Skocz do zawartości

Szyby do modeli pojazdów w skali 1:72


Rekomendowane odpowiedzi

Endrju  , wg mnie najlepszy patent to , narysować kształt szyby w jakimkolwiek programie graficznym , oczywiście w skali 1/72 i wydrukować na przeźroczystej foli do drukarek. Potem tylko wycinasz po liniach i wklejasz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

To ja mam pytanie, jakiej nazwy używać do wyszukiwania w internecie takiego cienkiego tworzywa ? Próbowałem znaleźć i mam kłopot. Może ktoś, coś by podlinkował.

https://avery-zweckform.poznan.pl/produkt/folia-do-rzutnikow-3552-avery-zweckform-format-a4-100-arkuszy-drukarki-laserowe.html

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomekk napisał:

W życiu bym nie pomyślał o folii do rzutników. Dziękuję.

Miałem dokładnie ten sam problem.

Nie potrafiłem znaleźć słowa kluczowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krn78 napisał:

Ja bym ciął, gdybym musiał, z cienkiej pleksi. Te o grubości 0,5mm tnie się dość łatwo.

 

Pleksi już testowałem. Pleksi ma to do siebie, że lubi pękać podczas cięcia, nawet taka 0,5 mm. Tnąc nożyczkami tniesz szybko ale szybko też pęka. Cięcie Olfą jest bezpieczniejsze ale trwa długo. W jednym i drugim przypadku na lini cięcia powstaje taka jakby bruzda, którą trzeba usunąć. A pleksi stosunkowo ciężko się obrabia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cypis napisał:

Endrju  , wg mnie najlepszy patent to , narysować kształt szyby w jakimkolwiek programie graficznym , oczywiście w skali 1/72 i wydrukować na przeźroczystej foli do drukarek. Potem tylko wycinasz po liniach i wklejasz.

 

Dzięki za poradę. Szybki, które potrzebuję to prostokąty 9 na 6 mm. Kwestia narysowania (wydrukowania) nie jest problemem. Problemem jest materiał na tyle miękki żeby wyciąć go Olfą (lub nożyczkami) bez pęknięć ale na tyle gruby żeby dobrze się wklejał i ładnie wyglądał. A tę folię do drukarek sprawdzę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, myszaty napisał:

Wycinałem jakieś szybki  z pozostałosci po różnego rodzaju blistrach ( opakowaniach) -  tworzywo jest elastyczne i przyjazne do cięcia nożyczkami.

 

Dokładnie tak jak Myszaty :super:. Ja też  używam  opakowania po różnych produktach. Jest przeźroczyste cienkie można ciąć nożyczkami i jest elastyczne że  daje się bezproblemowo wyginać. Pozdr. A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś płytkę  i okazało się że jest cała w pajączkach  i bez folii zabezpieczającej - słabo to wyglądało.

Ale płytka z taniej ramki na zdjęcia z LM okazała się rewelacyjna - łatwa do cięcia, idealnie przeźroczysta, dwustronnie foliowana tylko grubość 0,5mm

 

16755135474158489189167638718043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _OldMan_ napisał:
7 minut temu, radziu_82 napisał:

A co myślicie o foliowej okładce do bindowania?

Gruba jest.

Może i masz rację. 
Zastanawiałem się kiedyś jeszcze nad folią do laminowania przepuszczoną przez laminator. Ale nie przetestowałem tego.  Folie do laminatora są różnej grubości. Teoretycznie można je też w pewnym drobnym zakresie formować termicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.