Skocz do zawartości

XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 25-26 marca 2023


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Erni napisał:

Te super to mocno dyskusyjny temat . Marcin kolejny raz utyskujesz, że w Bytomiu nie mogłeś wręczyć  publicznie swoich statuetek. Ale powiem Ci jedno, nie byłeś jedynym fundatorem , fundatorów klubowych oraz prywatnych było około 35 osób. Jak wyobrażasz sobie to jak 35 osób wręcza publicznie nagrody , w blasku fleszy i oklaskach widowni ?  Średnio jedne wręczenie nagrody to czas około 3 min ( wyjście sponsora odczytanie nagrody , wyjście nagrodzonego i wręczenie nagrody ) Czyli to blisko 2 godziny  siedzenia i klaskania  nagrodzonym , i przeklinaniu w duchu organizatorów , co za kretyn to wymyślił . Marcin  do Bytomia jada ludzie z całej Polski i każdy chce dotrzeć do domu o normalnej godzinie . Więc jeżeli chcesz nagradzać w blasku fleszy , przed duża widownia to polecam Jaworzno u nas zostaje po staremu.

 

Zaradny z Ciebie facet zorganizuj festiwal / konkurs  zobaczysz jak to wygląda od kuchni . 

Ależ organizowałem konkursy modelarskie jeszcze w latach 90 w Klubie Garnizonowym w Mierzęcicacj wspólnie z kapitanem Jarosławem Pustkowskim i wiem doskonale co to znaczy i co to za wyzwanie. To jedna para kaloszy. W kwestii wręczania nagród sposnsorowanych to patrząc z doświadczenia nie ma z tym problemu ani w Jaworznie, ani w Przeciszowie ani Rudzie Śląskiej na konkursach modeli kartonowych. Wszędzie tam odbywa się to szybko i sprawnie. Nie widzę to nczego dyskusyjnego,  No ale rozumiem, chcecie by było szybciej więc fundatorów nagród sposnoowanych zostawiacie właściwie samym sobie bo w końcu to oni fundują i wybierają nagordy, które ufundowali. W sumie to jest zrozumiałe ale mimo to nagrody te powinny byc oficjalnie zglaszane do Was jako do organizatorów ponieważ potem są takie sytuacje jak pisałeś, że ktoś komuś przestawia statuetki, giną te statuetki i nie ma nad żadnej kontroli,.W Jaworznie do takich sytuacji nie dochodzi ponieważ oficjalnie zgłosozne nagody sposnorowane/specjalne są przechowywane do czasu ich wręczenia przez organiazatora i to jest bardzo ok. Erni pomijam już fakt jakiegoś uszanowania i prestiżu dla fundatora nagrody sponsorowanej ale co zrobisz jeśli ktoś ufunduje nagodę, wyda na nią kasę bo przecież nikt nikomu za darmo nic nie daje  a znajdzie się taki cwaniaczek, który zwyczajnie mimo, że fundator opisze dla kogo i od kogo jest nagroda ale ukradnie ją (a z tego co mi wiadomo to nawet i komuś model na Waszym festiwalu ukradziono o tym było głóśno, teraz slyszę o podbieraniu nagród dzieciakom ) ? No przecież od takiego fundatora polecą do Ciebie skargi, że zaginęla nagrodą, ktorą komuś wręczył. Nie piszę tego by Ci dogryźć czy coś w tym rodzaju ale po to by poprawić jakość funkcjonowania Waszej imprezy. Erni, ja chcę fundować na Waszym festwalu nagrody bo to jest dodatkowa frajda i przyjemność da modelarza jeśli coś dostanie dodatkowo ale chcę też by nie dochodziło do jakiś dziwnych sytuacji, że mimo moich starań np ufundowana przeze mnie nagroda zwyczajnie zaginie. Dlatego apeluję i daję Wam i Tobie sugstię abyście dla takich osób, które fundują nagrody sposnsorowane właśnie dla uniknięcia dziwnych i niejasnych sytuacji wprowadzili wykaz nagród sponsorowanych. Nawet jeśli przyjeliście zasadę, że nagród sponsorowanych nie wręczacie publicznie (a byłby to niezwykle miły i uprzejmy gest wobec fundatora bo niby dlaczego fundator nagrody sponsorowanej ma być pomijany i traktowany jak 5 koło u wozu) to taki wykaz zdecydowanie pozostawiłby ślad, że takowa nagroda była przyznana i za jaki model a sam fundator nie pozostawałby anonimowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gajowy z wąsami napisał:

Bez przesady - przecież rejestracja modeli była tylko internetowa i organizator PRZED ustawianiem stołów wiedział dokładnie ile i jakie modele ma zgłoszone na festiwal / konkurs.

