Skocz do zawartości

Brewster 239 Buffalo Fin 1/72 Hobby2000 (Hasegawa)


Sjmport

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Sjmport napisał:

Chodzi oto, że niektórzy liczą nity i przykładają model do planów. Dla mnie te fakty nie mają znaczenia.

Patrząc na model pod każdym kątem subiektywnie uważam, że jest ok. Nic poza obrys nie wystaje.

Fajnie, że Tobie podoba się to co robisz ale dopuszczasz chyba możliwość, że komuś innemu może się to nie spodobać i nawet może (ten ktoś) wyrazić to w warsztacie... Nie jestem pewien czy "liczenie nitów" lub "przykładanie modelu do planów" jest równoznaczne z dokładnością, szpachlowaniem śladów po wypychaczach czy np robieniem miłych dla oka i ostrych zdjęć :roll:

Edytowane przez RogerM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sjmport napisał:

Chodzi oto, że niektórzy liczą nity i przykładają model do planów. Dla mnie te fakty nie mają znaczenia.

 

To intrygujące. Wygląda na to, że dyskutujesz sam ze sobą.  

 

 

17 minut temu, Sjmport napisał:

Patrząc na model pod każdym kątem subiektywnie uważam, że jest ok. Nic poza obrys nie wystaje.

 

Doskonale. Uwielbiam ludzi, którzy mają niewzruszone poglądy.
Doprawdy, to godne odnotowania.

 

:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sjmport napisał:

Niepotrzebna ironia i sarkazm. 

To ironia, czy sarkazm? Bo moja wypowiedź nie była aż tak wielowarstwowa.

 

A czy potrzebna? Sugerując, że budowa dla przyjemności automatycznie oznacza rezygnację z różnych aspektów modelarskiego rzemiosła,  przemycasz też sugestię, że zastosowanie ich oznacza działania o cechach masochistycznych.  Zakładam, że nieintencjonalnie, ale z mojego punktu widzenia, co najmniej tak samo  niepotrzebnie, jak ironiczne zwrócenie na to uwagi.

 

Ja wolę ironiczną uwagę niż otwarty konflikt. Nie twierdzę, że każdy tak ma.

 

Zatem przepraszam Cię, za moją niewczesną ironię i proszę jednocześnie byś więcej już nie deprecjonował modelarzy podchodzących do tego hobby inaczej niż Ty.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie deprecjonuję.

Szanuję absolutnie każde podejście.

I zakładam, że mogę się mylić.

Choćby w kwestii koloru spodu.

Wytworzyła się niepotrzebna spina.

Sugestia, że mam niezwruszone poglądy no nie jest fajna.

Powiedziałem swoje subiektywne odczucia. 

Zdjęcia mogą przekłamać rzeczywisty wygląd i też w makro wskazać błędy.

Co do śladów po wypychaczach, nic z nimi nie robiłem , bo po złożeniu i tak ich nie widać. Uznałem osobiście to za zbędna robotę. Jeżeli ktoś inny by je usunął spoko szanuję.

Sam wiem, że pewnego poziomu nie przeskoczę i jestem z tym pogodzony. 

Pozdrawiam i więcej uśmiechu i tak już jest wystarczająco ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sjmport napisał:

Jeśli przed tym wkleiłbym silnik utrudniłbym sobie tylko montaż podwozia.

Akurat w tym modelu montaż podwozia jest prostszy niż poprawne poskładanie i doklejenie do kadłuba tej skorupy na silnik (przynajmniej dla mnie było).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baas ArK napisał:

Akurat w tym modelu montaż podwozia jest prostszy niż poprawne poskładanie i doklejenie do kadłuba tej skorupy na silnik (przynajmniej dla mnie było).

Potwierdzam.

6 godzin temu, Sjmport napisał:

Choćby w kwestii koloru spodu.

Wytworzyła się niepotrzebna spina.

Gdzie?Była jakaś spina ?Ja nie zauważyłem.Kulturalna dyskusja o kolorach to i owszem była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Baas ArK napisał:

Akurat w tym modelu montaż podwozia jest prostszy niż poprawne poskładanie i doklejenie do kadłuba tej skorupy na silnik (przynajmniej dla mnie było).

Rozumiem. Dla mnie było na odwrót. Zmontowanie tej skorupy poszło gładko. Przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko.  Każda droga jest dobra, jeśli prowadzi do celu. Koledzy tylko chcieli Ci zwrócić uwagę, że taka kolejność może być utrudnieniem przy dalszej obróbce. O ryzyku wyłamania przy tym już nawet nie wspominając.

Jak widzisz, jesteś bacznie obserwowany, więc działaj dalej :lajkonik:, a mamy patrzymy i czuwamy :wpier:.

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment tyle. Wiem co trzeba tutaj zaszpachlować.

Z powodu rodzinnej tragedii póki co nie będzie aktualizacji.

IMG_20230215_152826.jpg

IMG_20230215_152812.jpg

IMG_20230215_152759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Xmen napisał:

Ale na podszybiu ślad łączenia został a to miejsce widać akurat wyraźnie.

Czy chodzi o tą dziurkę przed pilotem? 

Jeśli tak to tam będzie jeszcze jeden element, ale nie montuję go przed malowaniem.

Chyba, że inny rejon, a ja źle zrozumiałem co jest możliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wybaczcie straciłem fotki z warsztatu, a jak wspomniałem nie chcę psuć estetyki forum niskim poziomem zdjęć.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.