Skocz do zawartości

Ławoczkin Ła-5 FN Revell 1:72


Swistak1541804957

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za robotę. Na początku chciałem przeprosić za słabą jakość zdjęć. Są robione telefonem, gdyż siostra zabrała aparat na kolonie :(.

Oraz proszę o wyrozumiałość, gdyż dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem (mój pierwszy model). Zabrałem się za Ła-5 FN. Jednak nie spodobał mi się fotel. Taki ZWYKŁY ... prawda??

c7c438a03e0c42e4.jpg

Pomyślałem, że zrobię miękkie obicie z gąbki i proszę:

6b6171ba672dabcd.jpg

Na zdjęciu nie widać tego dobrze. W realu jest znacznie ładniejszy

fbd20d881065fde9.jpg

Potem dorobiłem takie fajowskie części na boki fotela:

529fdccfddf8c82a.jpg

No i powstał taki odjazdowy fotelik:

a96f69cb2ace03c8.jpg

Sklejając wnętrze kabiny pomyślałem o okablowaniu. Jednak nie było tam zbyt dużo ciekawych rzeczy. Postanowiłem więc umieścić wiązkę kabli pod fotelem i jeden kabel idący do niej od drążka. Efekt satysfakcjonujący:

12d7e395ae4ba607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to. Naprawdę. Ale ja jednak twierdzę, że na tych zdjęciach i tak można wiele zobaczyć. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!!

 

Żartujesz sobie?

 

Równie dobrze można powiedzieć, ze na tym obazku widać samolot

kleks_gross.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to. Naprawdę. Ale ja jednak twierdzę, że na tych zdjęciach i tak można wiele zobaczyć. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!!

 

Żartujesz sobie?

 

Równie dobrze można powiedzieć, ze na tym obazku widać samolot

kleks_gross.gif

 

 

A co , że niby nie widać

A swoją drogą dobre, że też nigdy na to niw wpadłem. Jak zabiorę się za Mustanga to postaram się w nim zrobić kanapę

Może wyjdzie z tego coś fajnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci... Przestancie "epatowac".

 

Swistak - poniewaz na Twoich fotkach widac ze nic nie widac, kolejne wpisy zawierajace fotografie o tak marnej jakosci bede kasowal. Postaraj sie przygotowac lepsze zdjecia.

 

Wszyscy forumowicze - problem zdjec w tym temacie uwazam za wystarczajaco omowiony i prosze juz go nie rozwijac.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA już nie chodzi nawet o jakość zdjęć, ale o tą DELIKATNIE mówiąc sugestię:

Naprawdę. Ale ja jednak twierdzę, że na tych zdjęciach i tak można wiele zobaczyć. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!!

Może wszyscy porobimy fotki kiepskiej jakości i będziemy pisać za wczasu, że "fotki słabe, ale widać na nich dużo, ale trzeba tylko chcieć widzieć" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistak, widziales kiedys wnetrze samolotu? Fotel jest METALOWY, bez obicia, bez podłokietników, pilot siedzi na spadochronie! I na rany Jezusa, czemu drut od drążka?? Wiesz do czego służy drązek sterowy? Jak działa? A z przedmówcą się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie uważacie, że te słowa tutaj są troszeczkę za ostre?

Nie każdy kto zaczyna przygodę z modelarstwem jest alfa i omegą w kwestii foteli w Ławoczkinach. Na fotkach coś tam widać, są słabe to fakt, ale widać właśnie to co wymaga poprawki - wspomniane kable i podłokietniki.

 

Ogarnijcie się trochę i dajcie mu się nauczyć modelowania.

 

pozdrawiam wszystkich i zaznaczam, że nikogo nie chciałem urazić.

 

PEACE!!!

 

Ostach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z faktem iż moje fotki są słabe, a mi nie udało się pożyczyć aparatu prosiłbym o usunięcie tematu. Samolot jest już w nieco bardziej zaawansowanej fazie i chcę go za kilka dni skończyć. Najwyżej wystawię jego fotkę jak będzie skończony do Galerii.

 

Dziękuję

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnijcie się trochę i dajcie mu się nauczyć modelowania.
przecież nikt chłopakowi nie zarzuca, że źle klei, my nawet nie możemy mu tego zarzucić bo na tych fotkach nic nie widać. Te zdjęcia przypominają mi to co wczoraj widziałem jak była na Atropinie... (nie zażywam tego, miałem badanie oka). Z tego co zauważyłem to na tym forum zostały wprowadzone pewne zasady, takie jak: nie używanie wulgaryzmów, wzajemny szacunek, przestrzeganie zasad pisowni, no i w miarę wyraźne fotografie. Jest takie przysłowie „jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy”, pośpiech nie jest wskazany w modelarstwie, kolega Świstak, mógł zrobić te zdjęcia jak wrócą jego Rodzice i oddadzą mu aparat albo pożyczyć od kogoś, a nie sugerować nam że na zdjęciach widać wszystko, ale trzeba chcieć zobaczyć :| Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.