Skocz do zawartości

Pomoc z doborem areografu


ostol

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Endrju napisał:

Autor wątku zadał jedno pytanie i więcej się nie odezwał. Zastanawiam się czy mu pomogliśmy. 

Raczej grzecznie czeka aż towarzystwo się wyszumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 13:15, Luljan napisał:

@Roland_Sebastian

A już najzabawniejsze było jak na niebieskim koleś wstawił marmurki na spicie przygotowane pod kamo. Inny koleś pyta, o jak pięknie, czymżeś to uczynił? Na to pytany wstawia fotę chinola i z rozbrajającą szczerością dodaje, że czubek igły złamany ale już mu się nie chciało wymieniać 😂😂😂😂.

Wrzucisz linka? Z chęcią popatrzę na te marmurki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 06:16, Endrju napisał:

Autor wątku zadał jedno pytanie i więcej się nie odezwał. Zastanawiam się czy mu pomogliśmy. 

tak pomogły mi wasze rady a nie odpisywałem poniewaz ostantio poprostu nie miałem czasu ale dzieki waszej pomocy prawdobodnie kupie adlera i okaząło sie ze mój kolega równiez modelarz ma na sprzedasz kompresor z butla

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Adler to proponuję ten 7770, lub jego jakiś klon. Jak dla mnie to przynajmniej od strony projektowej, najlepszy chińczyk, ma wszytko co aerograf mieć powinien. Podobnie jak 7790 ma MACa ale posiada również odkręcaną głowicę wraz z dyszą, co raz,  że ułatwia jej mycie, ale też ogranicza do zera ewentualność ukręcenia jej gwintu😀 no i jest przy tym tańszy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka na iglicy jak wiadomo z czasem się wyrabia i trzeba ją lekko dokręcić i ten wziernik jest wtedy pomocny bo możemy to zrobić na zamontowanej iglicy i mamy możliwość, "podglądu na żywo" , czy nie za mocno to zrobiliśmy i iglica nam jeszcze płynnie chodzi. 

Generalnie te chińczyki, czyli wszystkie pochodne TG180 są wzorowane na Iwacie CM i przynajmniej od strony założeń to konstrukcje jak dla mnie najlepsze, co innego wykonanie 😁

Ja kupiłem kiedyś taki oznaczony symbolem bodajże EW770 i jak na chińczyka jest rewelacyjny. Mam też BD208 i nie jest to już ta sama chińska liga, ale też daje radę. 

Wiadomo że z tymi chinczykami różnie bywa i nie wiadomo na co się trafi, ale mi się jeszcze nie trafił taki, którym nie dałoby się jakoś przyzwoicie malować. 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arhtus napisał:

ogranicza do zera ewentualność ukręcenia jej gwintu

Przepraszam że w tym wątku ale co wy z tym ukręcaniem dyszy.

W imadle to robicie kluczem francuskim.Czy raczej to następna plotka żyjąca własnym życiem.Jak ktoś dba o sprzęt i nie zabrudzi gwintu farbą i ma czucie w rękach to praktycznie nie ma takiej możliwości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 12:54, Matheas napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany to sprzedam za pincet  swojego raz używanego procona ps270.

 

Dobra oferta. :cool:

 

 

10 godzin temu, arhtus napisał:

Jak Adler to proponuję ten 7770

 

Hmmm... Może kupię zamiast robić face lifting starego chińczyka?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Przepraszam że w tym wątku ale co wy z tym ukręcaniem dyszy.

 

Ja też tego nie rozumiem, ale jest to częsty zarzut w stronę chińczyków, tak czy inaczej taka wykręcana głowica z dyszą bardzo ułatwia mycie tej drugiej gdy zajdzie taka potrzeba, po prostu o wiele łatwiej jest manipulować takim większym zestawem niż malutką dyszą. 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, arhtus napisał:

po prostu o wiele łatwiej jest manipulować takim większym zestawem niż malutką dyszą. 

Tutaj się zgodzę bo już parę razy dyszy szukałem na podłodze bo wypadła z moich "grubych" łap.

Jednak malując bez mała 15 lat "chińczykami" ani razu nie miałem takiego przypadku by dysza się ukręciła.Poprostu o sprzęt trzeba dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Przepraszam że w tym wątku ale co wy z tym ukręcaniem dyszy.

 

To na pewno Ci z łapami jak kowal, co malują gęstym błotem. :cool:

 

nibyIwatę mam od osiemnastu lat i do tej pory nie udało mi się ukręcić dyszy mimo, że co 30 - 40 malowanie czyściłem ją od środka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HK1885 napisał:

na pewno Ci z łapami jak kowal,

Oj nie, nie-  to po prostu brak obycia technicznego.

 

Swojego czasu ukręcałem śruby 8, łapska mam spore, a dyszy ani razu nie ukręciłem.

Ludziska myślą że jak dowalą uszczelkę to będzie lepiej trzymać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, arhtus said:

ale jest to częsty zarzut w stronę chińczyków

To alibi ludzi co maja dwie lewe ręce. Ja tam mało pewnie jeszcze wiem, ale po co to w ogóle rozbierać? Chinol się myje bez żadnego rozbierania (nie wiem jak z błotem), nawet nie wiem po co H&S rozbierać? Podkręć ciśnienie do 3 i nic nie trzeba rozbierać. Wymyje się jak złoto, natomiast płukanie na ciśnieniu roboczym zawsze powoduje konieczność rozbierania. Taka uroda mitycznej niemieckiej inżynierii, kto jeszcze łyka ten bajer, to nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, HK1885 said:

Nalej sobie humbrola pół na pół z rozcieńczalnikiem to będziesz wiedział.

To znaczy ja znam różne farby i co im dolega, spokojnie, ale nie nam potrzeby mając akrc, tamke, gunze aby malować padalcami, bo po jaką cholerę? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Luljan napisał:

aby malować padalcami, bo po jaką cholerę? 

Zdziwiłbyś się jakie ludzie mają pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.