Skocz do zawartości

Gloster Gladiator Mk II 1:48 - I love Kit (dawniej Merit)


marskan

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, marskan napisał:
Efekt znakomity.

Dziękuję ale "znakomitość" tego efektu polega na tym, że dość płaską fakturę taśmy znakomicie eksponuje światło - bez niego tego efektu nie ma. Pytanie jest jaki efekt uzyskam po malowaniu i brudzeniu ? Tak czy inaczej czas zakończyć produkcję chłodnicy.  🙂

Wymiany elementu dokonam w dalszym etapie pracy przy modelu.

 

 

 

 

Pomaluj tak, żeby pogłębić efekt. Najpierw ciemniejszym kolorem niż ma być finalnie, przyciemnij go brązem np, zagłębienia wzmocnij ciemnym washem, a wystające elementy suchym pędzlem, albo areo psikanym pod kątem bardzo rozcieńczoną farbą. 

Edytowane przez Boch
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i najwazniejsze pytanie: tasma, producent, gdzie kupic?

Nie wiem. Dostałem ją w spadku. Może ułatwieniem będzie, że ma właściwości pozwalające wykorzystać ją np. do izolowania rur hydraulicznych - odpływowych. Szukałbym w też sklepach motoryzacyjnych - tam też mają takie uniwersalne cuda. Ja na szybko uszczelniłem tym rurę odpływową pod zlewem i dzięki tej awarii znalazłem tę taśmę.

Wrzucam zdjęcie jak wygląda.

 

 

IMG_8461.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 18:03, marskan napisał:

taśma izolacyjna karbowana naklejona na metalową blaszkę. Czas wykonania:  ok. 5 minut. 

Jak to było? "Przyszedł leśniczy, wyrzucił nas i Niemców"?

 

Jestem pod wrażeniem, bo to właśnie jedna z rzeczy, które mi sprawiają taką frajdę w modelarstwie. Totalnie niesztampowe kombinowanie, jak i z czego zrobić to, czy tamto.

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym tygodniu - a przyszły nie zapowiada się lepiej - prace idą słabiutko. Dlatego tylko drobne przymiarki kolejnych elementów.

Ogólnie model nie jest jakiś rewelacyjny choć składa się przyjemnie i wszystkie części są spasowane, to uproszczenia w nim są dość duże. W tym wszystkim zaskakuje całkiem ładnie wykonany silnik, wymagający co prawda niewielkiej korekty, ale mimo wszystko zadowalający. Na pewno jednak lepszy niż w konkurencyjnym Rodenie.

Chociaż gdybym miał teraz kupować model Gladiatora, to pewnie nie kupiłbym Merit (I love Kit), ale właśnie Rodena (można go taniej kupić z rabatem) i dokupił żywiczny silnik. Wtedy taki zestaw kosztowałby tylko 25 zł drożej od Merit bez silnika żywicznego. Cena niewiele wyższa, a możliwości dużo większe + lepsze kalkomanie i dodatki np. narty, dwie osłony kabiny - rozcięte w Rodenie.  Taka informacja dla tych, przed którymi dopiero zakupy.

 

 

IMG_8489.jpg

IMG_8492.jpg

IMG_8490.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przerobiony fotel do wersji fińskiej. Wycięty otwór w fotelu na przeciągnięcie linek mocujących pasy pilota to już moja fantazja.

Nie wiem jak Finowie ten problem rozwiązali, bo nie znalazłem dokumentacji pokazującej sposób mocowania pasów. Zakładam, że zachowali dotychczasowy, a opancerzenie za głową pilota fotela zostało dodane do oparcia istniejącego fotela. W tej sytuacji mogło to tak wyglądać.

 

IMG_8565.jpg

Gloster-Gladiator-II-biplane-FAF-GL2xx-at-Viiksjarvi-25th-Mar-1942-03.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.