc nad każdym milimetrem wieszał psy na producencie, dzisiaj sam projektuje i okazuje się, że nie ma znaczenia jakość bo są wiertła i pilniki.

1 godzinę temu, India napisał:

Jak człowiek z jedenastki Ruchu robił model, to to jest cudo.

Ludzie mają się cieszyć zabawką, bo 50 lat temu były jeszcze gorsze? Były też hasegawy, sam kupowałem na początku lat 80'.

1 godzinę temu, India napisał:

PS a wiecie, że ludzie zbierają zestawy Cobi? I tak, to jest zabawka, i można zbierać.

No i? Przecież nikt nie napisał, że nie można zbierać tego co się chce, nawet zabawek, tylko, że ten model to zabawka. Nie rozumiem co ten argument zmienia. Zabawki przestają być zabawkami?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MMS napisał:

Czasem się zastanawiam czy zamiast trzepać pianę nie lepiej cieszyć się że jest coś co jednemu wystarczy a drugi będzie mieć wyjściowa skorupę? I to jeszcze w rozsądnych pieniądzach?

To taka sugestia żeby na forum modelarskim nie krytykować/analizować modeli?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MMS napisał:

Absolutnie nie, ale  uważasz że udowadnianie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą  to dobra droga?

Udowadnianie wyższości czegokolwiek? Nie, to zwyczajna opinia o modelu, że jest słaby i bardziej przypomina zabawkę. Czy po takiej opinii ktoś powinien czuć, że nie może go kupić i sobie coś z nim zrobić? Niepotrzebnie, każdy ma chyba swój mózg i zna własne priorytety. A, czy te priorytety zmienią zabawkę w model? Nie, ale modelarz może. Może, ale też ma prawo nie chcieć. Gdzie tu jakieś udowadnianie i bicie piany? Ja tu bardziej widzę histerię na niepochlebną opinię.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że coś się dzieje, bo wtryskowej P.11c w tej skali pewnie nie będzie. Nisza znaleziona i zapełniona i to jest też dobre. Mnie jednak nie przekonuje. Gdyby był zajefajny, to bym wziął, żeby chociaż otwierając pudełko mieć banana na gębie. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnie słowo tego projektanta i kiedyś trafi bliżej moich oczekiwań. Na razie te znane mi polskie projekty w druku 3D są daleko od standardu wtrysków, chociaż technologia daje już możliwości zbliżenia się do nich jakością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia o modelu na podstawie słabych zdjęć ( co podkreśliłem). Ja się cieszę, bo to jest fajny materiał wyjściowy- i to widzę. A w czasach Ruchowskiej jedenastki- Hasegawy FW 190D też zachwytu nie budził. Była różnica jakości i cena była kosmos. Ale poprawny model pracy wymagał, oj wymagał. I coś się zmieniło, chcesz 11 w 1:24, masz wybór, oj masz. 

Ja kończę, trza z modelem ciut podziałać, wam zostawiam internet🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, India napisał:

Ja kończę, trza z modelem ciut podziałać, wam zostawiam internet

i to jest pozytywne podejscie do tematu.

Z tymi otworami to jest tak, ze oczywiscie mozna je zrobic frezujac od srodka scianki do grubosci 0,5 ( a moze lepiej 1 milimetra. )

Szkoda tylko, ze nie bylo juz ich w modelu 3D - to nie jest az taka filozofia. Jak znajde chwile, to sprobuje. Model jest - to dobrze,

bo w tej skali to p-11 nie bedzie. ( jeszcze przed 10 laty powiedzialbym, ze nie bedzie tez w 32 😞  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.