Skocz do zawartości

Pomoc z doborem areografu


ostol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Cześć, pozwolę podczepić się pod ten wątek zamiast zakładać nowy.  Chciał bym zakupić zestaw do okazjonalnego malowania modeli (najczęściej bawię się samolotami w skali 1:48). Nigdy nie używałem do tej pory aerografu, jednak malowanie pędzlem i jego efekty wywołuje u mnie frustracje i chciał bym w końcu spróbować tego cuda :). Od 2 tyg studiuje to forum oraz generalnie internet, jednak chciałbym poradzić się kilku kwestii osób doświadczonych.

Dodam jeszcze że zależy mi na sprzęcie dobrej jakości ale wiadomo cenowo w granicach rozsądku. Wiem też po przestudiowaniu wielu wątków na forum że chce kompresor tłokowy z butlą 3l (żadnych lodówkowców i olejnych gdyż zależy mi aby go chować głęboko w szafie podczas gdy nie będę akurat bawić się z żadnym modelem).

 

Do tej pory rozważałem kompresory: Ad-5000, AS-186, TC-20T oraz aerografy: Ultra Solo, Aerograf Ultra 2w1, FA-180X.

 

Szukając jakiegoś optymalnego połączenia ww komponentów natrafiłem na dwa gotowe zestawy:

https://agtom.eu/zestawy/327402-aerograf-i-kompresor-zestaw-ultra.html
https://agtom.eu/zestawy/361876-aerograf-i-kompresor-zestaw-ultra-2w1-akcesoria.html

 

Tu się rodzi moje pierwsze pytanie, czy ktoś zna te zestawy, korzysta i może polecić? (np nie ma sprecyzowanego w nich jakie to są kompresory, z moich badan wyszło ze jest to najprawdopodobniej Timbertech ABPST06 o którym ciężko znaleźć jakieś informacje).

 

Poza tymi zestawami udało mi się znaleźć wydaje się świetną okazje, praktycznie w cenie kompresora AS-186 otrzymujemy cały zestaw:
https://allegro.pl/oferta/kompresor-aerografu-z-butla-3l-as-186-akcesoria-11756321525

 

To co obecnie najbardziej rozważam to oczywiście ta ostatnia oferta :) natomiast zastanawiam się czy warto do niej dokupić Ultra Solo, czy na początek wystarczy samo to co się w niej znajduje. A jeśli warto doinwestować w jakiegoś HS to czy ultra solo jest wystarczający czy też jest znacząca przewaga wersji 2w1? Pytam w kontekście np malowania większych powierzchni modeli 1:48 z drugiej strony aerograf z zestawu kompresora może do tego będzie wystarczający?

 

No i na koniec czy te propozycje które wrzuciłem są waszym zdaniem dostatecznie dobre aby czerpać przyjemność z malowania modeli i osiągać bdb efekt oraz czy są optymalne cenowo?

Z chęcią wysłucham waszych opinii oraz ew innych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako niezbyt doświadczony modelarz uważam, że na pierwszy aerograf nie ma co wydać zbyt wiele - chińczyk za ok. 100zł w zupełności wystarczy. Na początku popełnia się tyle błędów, że szkoda niszczyć jakiś "markowy" aero. 

Natomiast AS-186 prawdopodobnie wystarczy na całą przygode z modelarstwem 😛

Ja dopiero po ok. 10 modelach zainwestowałem w coś lepszego. I szczerze mówiąc to dalej wydaje mi się, żę nie wykorzystuję możliwośći które taki bardziej precyzyjny aerograf daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.