Jump to content

ZiS-5 , 1/35

krzychu83
 Share

Recommended Posts

Dzie艅 dobry wszystkim 馃榾

Radziecki w贸艂 roboczy w s艂u偶bie Wojska polskiego - ZiS-5 W

Model Zvezdy z dodatkiem blaszek Eduard i ko艂ami MiniArt.

Ca艂o艣膰 malowana niebiesk膮 Hatak膮.

Pozdrawiam serdecznie 馃嵒

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Edited by krzychu83
  • Like 21

21 minut temu, Rafa艂 B napisa艂:

Fajny jest, mocno schetany, pr贸cz blach Eduarda wida膰 te偶 wk艂ad w艂asny 馃憤

Ko艂a 偶ywiczne z Panzerart?

Dzi臋ki :)

No mo偶e troszeczk臋 馃槈 zaraz pewnie b臋d膮 g艂osy, 偶e za taki stan kierowca dosta艂by po przepustce 馃ぃ

Jak napisa艂em - ko艂a z MiniArtu

https://www.scalemates.com/pl/kits/miniart-35196-zis-5-family-wheels-set--975543

3 godziny temu, krzychu83 napisa艂:

Model Zvezdy z dodatkiem blaszek Eduard i ko艂ami MiniArt.

A faktycznie, Eduarda widz臋, a Miniart by艂 mi umkn膮艂 :haha:

2 godziny temu, krzychu83 napisa艂:

...zaraz pewnie b臋d膮 g艂osy, 偶e za taki stan kierowca dosta艂by po przepustce 馃ぃ

Dlatego zda艂a by mu si臋 jaka艣 ma艂a podstawka z poln膮 drog膮, kt贸ra bardziej uzasadni艂a by taki wygl膮d 馃槈

Chcia艂em jeszcze dopyta膰 o ten wichajster wystaj膮cy z lewej strony ch艂odnicy, to ma by膰 jaka艣 improwizowana blokada maski, bo zapinki mu ju偶 nie trzymaj膮? 馃槑

Og贸lnie jednak bardzo fajnie 馃憦

34 minuty temu, Rafa艂 B napisa艂:

Dlatego zda艂a by mu si臋 jaka艣 ma艂a podstawka z poln膮 drog膮, kt贸ra bardziej uzasadni艂a by taki wygl膮d 馃槈

No mo偶e w przyp艂ywie mocy przerobowych co艣 si臋 skombinuj臋馃槈

34 minuty temu, Rafa艂 B napisa艂:

Chcia艂em jeszcze dopyta膰 o ten wichajster wystaj膮cy z lewej strony ch艂odnicy, to ma by膰 jaka艣 improwizowana blokada maski, bo zapinki mu ju偶 nie trzymaj膮? 馃槑

Og贸lnie jednak bardzo fajnie 馃憦

Teoretycznie na tym powinna opiera膰 si臋 mask膮, ale ni ch..ja nie da艂o si臋 tego tak spasowa膰 馃榾

Edited by krzychu83
  • Thanks 1

1 godzin臋 temu, krzychu83 napisa艂:

Teoretycznie na tym powinna opiera膰 si臋 mask膮, ale ni ch..ja nie da艂o si臋 tego tak spasowa膰 馃榾

Ok. rozumiem i mo偶e dlatego wygl膮da to tak, jakby ta blacha wystawa艂a (na zewn膮trz) nieco poza obrys ch艂odnicy. Mam park臋 Zis贸w na stanie (oba w pudle), wi臋c zaintrygowa艂o mnie to troch臋 i sprawdzi艂em jak to wygl膮da艂o w oryginale. Tam od ty艂u tej blachy powinna by膰 jeszcze taka 艂apka, na kt贸rej spoczywa艂a otwarta 偶aluzja, o ile w danym momencie po otwarciu nie le偶a艂a ca艂kiem na masce. Jak wida膰 poni偶ej na 2 pierwszych zdj臋ciach, by艂y te偶 chyba r贸偶ne wzory tych chwytak贸w, ten pierwszy bardziej wyrafinowany 馃槃

images?q=tbn:ANd9GcTNR0gjraLg3X_0fj3jZo-

novmdwmsgfu91.jpg?width=640&crop=smart&a

dvigatel-zis-5_21.jpg

4f47511s-960.jpg

Fotki z sieci w celach pogl膮dowych

Tak czy inaczej, dzi臋ki 馃槈

• Like 1

Model jest 艣wietny. Doskona艂y warsztat.聽:super:

Widz臋, 偶e chyba znalaz艂e艣 w ko艅cu zdj臋cia silnika, kt贸re szuka艂e艣 jaki艣 czas temu?

