Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Konrad-Ciba napisał:

Myśle nad kupnem FE-180K jak Nightshift. 

 

To się pewnie zaraz rozpocznie dyskusja... Aerograf sam nie maluje, choć pewnie są lepsze i gorsze. Wprawa i obeznanie z własnym sprzętem mają istotne znaczenie. Myślę to o doborze farby, stopniu jej rozcieńczenia i ustawieniu ciśnienia. Sterując tymi parametrami można wiele osiągnąć, ale trening jest niezbędny. Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, patrykd napisał:

Jakiego metalizera używasz do mg34 na lufie. 


To pigment A. MIG-3009 nakładany pędzlem silikonowym. Na wystające detale kredka PC949. 
 

23 minuty temu, zaruk napisał:

 

To się pewnie zaraz rozpocznie dyskusja... Aerograf sam nie maluje, choć pewnie są lepsze i gorsze. Wprawa i obeznanie z własnym sprzętem mają istotne znaczenie. Myślę to o doborze farby, stopniu jej rozcieńczenia i ustawieniu ciśnienia. Sterując tymi parametrami można wiele osiągnąć, ale trening jest niezbędny. Powodzenia.

 

Będę próbować. Narazie Surfacer. 

 

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckich kolorach jest moc!!!! stara dobra Tamiya i rozpuszczalnik MR Hobby-śmierdziel.......Nic więcej nie trzeba.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, patrykd napisał:

Ja sie bardziej zastanawiam po co malowales w kamuflarzu okolice pod błotnikami. Nikt ptzeciez nie zdejmował kół by tamte okolice malować. Prędzwj już koła malowane niż okolice o których wspominałem 

 

Jakoś tak pełniej mi się wydaje z kamuflażem pod błotnikami. Co więcej dalej nie wiem czy kolorować koła. Ale Twoja uwaga jest warta przemyślenia. 
 

Tymczasem sobie trochę porobiłem. 

IMG_4567.jpeg

IMG_4568.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem bandaże na kołach, zdecydowałem, że pozostaną piaskowe. Mam na półce dwa Type 97 „Chi-Ha” w kolorowych kołach więc to będzie dobra odmiana. Muszę jeszcze śmignąć Minia belkę trzymającą koła zapasowe z boku pojazdu ale na chwilę obecną nie mam nawet takiej farby, nie malowałem nigdy niemieckich pojazdów.  Pomalowałem również bambetle z przodu. Pakunek jest gotowy na washe i farby olejne. 

DSC01234.jpeg

DSC01235.jpeg

IMG_4579.jpeg

IMG_4584.jpeg

DSC01236.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża pomalowana. Brakuje jedynie jarzma. Miałem mały wypadek przy pracy i do nowego roku dopiero, gdy będzie dostępny zimmerit z DEF Model, wznowie prace. Na chwile obecną sobie odpocznę i coś innego zarzucę. Trzeba jeszcze pomalować detale pędzlem i lakierować  kalkomanie. Także póki co to przed ostatnia aktualizacja w tym roku. 

DSC01240.jpeg

DSC01239.jpeg

DSC01243.jpeg

DSC01244.jpeg

DSC01241.jpeg

DSC01238.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoja robota,  sam model niezwykle interesujący szczególnie, jeśli się poczyta o pomysłach, jakie konstruktorzy mieli i wiązali z tym pojazdem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zaruk napisał:

Bardzo mi się podoba Twoja robota,  sam model niezwykle interesujący szczególnie, jeśli się poczyta o pomysłach, jakie konstruktorzy mieli i wiązali z tym pojazdem. 


Dziękuję. Niedługo będę malować te gąsienice. 
Tak to prawda, powstało wiele wersji tego czołgu. W drodze 3 Churchill. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaglądnąłem i widzę że robisz inny pojazd niż ten co miałeś na początku - No.201.

Całkiem SF. Ciężka osłona wentylatora i podstawa pod kompas na tej osłonie i to wszystko jeszcze we wrześniu 1944 roku - zimmerit.

Dwie podstawy pod kompas. Pojazd Fgst.92200 ma ciężką osłonę wentylatora, ale podstawa pod kompas jest oddzielna. Dodatkowo - w zależności od daty produkcji montowano pojemnik na zapasowe anteny w różnych miejscach. W późnych podwoziach mocowanie wózków miało mniejszą ilość śrub i nie było otworów w wózkach, lub puste bez śrub. Może powinny być też "blaszki gazowe" , późne mocowania osłon bocznych w innym miejscu mocowanie podnośnika ... i tak dalej i tak dalej. 

Twoja praca. Ty decydujesz, ale jeśli robisz ten model dla "Klienta" -

W dniu 7.08.2023 o 17:45, Konrad-Ciba napisał:

Klient znalazł w sieci zdjęcia tego pojazdu i okazało się, że czołg na zimmerit. Model był już pomalowany. Facet nie mógł tego przeboleć - braku zimmeritu. Dał mi model i pieniądze na przeróbkę.

 

to chyba nie ostatnie Twoje podejście do tego tematu. Jeśli zleceniodawca ceni sobie merytorykę w tym zleceniu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif changed the title to Na warsztacie 1/35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.