Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf109G-4 - Eduard 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, HK1885 napisał:

Jak się był zszedł do kupy? Nie wygląda na przesadnie pomęczonego przy montażu.

Najgorzej nie było, ale zmęczenie form już widać. Trochę szpachli na krawędzi natarcia skrzydeł i standardowo przed kokpitem, trochę szlifowania przez co linie  i nity do odtworzenia.  Stateczniki poziome i ster kierunku nadal wchodzą na wcisk. Niemniej jednak nadal uważam, że ktoś ten model dobrze przemyślał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz nałożyć na niego kalkomanie już teraz i zrobić z niego jakiegoś Ergänzung NachtjägeraErgänzungsnachtjagdstaffel... :twisted:

 

10 godzin temu, barszczo napisał:

Ambitny plan zakłada wymalować go do końca weekendu

 

Też mam ambitne plany na ten weekend. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 00:50, barszczo napisał:

Z mocnym postanowieniem ukończenia projektu do końca roku, rozgrzebałem kolejny model.

 

10 godzin temu, barszczo napisał:

Ambitny plan zakłada wymalować go do końca weekendu:

Wszystko przed nami. Jak się cieszę. :mrgreen:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, barszczo napisał:

No to RLM76 na miejscu. Malowanie MRP, to sama przyjemność:

Nigdy nie miałem okazji używać tych farb, możesz napisać o nich coś więcej? Da radę rozcieńczać to MLT jak Gunziaki i Tamije? Nie ma problemów z zapychaniem aerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jachud3 napisał:

Nigdy nie miałem okazji używać tych farb, możesz napisać o nich coś więcej? Da radę rozcieńczać to MLT jak Gunziaki i Tamije? Nie ma problemów z zapychaniem aerka?

Da radę MLT ale w zasadzie nie jest to potrzebne bo farby są bardzo mocno rozcieńczone oryginalnie. Trzeba tylko pamiętać żeby przed użyciem dobrze je wymieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HK1885 napisał:

Trochę musiałeś nadwyrężyć sprężarkę, żeby jasnym RLM 76 zamalować czarnego Surfa...

Nawet nie, esy - floresy i różne pierdółki maluję na niskim ciśnieniu, dopiero jak kładę warstwy to nieco podnoszę. Mówiąc szczerze, nie pamiętam kiedy używałem sprężarki pracującej w sposób ciągły. Poza tym MRPy są wręcz stworzone do black basingu, nawet jasne kolory fajnie kryją. Oczywiście nie na raz. Tego tymi farbami nie zrobisz.

 

3 godziny temu, jachud3 napisał:

Nigdy nie miałem okazji używać tych farb, możesz napisać o nich coś więcej? Da radę rozcieńczać to MLT jak Gunziaki i Tamije? Nie ma problemów z zapychaniem aerka?

RogerM odpowiedział już praktycznie na wszystkie twoje pytania. Nie ma mowy o zapychaniu aerografu. Jedynie co może od nich odrzucać to cena. Bezcenna za to jest wygoda przy ich używaniu i przyjemność malowania. Zatrzepiesz i wlewasz, potrzebujesz miękkie przejście - to malujesz z ręki bez żadnego maskowania i odkurzu, mottling - nic prostszego, post shading, okopcenia, zabrudzenia - bajka, skończy ci się farba w trakcie sesji - odkręcasz butelkę i dolewasz, zostanie ci farba - zlewasz z powrotem do butelki. Godzinami można by pisać. No i robią dużo ciekawych odcieni, których u innych producentów nie znajdziesz. Jedna uwaga na koniec, trzeba się tych farb porządnie nauczyć. Początki mogą być trudne wink4.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barszczo napisał:

Oczywiście nie na raz. Tego tymi farbami nie zrobisz.

 

Żadną - DOBRZE rozcieńczoną - farbą tego się nie da zrobić.
Zresztą na tym polega cały urok malowania - budowanie kolejnych, niejednolitych, niejednorodnych warstw. :cool:

 

18 minut temu, barszczo napisał:

Bezcenna za to jest wygoda przy ich używaniu i przyjemność malowania.

 

No to muszę wypróbować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jednym posiedzeniem, że też rękę dała radę? Jak dla mnie wyczyn🙂

 

Dół bardzo mi się podoba, góra jakby za intensywnie. Na lewej lotce rzuca mi się w oczy podkreślenie krawędzi, a'la preshading i to chyba tylko w tym miejscu. Planujesz jakieś poprawki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DamianPoltorak napisał:

Dół bardzo mi się podoba, góra jakby za intensywnie. Na lewej lotce rzuca mi się w oczy podkreślenie krawędzi, a'la preshading i to chyba tylko w tym miejscu. Planujesz jakieś poprawki?

Poprawek nie będzie, wyszło dokładnie tak jak miało być. Reszty dopełnią siuwaksy wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.