Skocz do zawartości

Gloster Gladiator Mk II 1:48 - I love Kit ( Merit )


marskan

Rekomendowane odpowiedzi

Model ukończony.  Jeżeli ktoś zamierza robić wersję fińską, to warto rozważyć zakup modelu firmy Roden. Merit wymaga wielu przeróbek ze nie tylko ze względu na uproszczenia ale również wersję samolotu - przewidziana do budowy jest wersja brytyjska.

Do zrobienia : piłowanie krawędzi spływu skrzydeł, sterów wysokości i kierunku, piłowanie osłony silnika z powodu jej złego kształtu, dorobienie fotela pilota - w przypadku wersji fińskiej, zakup osłony kabiny jeśli chce się zrobić otwartą, wymiana chłodnicy oleju, wymiana chwytu powietrza pod osłoną silnika - konieczne dorobienie nowej od podstaw ze względu na inny kształt i inne. Zaletą jest w miarę ładnie odwzorowany silnik.

 

 

 

IMG_9662.JPG

IMG_9663.JPG

IMG_9664.JPG

IMG_9665.JPG

IMG_9666.JPG

IMG_9667.JPG

IMG_9670.JPG

IMG_9672.JPG

IMG_9673.JPG

IMG_9674.JPG

IMG_9676.JPG

IMG_9677.JPG

IMG_9678.JPG

IMG_9679.JPG

IMG_9681.JPG

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo malowniczy samolot. Przestrzenny, z kolorowymi aplikacjami. Świetnie się prezentuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie. :)

 

Cytat

(Ale naciągi trochę luźne.)

Niektóre z nich zerwały mi się już po przyklejeniu górnego płata. Mogłem je zrobić od nowa albo próbować "dokleić".  Zdecydowałem się na drugie rozwiązanie i to niestety widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marskan napisał:

Niektóre z nich zerwały mi się już po przyklejeniu górnego płata.

 

Przypomnij z czego je robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przypomnij z czego je robiłeś?

Użyłem zwykłej wędkarskiej żyłki przeponowej firmy JAXON. Na rolce jest 25m - kosztuje ok. 7 zł.

W tym przypadku jej średnica była odpowiednia do skali modelu i zastosowanego naciągu. Popełniłem jednak błąd przy nawiercaniu otworów w górnym płacie. Nawierciłem je idealnie pod rozmiar żyłki dlatego idealnie się ją przeciągało, a otwory były niewielkie. Jednak po zalaniu klejem cjanoakrylowym od góry płata niewiele się go wlewało w te otwory i kiedy zacząłem szlifować górny płat niektóre z naciągów zaczęły puszczać. Wtedy zacząłem ratować pozostałe, te jeszcze nie szlifowane wzmacniając je klejem od spodu płata (już pomalowanego i z nałożonymi filtrami itp.). Warto więc zrobić większy otwór niż przeciągana linka, naciągnąć i zalać klejem i dopilnować by klej zalał otwór. Zbyt mały otwór to  mało kleju. Przy naprężeniach - a występują przy przecierce płata - istnieje ryzyko zerwania lub luzów na naciągach. 

Przy cięgnach steru kierunku i wykonując antenę użyłem produktu AK :

https://ak-interactive.com/product/elastic-rigging-bobbin-super-thin/

 

 

IMG_9655.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, coś jest w tym modelu, że na paru fotkach sprawia wrażenie realnej maszyny. Konstrukcja sama w sobie bardzo ładna i w dobrym wykonaniu - podoba mi się bardzo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.