Skocz do zawartości

Okręty - zadajemy pytania - otrzymujemy odpowiedzi.


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 25.05.2023 o 10:41, M.A.V. napisał:

Poszperałem w internetach i obecnie ciężko z dostępnością. Czy masz coś do polecenia innych producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 00:13, M.A.V. napisał:

jak nie lubisz dłubania pod mikroskopem to bierz 350

Albo jak nie chcesz aplikować na stanowisko kastratora pcheł.

(MAV dobrze gada!)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jako ze nie ma amerykańskiego wątku to tu sie pokusze. Przegladam sobie co by tu zepsuć. Coś małego, coś nie na rok :) no i mam ja sobie uss england /typ Buckley

Zbierając dokumentacje i przeglądając anatomy of the ship znalazłem jak wyglądało poszycie na dziobie i jak były prowadzone blachy ?

 

IMG_20230614_215033_772.thumb.jpg.37a9c9b55dce6f24f22ad96b37c2c063.jpg

 

myślę iż można je spokojnie odtworzyć z pomocą taśmy i surfacera ale ale

czy one szły w tej samej szerokości przez cały kadłub / czy taliowan ( o zgrozo :))

jak to to sie kończyło na rufie ?

ktoś coś ? dzieki 

 

 

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eskortowcow jest Slater i Stewart a z fleczerow Kidd. Nie przesadź, te nie są nitowane kadluby z porządnych blach, tylko spawańce z puszek po piwie. Pasy widać ale o wiele mniej niż przy nitowanych konstrukcjach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie czy ktoś może kiedyś zgłębiał temat podróży Perrego do chin w połowie XIX w i natknął sie na coś w temacie USS „Susquehanna”?? 

wszelkie info na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

3408931.jpg.ed4822bf676049e0e0af0dc8c8a4d36a.jpg

 

panie i panowie 

d-day jak sadze nie do ustalenia co to za jednostka ładuje ? // ale szukam innych fot tego rodzaju ? 

 

ciekawe że ci co obsługują lcm nie są w mundurach po części ? co by skłaniało że może statek jest transportowy 

 

ta wieżyczka po lewej to jak by liberty? 

 

czy ta siatka przy burcie transportowca to jest siatka do schodzenia żołnierzy ? 

 

ciekawe że w willisie jest kierowca

 

 

zastanawiam się nad taką winieta/ fragment w 1/144/ szukam info // ktoś coś w temacie ? 

 

wszelkie komentarze mile widziane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, laskonogi napisał:

d-day jak sadze nie do ustalenia co to za jednostka ładuje ?

USS Joseph T. Dickman  (APA-13)

( żródło : https://www.navsource.org/archives/10/03/03013.htm   - zdjęcie przedostatnie od dołu   )

 

58 minut temu, laskonogi napisał:

ciekawe że ci co obsługują lcm nie są w mundurach po części ? co by skłaniało że może statek jest transportowy

(...)

ciekawe że w willisie jest kierowca

mi się wydaje że to nie jest fotka z samej inwazji ale z ćwiczeń z załadunku/wyładunku zaraz przed, dlatego to tak wygląda "na luzaku"

 

58 minut temu, laskonogi napisał:

czy ta siatka przy burcie transportowca to jest siatka do schodzenia żołnierzy ?

TAK

 

EDIT  ------------------

 

58 minut temu, laskonogi napisał:

ale szukam innych fot tego rodzaju ?

przykładowo ten sam USS Joseph T. Dickman ale rok wcześniej ---> Operacja Husky

1.jpg.6ccc95dfdf6b5b5699cffac8deac526b.jpg

 

2.thumb.jpg.b52db6be10548508499c85fbaef55dc9.jpg

 

:rozkaz:

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W dniu 21.10.2023 o 14:35, M.A.V. napisał:

USS Joseph T. Dickman  (APA-13)

dziękuje !!!!  jesteś jak zwykle kopalnią wiedzy - dziękuje !! 

 

grzebie szukam sobie w tym temacie, znalazłem fajną fotę z transportowcem // dobry przykład w temacie zniszczeń powłoki lakierniczej :) i innego brudzingu 

 

USS_Quincy.jpg.a723b92824f014596d1337af5f02d74a.jpg

 

ale jest pytanie czy na tym moim zdjęciu to jest lewa burta w stronę dziobu :) ? co sądzicie jakie jest wasze postrzeganie tego kadru ? 

 

3408931.jpg

 

 

chodzi mi po głowie kawałek wody, na tym barka desantowa przy burcie = tak jak na zdjęciu, kawałek pokładu tam na górze ale taki cienki na to aby te ludki gapiące się w dół stanęły, a przed tym jeszcze mała dingi z fotografem :) wsio w 144

 

 

tylko jak zrobić to cholerne wiszące w powietrzu olinowanie dźwigu z jeepem to jeszcze nie wiem :) bo nic sztywnego nie będzie tak cienkiego aby to utrzymać w ramach tych bocznych lin z pokładu jak na zdjęciu 

jak jeszcze wyprowadzić ta burtę fajnie to jeszcze też nie wiem :)) 

no generalnie mało wiem :)

 

 

 

 

 

W dniu 21.10.2023 o 16:27, Jarek Sierko napisał:

