Skocz do zawartości

Mi-24 czyli krokodyl po husarsku (1/48 Trumpeter)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie tak jak napisał @Tap-chan wydaje się, że chodzi o jakieś zanieczyszczenie wodą lub inną cieczą, która nie miesza się z lakierem.

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś wygląda to tak:

493c6de81c0c838ec554c3c748544717.jpg

 

Rotory pomalowane i oklejone.

888c0b40adb835a1b02d2b8dda275d7d.jpg

 

7ebe281a1082e248efb9cf88a790c3fa.jpg

 

Położone wszystkie kalki i zabezpieczone GXem. Kalkomanie Vinci- na arkuszu wydają się okropnie grube, jednak na modelu jest już bardzo fajnie. A przynajmniej nie rzuca się to w oczy. Na plus to, że są pancerne. Husarze mi się zawinęły, odwijałem je pędzelkiem i wykałaczką na macie a potem w palcach nanosiłem na model no i siadły. Płyny Wamodu ruszają je tylko częściowo - trzeba było pomagać im nożykiem i szpikulcem. Na mniejszych kalkomaniach z napisami przy kolorze białym i czerwonym występuje białe echo widoczne na napisach na łopatach tylnego wirnika. O ile na jasnym tle tak jak w przypadku tego wirnika jeszcze ujdzie, to na ciemnozielonym kolorze śmigłowca jest to nieakceptowalne i lepiej z nich zrezygnować. Problem na szczęście nie występuje na napisach w kolorze czarnym.

2cb30301b189d6bcd7ef3bcf41b626b4.jpg

 

3de45737fd5f20c905860541d96cfc33.jpg

 

Co do tych kropek nieszczęsnych - przy zastosowaniu MLT na pewno nie pojawiają się nowe. Kilka starych zniknęło, kilka zostało przytłumionych a kilka zostało jak było. Im większa warstwa nowego lakieru tym bardziej niweluje się ten efekt, ale to jeszcze nie jest czas na zalewanie detali. Będą po drodze jeszcze dwa lakierowania (błysk i mat) więc trzeba zostawić jakiś margines bezpieczeństwa. Na pewno w przeciwieństwie do poprzedniego razu lakier na nie siada.

Ogólny plan jest taki: pomiziać go olejną biedronką ---> zabezpieczyć błyskiem --->położyć wash w linie i nity ---> zabezpieczyć końcowym matem. Jak opatrzność dopisze to może uda się mu wylądować w Poznaniu, ale trzeba by jeszcze opracować pudło do przewozu.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już prawie jest po wszystkim. Klej właśnie sobie zasycha między podstawką i pałąkiem. Rzucę mu jeszcze tylko trochę pigmentu smoke do środka dysz żeby się tak nie świeciło i trzeba bedzie zrobić olinowanie antenowe.

x.thumb.jpg.13611d2dec9b85306d293cfbdfe9b75c.jpg

I tu prośba: jeżeli ktoś podzieli się linkiem albo zdjęciem dobrze obrazującym jak to powinno wyglądać szczególnie przy początku ogona to będę wdzięczny 😉 Może być na realnej maszynie lub na modelu gdzie jest to prawidłowo odwzorowane bo jak widzę modelarze różnie podchodzą do tej części konstrukcji.

Przepraszam za niezbyt eleganckie tło - to było jedyne miejsce gdzie mogłem go jeszcze sfotografować przy w miarę dobrym naturalnym świetle.

Edytowane przez TAW
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 14.08.2023 o 18:10, TAW napisał:

Trumpeter daje bardzo mało uzbrojenia w zestawie - dokładnie to tyle ile widać na poniższym zdjęciu:

u.jpg.c8ffeb57db289da8dfd85b5e7a6b9b28.jpg

 

O ile wiem, że te żółte tuby są wykorzystywane w naszych śmigłowcach (w husarzach też), to tego zasobnika zaznaczonego na czerwono nie widziałem na żadnym zdjęciu naszych Mi-24. Czy ktoś wie czy takie zasobniiki są wykorzystywane przez nasze lotnictwo i czy jest w ogóle możliwość, żeby husarze mogłyby z nimi latać? Jeśli nie, no to zostanie chyba tylko z samymi tubami chyba, że uda się odkupić od kogoś najbardziej akuratne zasobniki z egzemplarza jaki będę chciał zrobić:

image.thumb.png.c1fdc1a56fd60829de1b35e0266d1321.png

 Zasobniki B-8 można podczepić do W, ale najczęściej wykorzystuje się UB-32.  Te tuby to rakiety

9K114 Szturm-W.

Popełniłeś jeden błąd- osłona AI-9 jest eliptyczna, powinna być wgięta w tylnej części.

 

IMGP2672.jpg

Edytowane przez qalimar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.