Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalowałem detale. Wstępnie gąsienice, będą oczywiście jeszcze brudzone wraz z modelem i metalizowane. Na tych z kolei które będą na przodzie pojazdu, będę się bawił kredkami. Sklep się spisał bo jednak ściągnął DEFa w tydzień. Czekam na części i w poniedziałek montuje uzbrojenie. 

DSC01254.jpeg

DSC01253.jpeg

DSC01252.jpeg

DSC01255.jpeg

IMG_4648.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, patrykd napisał:

Apropo gąsienic jaką bazą malujesz je. Mógłbyś zdradzić jak takie jak te główne gąsienice malujesz?


Baza to mieszanka farb czarnego Surfacera i Tamiy XF-20 ale generalnie każdy szary będzie tutaj z czarnym działać. Można nawet użyć bieli. Co do bazy staram się aby nie była zbyt ciemna bo potem podczas przecierania metalizerem i washa to wszystko ciemnieje. Nie wiem jak to określić, baza to po prostu ciemniejszy szary, tak na oko. Nie trzymam się propozycji aby mieć zróżnicowana kolekcje. Może jak będę malować jakieś kolejne gąsienice to wrzucę co i jak po kroku. Po szarym lakier matowy tak aby oleje się nie rozlewały po powierzchni a w nią wsiąkały. 3 kolory farb olejnych; VAN GOGH AZO YELLOW DEEP, AZO ORAGNE + Rembrandt Orange Ochre. Farby nakładane metodą stemplowania. Także szeroki, płaski pędzel i „nieregularna biedronka”. Potem wszystko rozmywam delikatnie ABT111. Jak wyschnie was:bip:e zakamarki AK046. Potem przecierka A. MIG-3009 i pędzel silikonowy. Na koniec aby się wszystko stonowało wash AK677 mocno rozrzedzony, pare warstw. To zrobiłem do etapu który widzicie na zdjęciu. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 21:28, Konrad-Ciba napisał:
W dniu 19.09.2023 o 21:14, Lipstein napisał:

Wiadereczko skąd, jeśli można?

Nie wiem, miałem już sklejone w magazynku. Kupione lata temu było to wiadro.  

 

Wiem, że trochę już upłynęło prac przy tym modelu i co inszego teraz na tapecie w dyskusji, ale ja wrócę do interesującego mnie przedmiotu (wiadro) i mam jeszcze jedno pytanie: jakim kolorem je malowałeś? To była zazwyczaj blacha ocynkowana, a Ty pomalowałeś chyba czymś w odcieniu bardzo bladej zieleni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Może to nic, ale wygląda zaje.... realistycznie.

Ja mając 8 lat u babci na wsi piłem z takiego wodę chochelką, bo jeszcze hydroforu w studni nie mieli.

Sorry za OT, nie mogłem się powstrzymać.

👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lipstein napisał:

Dzięki! Może to nic, ale wygląda zaje.... realistycznie.

Ja mając 8 lat u babci na wsi piłem z takiego wodę chochelką, bo jeszcze hydroforu w studni nie mieli.

Sorry za OT, nie mogłem się powstrzymać.

👌


Ja również prawie na każdych wakacjach nabierałem wodę ze studni do takiego wiaderka, będąc u babci. Dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Konrad-Ciba napisał:

Woda, wodą. Poczytałbym opinie o moich dotychczasowych piruetach. 😁

Nie bądź maruda..nic tylko go chwalić..no daje radę ta czwóreczka..ja czekam na co innego..no ale dawaj dalej..

Edytowane przez piotrkur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota warsztatowa. Każdemu, kto będzie chciał zbudować ten model, polecam dokładne obejrzenie boków kadłuba pod światło. Zazwyczaj jest tam sporo szlifowania. Jeszcze dziś popracuje tam papierkiem i biorę się za zawieszenie. Ten Churchill to fajny zestaw ale jest sporo szpachlowania i szlifowania. 

8B965FD4-D962-40B3-92D1-F6CE3183F27A.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif changed the title to Na warsztacie 1/35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.