Ale ile z tych modeli będzie na różnego rodzaju podstawkach nie jest w stanie przewidzieć.

Dobra kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Ależ organizowałem konkursy modelarskie jeszcze w latach 90 w Klubie Garnizonowym w Mierzęcicacj wspólnie z kapitanem Jarosławem Pustkowskim i wiem doskonale co to znaczy i co to za wyzwanie. To jedna para kaloszy. W kwestii wręczania nagród sposnsorowanych to patrząc z doświadczenia nie ma z tym problemu ani w Jaworznie, ani w Przeciszowie ani Rudzie Śląskiej na konkursach modeli kartonowych. Wszędzie tam odbywa się to szybko i sprawnie. Nie widzę to nczego dyskusyjnego,  No ale rozumiem, chcecie by było szybciej więc fundatorów nagród sposnoowanych zostawiacie właściwie samym sobie bo w końcu to oni fundują i wybierają nagordy, które ufundowali. W sumie to jest zrozumiałe ale mimo to nagrody te powinny byc oficjalnie zglaszane do Was jako do organizatorów ponieważ potem są takie sytuacje jak pisałeś, że ktoś komuś przestawia statuetki, giną te statuetki i nie ma nad żadnej kontroli,.W Jaworznie do takich sytuacji nie dochodzi ponieważ oficjalnie zgłosozne nagody sposnorowane/specjalne są przechowywane do czasu ich wręczenia przez organiazatora i to jest bardzo ok. Erni pomijam już fakt jakiegoś uszanowania i prestiżu dla fundatora nagrody sponsorowanej ale co zrobisz jeśli ktoś ufunduje nagodę, wyda na nią kasę bo przecież nikt nikomu za darmo nic nie daje  a znajdzie się taki cwaniaczek, który zwyczajnie mimo, że fundator opisze dla kogo i od kogo jest nagroda ale ukradnie ją (a z tego co mi wiadomo to nawet i komuś model na Waszym festiwalu ukradziono o tym było głóśno, teraz slyszę o podbieraniu nagród dzieciakom ) ? No przecież od takiego fundatora polecą do Ciebie skargi, że zaginęla nagrodą, ktorą komuś wręczył. Nie piszę tego by Ci dogryźć czy coś w tym rodzaju ale po to by poprawić jakość funkcjonowania Waszej imprezy. Erni, ja chcę fundować na Waszym festwalu nagrody bo to jest dodatkowa frajda i przyjemność da modelarza jeśli coś dostanie dodatkowo ale chcę też by nie dochodziło do jakiś dziwnych sytuacji, że mimo moich starań np ufundowana przeze mnie nagroda zwyczajnie zaginie. Dlatego apeluję i daję Wam i Tobie sugstię abyście dla takich osób, które fundują nagrody sposnsorowane właśnie dla uniknięcia dziwnych i niejasnych sytuacji wprowadzili wykaz nagród sponsorowanych. Nawet jeśli przyjeliście zasadę, że nagród sponsorowanych nie wręczacie publicznie (a byłby to niezwykle miły i uprzejmy gest wobec fundatora bo niby dlaczego fundator nagrody sponsorowanej ma być pomijany i traktowany jak 5 koło u wozu) to taki wykaz zdecydowanie pozostawiłby ślad, że takowa nagroda była przyznana i za jaki model a sam fundator nie pozostawałby anonimowy.  

Mam subiektywne odczucie, że Szanowny Kolega jedzie trochę po bandzie w temacie wręczania nagród sponsorowanych - zarzucając wręcz organizatorom brak szacunku do fundujacych nagrody.

Osobiście nie miałbym ochoty siedzieć powiedzmy blisko 3 godzin na rozdaniu nagród.

Jak zostało wspomniane ludzie do Bytomia przyjeżdżają czasem z bardzo daleka i chcą wrócić do domu w cywilizowanych godzinach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sjmport napisał:

Mam subiektywne odczucie, że Szanowny Kolega jedzie trochę po bandzie w temacie wręczania nagród sponsorowanych - zarzucając wręcz organizatorom brak szacunku do fundujacych nagrody.

Osobiście nie miałbym ochoty siedzieć powiedzmy blisko 3 godzin na rozdaniu nagród.

