Skocz do zawartości

MIG-29 1:24 DeAgostini


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

No teraz możecie się pośmiać 😉

 

3 lata temu zaprezentowałam ten "model" w nowościach.

No i po 120 tygodniach i wydaniu ponad 4000 zł mamy to co mamy.

Gazetki zawierały 500 elementów, 757 śrubek i jeszcze 230 zapasowych.

 

W większości części są odlane z bardzo ciężkiego metalu, więc jest to chyba jedyny "model", który lepiej aby nie spadł na nogę bo waży ok 3 kg!

Zabawka dla skręcaczy gdyż konstrukcja została tak zaprojektowana aby wszystko łączyło się bez kleju, tylko na śrubki i wcisk.

Kilka paneli zostało specjalnie zdjętych aby pokazać dość dokładnie odzwierciedlony szkielet wewnętrzny płatowca.

 

Dodatkowe elementy jak drabina, podstawka pod silnik, dziób i rakiety, hak holowniczy, podpory i.t.p. wykonane zostały w druku 3D dzięki uprzejmości i umiejętnościom modelarza z grupy fb, który zaprojektował wszystko od podstaw.

 

Wiadomo, że to nie modelarstwo, ale w sumie fajna zabawa, comiesięczne dostawy części, całkiem ciekawe artykuły w gazetkach, a prezentuje się nie najgorzej...

 

20230412_211812.jpg.ce1ca4ab0a6c59776571107617b1ee21.jpg

 

20230411_160927.thumb.jpg.a9d78feb6d58a388d4c45030834485c1.jpg

 

20230412_211742.thumb.jpg.f61fa283b77263e9092245498f1e4021.jpg

 

20230410_225832.jpg.63b8bbfe8f259f843ccfb2f1bddb2789.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Agnieszka
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam.  Brawo. Sam mam komplet długo zbieranych 90 map z pewnej serii ale ryzyko przepłacenia było nikłe.  W tego typach wydawnictwach najbardziej bałem się ceny za kolejne odcinki. Dlatego nie mam szkieletu dinozaura, który by straszył gości.  Twój model w jakich jest wymiarach ? Planujesz dodatki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniatura miła oki, szacun za wytrwałość (ale i fart że wydawca dobrnął do końca, kojaze że w większości takich serii zaraz na 2giej str gazetek jest że wydawca ma prawo zakończyć serie przed czasem itp)

Jest to także jeden z tych modeli które w jakimś sensie , poza oczywistymi wymiarami i szczegółami, skalują też ciężar oryginału 😉

Pozdr ww

 

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.