Skocz do zawartości

Grumman F-14A Tomcat (100th) VF-143 / Academy 1:72


Woit

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokazać Wam model F-14 w barwach dywizjonu myśliwskiego VF-143 Pukin' Dogs. Jest to egzemplarz o numerze ewidencyjnym (Bureau Number => BuNo.) 159494 będący zarazem 100-tnym egzemplarzem Tomcata jaki został wyprodukowany.
Lotnicy "rzygających psów" prezentowali nową na ten czas (1976 rok) konstrukcję na pierwszych międzynarodowych pokazach International Air Tattoo w Greenham Common (obecnie znane jako RIAT w Fairford). Taką konfigurację tu widzicie = brak baniaków i podwieszeń.

Model powstał z zestawowych (świetny zestaw ta nowa Academy) części wzbogaconych o żywiczne dysze Airesa, fotele załogantów tegoż samego producenta i płetwy podkadłubowe od Quickboosta oraz biżuterię Mastera. Coś tam od siebie dodałem w kokpicie i wnękach podwozia ale nie za dużo.

Jak zawsze udało mi się coś popsuć. Tym razem to był chodnik na wlocie powietrza do silnika. Próby na boku z surfacerem kładzionym/stemplowanym pędzlem były obiecujące ale przy próbie generalnej coś jednak nie zagrało 😬

Oprócz tej skuchy, jestem z modelu zadowolony. Zapraszam do galerii.
 

G01n.JPG

G02n.JPG

G03n.JPG

G04n.JPG

G05n.JPG

G06n.JPG

G07n.JPG

G08n.JPG

G09n.JPG

G10n.JPG

G11n.JPG

G12n.JPG

G13n.JPG

G14n.JPG

G15n.JPG

G16n.JPG

  • Like 29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Psar77 napisał:

Piękny !!! Chodnik na w locie nie wygląda jakos źle ... u siebie robiłem tą samą metodą 🙂 U mnie w kolejce 2x Academy w barwach Rogersów za jakiś czas 🤘🏴‍☠️ Gratuluję pięknego kota 🙂

Wierz mi, że nie wygląda dobrze 😞

To już wiem, kto wykupił wszystkie sztuki dostępne w PL  😛

 

Dzięki Panowie za miłe przyjęcie tego modelu.

 

Poniżej wrzucam jeszcze kilka zdjęć warsztatowych.

005.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

016lm.JPG

017l.JPG

018l.JPG

019l.jpg

020l.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur zawsze wzbudza moje zainteresowanie.

Mnie się bardzo podoba, taki inny, czyściutki.

Mam ten zestaw i zrobiłeś mi chęć na najbliższe jego popełnienie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. W dobie uwielbienia dla wszystkiego co brudne, taki czyścioch z pokazów i okresu kiedy wnętrze pachniało świeżą tapicerką, a obsługa częściej niż narzędzi używała przy nim flanelowych szmatek, to jak jeden soczysty rodzyn w niemałym cieście. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi, u mnie wnętrza pachnie co najwyżej levelling thinnerem :)

Dzięki Air za miłe słowa ale lepiej napisz co nie tak zrobiłem aby na przyszłość uniknąć jakiejś głupiej wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Woit napisał:

(...) lepiej napisz co nie tak zrobiłem aby na przyszłość uniknąć jakiejś głupiej wpadki.

 

Nie mam co tu pisać, bo nie analizowałem tematu aż tak dogłębnie. Po tylu latach obcowania z F-14, to już pewnie sam na tyle głęboko masz rozeznanie, że większych wpadek pewnie udało Ci się uniknąć. 

Napisz czy ten uskok - pozostałość po styku form, jaki widać na gondolach, udało Ci się zniwelować? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcin Witkowski napisał:

 

Nie mam co tu pisać, bo nie analizowałem tematu aż tak dogłębnie. Po tylu latach obcowania z F-14, to już pewnie sam na tyle głęboko masz rozeznanie, że większych wpadek pewnie udało Ci się uniknąć. 

Napisz czy ten uskok - pozostałość po styku form, jaki widać na gondolach, udało Ci się zniwelować? 

Rutyna zabija dlatego świeże spojrzenie kogoś z boku zawsze jest mile widziane bo pozwala na wykrycie oczywistych oczywistości.

Co do uskoku to tragedii nie było. Idealnie nie jest ale myślę, że efekt jest akceptowalny. Poniżej powiększenie tego samego fragmentu modelu "przed" i "po" interwencji.

Linie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Psar77 napisał:

Czy na statecznikach poziomych należy zaszpachlować wszystkie linie podziału ? A potem dodane są wypukle ? Dobrze widzę ? 🤔

 

9 godzin temu, tomekk napisał:

a jak robi się wypukłe?

Czy należy? Ja w swoich modelach  staram się tak robić. W oryginale w tych miejscach łączenia następowało nałożenie się elementów konstrukcyjnych statecznika. Na niektórych zdjęciach można zaobserwować lekkie zgrubienie, wypukłość tych linii.

Ja w tym przypadku wkleiłem w linie pręciki z rozciągniętych ramek. Efekt może i za mocno przerysowany ale bliższy prawdzie niż wgłębna linia. Takie jest przynajmniej zdanie kilku osób siedzących mocno w temacie.

W 1:48 starałem się odwzorować warstwą szpachlówki/surfacera:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.