Jak zostało wspomniane ludzie do Bytomia przyjeżdżają czasem z bardzo daleka i chcą wrócić do domu w cywilizowanych godzinach.

Rozmawiamy tu nie tyko o tym by wychwalać organizatora ale także, żeby zwrócic uwagę na to co było również mniej fajne. Nie piszemy krytycznych uwag po to by organizatora obrażać ale po to by w kolejnych edycjach swojej imprezy poprawił to co w tej i poprzednich edycjach było niedoskonałe. Ja odwiedzam od kilku lat festiwal w Bytomiu i widzę w nim wiele zalet i lubie tą imprezę a świadczy o tym chociażby fakt, że rok temu fundowałem jedną nagrodę, w ty roku dwie a przyszłym zobaczymy bo może wpadnę na pomysł by ufundować jeszcze jakieś inne nagrody.  Nie widzę tu niczego ani zdrożnego ani jechania po bandzie w zwracaniu uwagi albo sugerowaniu organizatorowi pomysłów by poprawić funkcjonowanie imprezy i zadbanie również o innych fundatorów nagród sponsorowanych. Dlaczego ktoś kto funduje, ma dobre intencje, wykłada swoją kasę na ufundowanie nagrody nie był przez organizatora zauważany a traktowany przepraszam ale per noga ? No chyba na tym to nie polega i organizator powinien jednak takie nawet drobne gesty innych fundatorów (nie mówię już o sobie ale i o innych fundatorach jak chociażby ekipa grupy Tomcatsky) zauważać i szanować. Bo wychodzi na to, że jest to szacunek tylko w jedną stronę czyli organizatora szanować a on nie musi szanować już fundatorów nagród sponsorowanych. No nie jest to fajne z punktu widzenia osób, które również chcą coś dobrego zrobić dla tego festiwalu. Rozumiem orgaizatora, że chce skrócić czas wręczania nagród ale nie rozumiem dlaczego nagrody sponsorowane nie są nigdzie ujmowane. Są wręczane podczas festiwalu ? No są, to powinny być ujęte w oficjalnym spisie ofiarodawców. (Przecież tych nagród nie wręczamy sobie przy piwie, albo gdzieś pod mostem tylko podczas imprezy o charakterze międzynarodowej). No i o to mi chodzi. Bardzo lubię i cenię festiwal w Bytomiu ale też chcę by fundatorzy nagród sponsorowanych byli jednak zauważani przez organizatora tej bardzo udanej imprezy.  Chyba byłby to miły gest wobec fundatorów nagród sponsorowanych, którymi są administratorzy grup modelarskich, członkowie klubów modelarskich i osoby prywatne.

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Rozmawiamy tu nie tyko o tym by wychwalać organizatora ale także, żeby zwrócic uwagę na to co było również mniej fajne. Nie piszemy krytycznych uwag po to by organizatora obrażać ale po to by w kolejnych edycjach swojej imprezy poprawił to co w tej i poprzednich edycjach było niedoskonałe. Ja odwiedzam od kilku lat festiwal w Bytomiu i widzę w nim wiele zalet i lubie tą imprezę a świadczy o tym chociażby fakt, że rok temu fundowałem jedną nagrodę, w ty roku dwie a przyszłym zobaczymy bo może wpadnę na pomysł by ufundować jeszcze jakieś inne nagrody.  Nie widzę tu niczego ani zdrożnego ani jechania po bandzie w zwracaniu uwagi albo sugerowaniu organizatorowi pomysłów by poprawić funkcjonowanie imprezy i zadbanie również o innych fundatorów nagród sponsorowanych. Dlaczego ktoś kto funduje, ma dobre intencje, wykłada swoją kasę na ufundowanie nagrody nie był przez organizatora zauważany a traktowany przepraszam ale per noga ? No chyba na tym to nie polega i organizator powinien jednak takie nawet drobne gesty innych fundatorów (nie mówię już o sobie ale i o innych fundatorach jak chociażby ekipa grupy Tomcatsky) zauważać i szanować. Bo wychodzi na to, że jest to szacunek tylko w jedną stronę czyli organizatora szanować a on nie musi szanować już fundatorów nagród sponsorowanych. No nie jest to fajne z punktu widzenia osób, które również chcą coś dobrego zrobić dla tego festiwalu. Rozumiem orgaizatora, że chce skrócić czas wręczania nagród ale nie rozumiem dlaczego nagrody sponsorowane nie są nigdzie ujmowane. Są wręczane podczas festiwalu ? No są, to powinny być ujęte w oficjalnym spisie ofiarodawców. (Przecież tych nagród nie wręczamy sobie przy piwie, albo gdzieś pod mostem tylko podczas imprezy o charakterze międzynarodowej). No i o to mi chodzi. Bardzo lubię i cenię festiwal w Bytomiu ale też chcę by fundatorzy nagród sponsorowanych byli jednak zauważani przez organizatora tej bardzo udanej imprezy.  Chyba byłby to miły gest wobec fundatorów nagród sponsorowanych, którymi są administratorzy grup modelarskich, członkowie klubów modelarskich i osoby prywatne

