Skocz do zawartości

Projekt KV-2


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

To na "p" to będzie postshading?

Mi się tak podoba - wiedząc że wash i ewentualne kurzenio-brudzenia wszystko stonują to jest właśnie tak, do jakiego stanu staram się doprowadzić model na tym etapie. Idealny sposób na przełamywanie monotonii jednokolorowych malowań...

Serio pisząc, to nie wiem jak się za ich malowanie zabrać.

Tak to jest jak trzeba zostać forumowym pionierem w malowaniu krów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model zapowiada się zacnie. Znając inne Twoje produkcje, to i ten na zdjęciach będzie wyglądał jak w 1/35

Liczę na realistyczne brudzenie krów

No tak, sowieckie krowy. Pami.ętaj, ze one za czyste nie były. Ja bym zrobił takie jakie widywało się u nas jeszcze do niedawna - całe oblepione błotem, ekskrementami i odganiające się od watachy gzów

Czytałem książki Bogusława Wołoszańskiego i ten Woroszyłow to niezła gnida i kanalia była

No musiał być, skoro Józef Wissarionowicz (Stalin) nie kazał Berii go zastrzelić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie czy te gąski są przyklejone? Będziesz je malował na modelu?

 

No tak są przyklejone i będe malował je na modelu

 

 

No tak, sowieckie krowy. Pami.ętaj, ze one za czyste nie były. Ja bym zrobił takie jakie widywało się u nas jeszcze do niedawna - całe oblepione błotem, ekskrementami i odganiające się od watachy gzów

 

Tak naprawdę to można by je jeszcze troche wychudzić.

Ale to miał być w miare szybki projekt

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie, to zaliczam Cię do tych nielicznych, którzy z tej mizernej skali potrafią czynić cuda.

 

dzięki za miłe słowo

 

Postęp prac:

1. Psiknąłem całość mocno rozwodnionym bazowym (zielony)

2. Filtr z farby piaskowej, technika jak wyżej-poz. 1

Wygląda to tak.

Ps. Nadal brakuje mi na tym modelu jakiegoś mocnego punktu.

 

kvpofiltrachye1.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak45 napisał:

Ps. Nadal brakuje mi na tym modelu jakiegoś mocnego punktu.

 

Może jakaś ładna dziura :P

Na necie jest wiele zdjątek KW 2 zniszczonych, bądź opuszczonych przez uciekających w popłochu ruskich. Szkoda, że go już omalowałeś, bo mogłeś zrobić dość dużą dziurę obok rozerwanego błotnika. Mogłeś też wykonać znanego KW 2 rozbitego przez 88mm działo z baterii "General Goering", o czym dowiadujemy się z napisu, jaki namalowali Niemcy po zniszczeniu tegoż pojazdu. Generalnie jeśli nie dziura, to warto dołożyć figurkę jakiegoś Niemieckiego soldata, zerkającego przez ten otwarty właz, do środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zima, czy jesień-poza zestawowy napis, w Ich Nich języku, czyli cyrylicą, do tego nie sołdat, jeno pastuszek jakiś w kapelusiku.

Preiser robi cywili, dodatkowo Caesar Miniatures partyzantów, można z nich coś wystrugać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli nie dziura, to warto dołożyć figurkę jakiegoś Niemieckiego soldata, zerkającego przez ten otwarty właz, do środka...

 

Dziura jest, nawet trzy tylko może nie dokońca dziury tylko ślady po trafieniach. A soldata to właśnie nie chciałem dawać od samego początku, bo to strasznie obryty temat.

Pasowałem różnych cywili itp, ale nie zabardzo to widze.

 

Postęp prac:

Hmm strasznie zielono, nie ma kontrastu, mimo to zaczyna mi się podobać. Jak zwykle problem z dobraniem kolorów. KV lub KW pokryty sidoluxem. Urozmaiceniem i taką nowością w moim wykonaniu będą białe kwiatki na łące, które rozbiją troche tą zieleń.

 

kv2p1os7.jpg

 

kv2p2pv6.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal tkwisz w tych podłużnych podstawkach.

Co do krów to poszukaj fotek z Rosji (lata 30i wojna). Raczej uważałbym z rasą holenderska.

Jak będzie malowana podstawka? Nie barddzo rozumiem dlaczego zapryskałeś ja kolorkiem - pewnie będzie czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodałbym jakiegoś ptaka siedzącego na czołgu albo skubiącego coś w trawie.

A jeżeli będziesz dawał jakiegoś człowieka koło krów to fajnie by było gdydy miał jakąś fajkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak45 z jakiego zestawu masz Mućki ?

 

Nowy projekt:

1. Trumpeter: Russian KV-2 M1940 Tank skala 1/72

2. Preiser: Horses, cows, sheep skala ta sama.

 

A ja dodałbym jakiegoś ptaka siedzącego na czołgu albo skubiącego coś w trawie.

 

Bardzo dobry i oryginalny pomysł, tylko skąd wziąść takiego ptaka?

Odpowiem sobie sam: Zrobić od podstaw

Z takim ptakiem zrobiłoby się bardzo mrocznie.

Wychudzone mocno krowy i sęp na czołgu do tego kości na trawie.

Prawdziwy rosyjski bezkresny step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie ptaki. Z tym jest jak z pojazdami. Poniżej Jeepa wszystko zaczyna wyglądać jak zabawki. Preiser robi zestaw domowych stworów (pomalowane) - gąski i kurki mają siłą rzeczy przeskalowane girki.

 

Co do krów to radzę napisać na jakieś ruskie forum, lub rzucić pytaniem na ML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąski i kurki mają siłą rzeczy przeskalowane girki.

Gąski, kurki, przechadzające się w Rosji, same? Niezjedzone? Niczyje? To chyba nie realne.

Faktycznie z zachowaniem skali to chyba problem będzie przy 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocnym punktem ktorego szukasz moglby byc napis na wiezy lub gwiazda przynajmniej, chyba warto by pomyslec. (hi hi, a moze pastuszek opala sie na czolgu?) krowy chyba w calosci czerwonawe lub bialawe, nie wiem jak komunisci odnosili sie do rasy holenderskiej, ale chyba bez entuzjazmu. kwiatki na lace biale lub lepiej jeszcze zolte mlecze (tylko jaka pore roku przedstawiasz?) to tak na szybko, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub gwiazda przynajmniej

ale czy na KV-2 były malowane takie czerwone zwykłe gwiazdy?

 

Zrobiłem taki fotomontaż, aby zobaczyć czy kolor trawy jest odpowiedni.

W sumie to może być ale już wiem, że musze sobie zakupić żółta farbke.

 

kolorsz9.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gwiazdek nie było. Ja nie widziałem na żadnym zdjęciu. Warto by się za to zastanowić jak długo rzeczony "złomek" stoi na tym polu: dzień? dwa? tydzień, miesiąc? Wówczas można mu zrobić większe lub mniejsze rainsy. Unoszący się w powietrzu kurz i sadza (z płonących smarów i ropy) po bitwie zmyte przez deszcz... To chyba było znacznie mocniejsze niż to co się osadza na współczesnych pojazdach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.