Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, meser262 napisał:

:sorry: że w takiej formie - będzie mi prościej - 

 

Przepraszam Cię, ale to "wróżenie z fusów". Dane są dostępne i nie ma co wywarzać już otwartych drzwi.

Panzer Tracts 4-3 str.4-3-76
cytat - "Pz.Kpfw.lV were taken directly off the Pz.Kpfw.lV production line at Nibelungenwerk for conversion to 'Artillerie-Beobachungswagen IV" starting with 10 in April 1944, 22 in May, 13 in June, 13 in July, 25 in August, 25 in September, 25 in October, 20 in November, 25 in December, and 25 in February 1945. However, there was a long delay of several months before these were converted to Pz.Beob.Wg.lV and accepted by the Heeres Waffenamt inspectors. The first 7 were reported as accepted in July 1944, "

 

Numery seryjne zaczynają się od 89901 do 93250 - Panzer Tracts 23 str. 23-76 /Tabela/

 

 

No ja bym powiedział że Kruppa to oni wprowadzili jako pierwsi trzy śruby inne montownie zrobiły to później.
Krupp stosował po 3 śruby mocujące osłony już od maja  - natomiast 
Vomag od czerwca - ( w maju miał tylko dwie śruby na pierwszych mocowaniach.) 
Nibelungen do maja stosował po dwie śruby, a od czerwca przeszedł na trzy ze środkowymi do tyłu z obu stron.

Tak tu zgodzę się z Tobą że ma mocowanie osłon (rozmieszczenie śrub) montowni Vomag. Co świadczy że przechodził remont i zamontowano mu takowe osłony. 
 

 

Poniżej fotka na której widać i mocowania osłon Nibelungen i zamocowane gąsek Nibelungen (nie z tyłu) i śruby na kołach jezdnych z pełną gamą śrub.

1999455792_meser262@1111a.thumb.jpg.e0bab15e9e007664793159914906d6fa.jpg

 

Możliwe że wraz z osłoną wieży zamontowano mocowania gąsek na błotniku podczas remontu dlatego mówi się że to składak.

Nibelungen z cechą Vomagu tak ja bym to określił w świetle dostępnych informacji.


Pozdrawiam
Krzysztof

Posiadam panzer tracki i oczywiście odpowiednio zapoznałem się z ich treścią :D

Czyli podsumowując naszą rozmowę - pojazd posiada w opisanych miejscach (schurzeny i mocowania dodatkowych gąsek) cechy montowni Vomag. Dla mnie zimmerit jest dosyć dokładnie widoczny, szczególnie na tak słabych zdjęciach (dodatkowo zimmeritu na bokach superstruktury nie ma, a wg. mojej wiedzy J'ki powinny go tam mieć - nawet późne H Niba) - w tym miejscu to już każdy budujący tę replikę będzie musiał sam podjąć decyzję. 

Ja możliwe podchodzę do tematu, bardziej jak modelarz - tzn interesuje mnie określony pojazd tak, jak jest na zdjęciu - jakie finalnie zmiany muszę wykonać w odniesieniu do oryginału. Dla mnie to składak, czy to zakładów przyfrontowych czy producenta :)

Także dziękuję bardzo za fajną, merytoryczną dyskusję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szakalaka813 napisał:

Także dziękuję bardzo za fajną, merytoryczną dyskusję :)

:super:

Naprawy w montowni Vomag pojazdów Nibelungen były prowadzone po nalocie na Nibelungen w sierpniu 1944 roku.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w międzyczasie sobie dłubie dwa BA-20 i jednego T-37. Pierwszy z samochodów pancernych ma być używany przez Finów i taki kamuflaż naniosłem. Niestety poległem przy kalkomaniach Star Decal i teraz kombinuje druku. Drugi to Sowiet. T-37 też jest na etapie kombinowania kalkomanii. 

DSC00977.jpeg

DSC01056.jpeg

DSC00955.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Konrad-Ciba changed the title to IJA Różni producenci 1/35

Z tymi tłumikami masz zamiar jeszcze coś robić? Bo strasznie się wyróżniają obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję całego zestawu do Fina. Kalkomanie takie jak na StarDecal (drugi raz ich nie kupie, nie ogarniam jak to nałożyć), kilka swastyk i dwa numery. A do T-37 takie coś. Do BA-6 i T-26 też by się przydało zrobić. 

IMG_4189.jpeg

IMG_4190.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, piotrkur napisał:

Szalejesz!aż takich zasobów to nie mam..a Star  decal można użyć octu do kładzenia 😉

Nie chce nic kombinować. Mogę poczekać nawet rok na te kalkomanie. Ktoś je napewno zrobi. 
BTW. To trzeci BA-20. Pierwszy jest taki. 

DSC00126.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Konrad-Ciba changed the title to Churchill AFV Club 1/35
  • Greif changed the title to Na warsztacie 1/35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.