4 godziny temu, Rafa艂 B napisa艂:

Jak wida膰 poni偶ej na 2 pierwszych zdj臋ciach, by艂y te偶 chyba r贸偶ne wzory tych chwytak贸w, ten pierwszy bardziej wyrafinowany

Sowieci po napa艣ci Niemiec kontynuowali produkcj臋 pojazd贸w w dotychczasowych konfiguracjach. Z biegiem wojny zacz臋li stosowa膰 r贸偶nego rodzaju uproszczenia aby zaoszcz臋dzi膰 czas lub materia艂y strategiczne. Niewykluczone 偶e to co widzimy na Twoich zdj臋ciach jest efektem tych uproszcze艅.

• Like 2

2 godziny temu, Endrju napisa艂:

Z biegiem wojny zacz臋li stosowa膰 r贸偶nego rodzaju uproszczenia aby zaoszcz臋dzi膰 czas lub materia艂y strategiczne. Niewykluczone 偶e to co widzimy na Twoich zdj臋ciach jest efektem tych uproszcze艅.

Niew膮tpliwie tak, a najlepszym tego przyk艂adem, jest produkcja wersji ZiS-a 5 z drewnian膮 kabin膮 oznaczonego jako 5W.

• Like 1

Bardzo porz膮dny model. Konkretnie ubrudzony ale bez przesady, kt贸ra zakrywa inne walory. Zawarto艣膰 paki te偶 mi si臋 podoba i nie艣miertelny "plus za polskie malowanie" :super:

• Thanks 1

4 godziny temu, Endrju napisa艂:

Model jest 艣wietny. Doskona艂y warsztat.聽:super:

Widz臋, 偶e chyba znalaz艂e艣 w ko艅cu zdj臋cia silnika, kt贸re szuka艂e艣 jaki艣 czas temu?

Tak 馃榾 co艣 tam doda艂em, ale ma艂o widoczne na zdj臋ciach聽

Godzin臋 temu, TAW napisa艂:

Bardzo porz膮dny model. Konkretnie ubrudzony ale bez przesady, kt贸ra zakrywa inne walory. Zawarto艣膰 paki te偶 mi si臋 podoba i nie艣miertelny "plus za polskie malowanie" :super:

Dzi臋kuj臋 馃嵒 na pace beczki z zestawu Tamyia, skrzynki ze styroduduru przykryte husteczkami namoczonymi wikolem 馃榿

18 godzin temu, robertmodelarz napisa艂:

Fajna fura w sam raz do s艂贸w 偶o艂nierskiej piosenki'' wczoraj 艂ach mundur dzi艣 ''.

Dzi臋ki 馃槉 mam gdzie艣 na magazynie Studebakera, jego zrobi臋 na drugowojennego 馃槈

W dniu 30.01.2023 o 09:09, krzychu83 napisa艂:

Dzie艅 dobry wszystkim 馃榾

Super , bardzo mi sie podoba ten model w twoim wykonaniu. Czy to jest ta wersja o ktorej w 1 Dyw. Piechoty im T. Kosciuszki m贸wiono聽 ,, Zis piat, z g贸ry jecha膰 , a pod g贸r臋 pcha膰 ,, ?

• Thanks 1

13 godzin temu, bulik58 napisa艂:

Super , bardzo mi sie podoba ten model w twoim wykonaniu. Czy to jest ta wersja o ktorej w 1 Dyw. Piechoty im T. Kosciuszki m贸wiono聽 ,, Zis piat, z g贸ry jecha膰 , a pod g贸r臋 pcha膰 ,, ?

Dzi臋kuj臋 馃嵒

Zapewne tak 馃榾

• Like 1

Bardzo mi艂y dla oka model. Taki bardzo naturalny w odbiorze.

Niebieska Hataka kojarzy mi si臋 tylko z malowaniem p臋dzlem. Czy偶bym si臋 myli艂 i tu by艂a psiukana?

• Thanks 1

2 godziny temu, Woit napisa艂:

Bardzo mi艂y dla oka model. Taki bardzo naturalny w odbiorze.

Dzi臋ki 馃嵒

2 godziny temu, Woit napisa艂:

Niebieska Hataka kojarzy mi si臋 tylko z malowaniem p臋dzlem. Czy偶bym si臋 myli艂 i tu by艂a psiukana?

Niekoniecznie, z powodzeniem u偶ywam jej w aero, tylko trzeba potrenowa膰 馃榾