Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf.J Z.b.v. 40


Szakalaka813

Rekomendowane odpowiedzi

Część! 
W końcu skończony :)
Model robiony typowo for fun i bez spiny. Wzorowałem się na rzeczywistym pojeździe, który zanurkował w rzece koło wioski Kiestinki - swoją drogą sama przeprawa istnieje do dziś w prawie nie zmienionym stanie 😛 (https://www.google.com/maps/@65.8295082,31.5170613,3a,75y,11.35h,79.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxT7xmVqe1PbuD8QNLloknw!2e0!7i13312!8i6656 lub tutaj https://www.google.com/maps/@65.7982296,31.4190203,3a,48.4y,35.91h,90.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1ser36bJcUqqtjrWrw8wZ7lA!2e0!7i13312!8i6656
Model malowany i brudzony za pomocą produktów Ammo, gąsienice typu 2 i 3A i detale drukowane.

Link do kilku fotek z warsztatu:

_DSC7704.JPG

_DSC7705.JPG

_DSC7707.JPG

_DSC7708.JPG

_DSC7709.JPG

_DSC7710.JPG

_DSC7711.JPG

_DSC7712.JPG

_DSC7713.JPG

_DSC7715.JPG

_DSC7716.JPG

_DSC7717.JPG

_DSC7718.JPG

_DSC7719.JPG

_DSC7720.JPG

_DSC7706 — kopia.JPG

Edytowane przez Szakalaka813
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. Ale czy układ jezdny nie powinien być bardziej ubłocony, skoro był wyciągany z rzeki? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
3 godziny temu, SFModel napisał:

Bardzo fajny model. Ale czy układ jezdny nie powinien być bardziej ubłocony, skoro był wyciągany z rzeki? 

To bardziej luźna interpretacja zdjęcia, a z rzeki to powinien wyjść praktycznie czysty :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, copycat napisał:

Model super, aż zachęca żeby IV wyciągnąć z szafy. Zdjęcia by się przydało wyostrzyć. FastStone Image Viewer ja używam do przeglądania i drobnej obróbki.

 

_DSC7704.JPG

 

_DSC7705.JPG.ad7f75adfc06dbd0cffb92b5d1d788cbo.thumb.jpg.42b9586a193bd6af99c90a5949d6aca9.jpg

Dzięki, foty tutaj trochę dostają po dupie, na kompie jest dosyć ostro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dobry model! Na szczególna uwagę zasługuje świetny weathering. Zróżnicowanie kolorów kurzu, błota i szlamu robi niesamowitą robotę i mimo, że te szare panzery już mi się nieco opatrzyły to bardzo przyjemnie ogląda się tą galerię  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka fajnie się ogląda.

Szczególne wrażenie dają świetnie położone kalkomanie.

Nieco uwag:

Ten brezent przywiązany jest nitką do liny holowniczej?

Popraw malarsko patyki na osłonie silnika - z tego, co wiem kora  nie sięga rdzenia  rośliny...

Zadbaj o konsekwentne malowanie smug zacieków- szczególnie to widać na przedniej płycie wanny kadłuba.

Życzę następnych nie mniej udanych modeli!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2023 o 23:11, TAW napisał:

Bardzo, bardzo dobry model! Na szczególna uwagę zasługuje świetny weathering. Zróżnicowanie kolorów kurzu, błota i szlamu robi niesamowitą robotę i mimo, że te szare panzery już mi się nieco opatrzyły to bardzo przyjemnie ogląda się tą galerię  :super:

Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 11:57, rhinoceros napisał:

Na pierwszy rzut oka fajnie się ogląda.

Szczególne wrażenie dają świetnie położone kalkomanie.

Nieco uwag:

Ten brezent przywiązany jest nitką do liny holowniczej?

Popraw malarsko patyki na osłonie silnika - z tego, co wiem kora  nie sięga rdzenia  rośliny...

Zadbaj o konsekwentne malowanie smug zacieków- szczególnie to widać na przedniej płycie wanny kadłuba.

Życzę następnych nie mniej udanych modeli!

Pozdrawiam!

Dziękuję
P.S.  model ma wykonane oznaczenia za pomocą masek, z kalkomanii zostały krzyże.

Edytowane przez Szakalaka813
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.