Panowie czy jakaś firma lub osoba robi dodatki do takich transportowców

generalnie tak 

zależy od skali // ale musisz szukać w dodatkach na poszczególnych stronach sklepów 

 

jak szukasz konkretnie do jakiegoś modelu niezłym pomysłem jest zacząć od stronby scalmates i tam zobaczy czy cos do danej jednostki jest dedykowane

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
44 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Mam na myśli spasowanie, jakość części, łatwość składania, itd...

całkiem przyzwoity i można poszaleć z malowaniem    :super:

ale obowiązkowo do dokupienia :

- blaszki od Edka (tu będziesz miał m.in. relingi) ---->  Eduard zestaw 53003  

- lufki do pięciocalówek  ---->  Aber zestaw 350L-007
 

tu masz warsztacik :

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć.

Mam pytanie o malowanie okrętów w skali 1:700. Zaczynam w modelarstwie i chciałbym skleić i pomalować swój pierwszy okręt. Myślę o jakimś niszczycielu z II wojny światowej. Nie posiadam aerografu i chyba mam dwie opcje:

1. malowanie sprayem plus pewne rzeczy pędzlem.

2. malowanie pędzlem z odpowiednim rozplanowaniem pracy.

W internecie nie widzę żadnych materiałów odnośnie malowania statków pędzlem. Wszyscy lecą aerografem. A jeśli chodzi o pędzel, podstawa to rozplanowanie odpowiednie sklejania i malowania. Czy bardziej doświadczeni koledzy mogą jeszcze jakieś rady podrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubość warstwy pędzlem nakładanej w kontraście do aerografu jest zasadnicza i w tym należy dopatrywać sie braku takich warsztatów. dot spray to już w ogóle wolna amerykanka bo masz dość niewielką kontrolę nad farbą - do podkładu to może jeszcze ale ostateczne malowanie to wychodzi raczej na zasadzie wyjdzie nie wyjdzie :)

 

kup sobie aero - pewnie bedzie w cenie modelu i dodatkow a bedziesz mial na lata :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

jak wchodzimy w merytorykę to ten model trumpka jest mocno niedorobiony...

Zasadnicze pytanie jakie musisz sobie postawić to takie jaką wersję chcesz zrobić ? 

bo była ruska, chińska, indyjska, podstawowa exportowa (m.in nasz Orzeł) itd

każda różniła się elektroniką a przez co miała lekko inne anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zdecydujesz na wersję jaką chcesz zrobić lub konkretną jednostkę , to możesz sobie poszukać odpowiednich zdjęć w tym wątku (to raptem 316 stron do przejrzenia)

https://forums.airbase.ru/2008/08/t60022--podvodnye-lodki-proekta-877-i-636.html

Miłego przeglądania

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M.A.V. napisał:

jak wchodzimy w merytorykę to ten model trumpka jest mocno niedorobiony...

Zasadnicze pytanie jakie musisz sobie postawić to takie jaką wersję chcesz zrobić ? 

bo była ruska, chińska, indyjska, podstawowa exportowa (m.in nasz Orzeł) itd

każda różniła się elektroniką a przez co miała lekko inne anteny

Pod którą wersję podchodzi poniższa grafika oraz zdjęcie? mam dwie wersje śrub, więc mogę wykonać wersję zarówno 636 jak i 877. Co warto w tym modelu jeszcze poprawić? 

 

Edit: Wygląda na to, że to co pokazałem to wersja 636.3, natomiast trumpeter przygotował ten model dość nieudolnie pod wersję 877 i taką będzie najłatwiej wykonać. 

Screenshot_20240402-194243.png

Screenshot_20240402-192814.png

Screenshot_20240403-034044.png

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

tu było omawiane poprawki do naszego Orła   (czyli p.887E)

 

Czyli pod 887E jest mnóstwo przeróbek. Zapytam inaczej, do której wersji najłatwiej dopasować ten kit Trumpetera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy dopasowanie do każdej jest sporo roboty i nie ma tu złotego środka - niestety odnoszę wrażenie że ta 144 to przeskalowany model w 350 bo powiela jego błędy (które w mniejszej skali tak nie raziły). Ale jak lubisz sklejać na luzie to ten Kilo złożony prosto z pudła też będzie cieszył oko --->  chociaż polecam dokupić do niego blaszki od RCSubs

 

EDIT ------------

 

https://www.rcsubs.cz/index.php/photo-etched-sets/52-sets-for-kit-kilo-class-1-144-trumpeter-05903

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M.A.V. napisał:

Myślę że przy dopasowanie do każdej jest sporo roboty i nie ma tu złotego środka - niestety odnoszę wrażenie że ta 144 to przeskalowany model w 350 bo powiela jego błędy (które w mniejszej skali tak nie raziły). Ale jak lubisz sklejać na luzie to ten Kilo złożony prosto z pudła też będzie cieszył oko --->  chociaż polecam dokupić do niego blaszki od RCSubs

Właściwie ma to być model zdalnie sterowany, więc ogromnej presji nie ma, ale miło byłoby zbliżyć się do oryginału przynajmniej tą elektroniką na kiosku, wystające elementy muszę i tak wykonać z metalu lub częściowo pominąć/uprościć, bo je woda urwie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.