Czy jest gdzieś napisane, że Nie zauważa się osób fundujacych nagrody?

Jakoś nie widzę tutaj "lamentacji" choćby ludzi z Arma Hobby, którzy też dawali nagrodę specjalną.

Serio rozdanie nagród ma się ciągnąć kilka godzin?! To na dłuższą metę ludzi zniechęci.

Ja na innym festiwalu fundowałem nagrodę, ale jej wręczenie zostawiłem organizatorom, by nie wydłużać czasu.

Jak Szanowny Kolega zrealizuje swój Festiwal to może postąpić tak jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sjmport napisał:

Czy jest gdzieś napisane, że Nie zauważa się osób fundujacych nagrody?

Jakoś nie widzę tutaj "lamentacji" choćby ludzi z Arma Hobby, którzy też dawali nagrodę specjalną.

Serio rozdanie nagród ma się ciągnąć kilka godzin?! To na dłuższą metę ludzi zniechęci.

Ja na innym festiwalu fundowałem nagrodę, ale jej wręczenie zostawiłem organizatorom, by nie wydłużać czasu.

Jak Szanowny Kolega zrealizuje swój Festiwal to może postąpić tak jak uważa.

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że rozumiem iż organizator tak podchodzi do wręczania nagród sponsorowanych ale zwracam uwagę, że nie ma ich w oficjalnym wykazie nagród a to daje pole nie tylko do tego o czym pisałem powyżej ale i do

tego, że ktoś kto nic nie ufundował może kłamać twierdząc potem, że coś komuś

dał a to nie miało miejsca. No ale organizator zrobi z moimi sugestiami co uzna za stosowne ale jako fundator nagród sponsorowanych uważam, że powinienem napisać co uznałem za niezbyt dobre rozwiązanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Staryfajter1954 ale jednak 

Dodajcie kategorię vintage, kolekcje bo ich nie ma.

Dodajcie kartony, bo ich nie ma, a gdzie indziej są.

Organizator kilka razy mówi, że NIE ma miejsca i NIE rozważa dodania tych kategorii. I to powinno zamknąć temat 

Ale dalej może lepiej dodać, bo w miejscu X to jednak mają i to jest super.

Ten kto organizuje TEN wyznacza zasady.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sjmport napisał:

@Staryfajter1954 ale jednak 

Dodajcie kategorię vintage, kolekcje bo ich nie ma.

Dodajcie kartony, bo ich nie ma, a gdzie indziej są.

Organizator kilka razy mówi, że NIE ma miejsca i NIE rozważa dodania tych kategorii. I to powinno zamknąć temat 

Ale dalej może lepiej dodać, bo w miejscu X to jednak mają i to jest super.

Ten kto organizuje TEN wyznacza zasady.

Nie czytałeś dokładnej tego co napisałem w odpowiedzi na Twój ostatni post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Nie czytałeś dokładnej tego co napisałem w odpowiedzi na Twój ostatni post. 

Czytałem i zauważam pewien problem.

Szanowny Kolega wszędzie sugeruje tam gdzie nie ma dodanie kategorii vintage/kolekcje...choćby ostatnio w Katowicach .

Mówię zorganizować coś swojego i git.

Nie każdy jest fanem vintage / kolekcji.

Każda nowa kategoria to:

- konieczność szukania nowych sędziów

- wydłużenie czasu wręczania nagród

Pikuś z tym czasem jak ktoś jest z okolic, ale jak jedzie znad Morza to każda minuta się liczy, zwłaszcza, że na drugi dzień po zakończeniu trzeba iść do pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam Pytanie lub prośbę do organizatorów w przyszłym roku.

Mam w kolekcji model ciężarówki którą chciałbym skleić na Bytom 2024 a jestem Juniorem i  jakby można prosić o dodanie w przyszłym roku kategorii w Juniorach kategorii Pojazdy Ciężarowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.