Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf109G-4 - Eduard 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Z mocnym postanowieniem ukończenia projektu do końca roku, rozgrzebałem kolejny model. Jakiś czas temu, z zestawu ProfiPack, zbudowałem sobie Włocha w tej samej wersji.  Było tam też bardzo fajne malowanie rumuńskie, a że niedawno wpadła mi w ręce wersja Weekend tegoż modelu, nadszedł czas na Rumuna. Ma być szybko i miło. Z dodatków będzie eduardowy Space i montexowe maski:

IMG_20221211_234630.jpg.5240d4e9bde5442fae78a3ddc6dfd616.jpg

 

Efekt dosłownie dwudziestu minut zabawy z modelem: wycięte, obrobione, poklejone:

IMG_20221211_234814.jpg.6b9efd4aa79884135aeb23c1143bf600.jpg

 

A wyglądać będzie tak:

IMG_20221211_235136.jpg.dd674bb9dbb993d6633864d030b6a1b5.jpg

 

I oryginał:

147.jpg.be7928857a5070be142c07d149d0baa1.jpg

 

 

Edytowane przez barszczo
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HK1885 napisał:

Rozwiązanie dylematu jest banalnie proste: i Włoch i Rumun. :cool:

A nawet prościej: Włoch i Wołoch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 21:37, barszczo napisał:

E tam, rób swojego. Będą dwa wink4.

Róbcie obydwaj.Ja chętnie popatrzę i może czegoś się dowiem zanim zacznę mojego w 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanki wnętrza i innych koniecznych fragmentów zakończone. Po raz pierwszy użyłem Eduardowych kalek z serii Space. Aplikacja bezproblemowa, dodatkowo wzmocniłem połączenie klejem Ultra Glue od Miga. Efekt końcowy na kolana nie powala, ale nie jest też najgorzej. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie od żywicznych tablic z serii Look. Dużym plusem była blaszka z praktycznie wszystkimi elementami do wnętrza, czyli pasy, pedały, wajchy i inne pierdółki. Teraz dodają już tylko pasy...

 

IMG_20221229_211733.jpg.bbd86a68f6e99f2947750a35402823a7.jpg

 

IMG_20221229_211940.jpg.52f8390f405531987107d812afc0180e.jpg

 

IMG_20221229_212229.jpg.d17b0d61a7f80958be0117f5a8b15e31.jpg

 

Edytowane przez barszczo
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie ze spasowaniem kadłuba i płata. 

 

10 godzin temu, barszczo napisał:

Na pewno jest to lepsze rozwiązanie od żywicznych tablic z serii Look.

Więc powiadasz, że lepiej zainwestować w SPACE?

 

W dniu 26.12.2022 o 09:12, Pawel.G napisał:

Świetne są te messerki od Edka, ja swojego w dwa tygodnie na gotowo zrobiłem...

Fakt. Licząc po Twojemu mam 16 tygodni zajęcia. :lol:

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HK1885 napisał:

Świetne są te messerki od Edka

Polemizowałbym, do świetności to im niestety daleko ale dobrze, że są, tak bym te produkty podsumował.... No ale o gustach ponoć się nie dyskutuje. Oglądam warsztat bo te rumuńskie oznaczenia w połączeniu z niemieckim mundurkiem dają ciekawy i miły dla oka efekt 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RogerM napisał:

Polemizowałbym, do świetności to im niestety daleko ale dobrze, że są

Są o kilka długości lepsze od starych "zabytków" Hasegawy, które mają ponad trzydzieści lat. No i Eduard eksploatuje je umiejętnie (moim zdaniem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, HK1885 napisał:

Są o kilka długości lepsze od starych "zabytków" Hasegawy, które mają ponad trzydzieści lat.

Może nie kilka długości, i nie są, a były, te z pierwszego podejścia 😉 To były największe (obok wersji E) modele Bf-ów 109 w skali 1-48 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HK1885 napisał:

Więc powiadasz, że lepiej zainwestować w SPACE?

Looka miałem kiedyś w rękach i nie zdecydowałem się na zakup. Space wygląda o wiele lepiej, ale nie idealnie. Moim skromnym zdaniem, na rynku pomimo płaskości wynikającej z technologii, bezwzględnie rządzi Yahu. Potem blaszki Edka, Space, długo nic i Look. Nie miałem okazji obejrzeć i sprawdzić Quinty oraz innych wytwórców.

 

3 godziny temu, HK1885 napisał:

No i Eduard eksploatuje je umiejętnie

Trochę zbyt intensywnie, spasowanie robi się powoli problematyczne porównując z pierwszymi wypustami.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HK1885 napisał:

Są o kilka długości lepsze od starych "zabytków" Hasegawy, które mają ponad trzydzieści lat. No i Eduard eksploatuje je umiejętnie (moim zdaniem). 

Eksploatuje i ... eksploruje 😉  Edek się skupił na stodziewiątkach - czego dowód poniżej :D

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.