Skocz do zawartości

AH-1W Super Cobra -Late / Dream Model 1:72


Yachieku

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy:

1. Model zagruntowałem podkładem Vallejo 70.642 Black Primer Mecha, i zrobiłem preshade Valleho 71.270. Wyszło ładnie jak na mnie 😉

image.thumb.jpeg.caf902d7708307c953d4d746fb6dfb5f.jpeg

 

2. Następnie cały efekt zepsułem nakładając docelowe kolory: Tamiya XF-19 i XF-23 😭  -zbyt gruba warstwa i nie widać preshadingu spod spodu. To mój 3 model malowany aerografem i brak doświadczenia daje o sobie znać. Obawiam się kombinować z postshadingiem bo zepsuję jeszcze bardziej. Naprawię efekt washami (mam nadzieję). Poniżej model jeszcze bez lakierów. Gołym okiem różnica między odcieniami jest bardziej widoczna. 

image.thumb.jpeg.213fdb741c171e22fe33b8c8cce9f8fd.jpeg

 

3. Kiedy farby sobie schły zabrałem się za działko. Oryginał wyglądał ubogo:

image.thumb.jpeg.a7b7d081961da04b8f682080bbbfcf3c.jpeg

 

Dlatego podłubałem przy wieżyczce dodając trochę detali:

image.thumb.jpeg.b2a2ed7479862a65028e16e7f8d7f10d.jpeg

 

Wyszło ok, ale zestawowe lufy działka M-197 psuły efekt, dlatego złamałem postanowienie nieinwestowania w dodatki do tak drogiego zestawu i dokupiłem działko firmy MASTER nr AM-72-038 i efekt jest znacznie lepszy:

image.thumb.jpeg.888ead77873a67a5823da8dc234190a4.jpeg

Edytowane przez Yachieku
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Yachieku napisał:

Wyszło ok, ale zestawowe lufy działka M-197 psuły efekt, dlatego złamałem postanowienie nieinwestowania w dodatki do tak drogiego zestawu i dokupiłem działko firmy MASTER nr AM-72-038 i efekt jest znacznie lepszy:

 

A ja za cholerę nie mogę złożyć tego działka z mastera. Chyba mam za grube i niezgrabne paluchy...

Jest na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bart207skw

Godzinę temu, bart207skw napisał:

 

Jest na to jakiś patent?

Fakt, że części są bardzo małe i bez precyzyjnej pęsety pewnie bym nie dał rady. Zacząłem od wpasowania i przyklejenia do pierwszej lufy tego łącznika na środku, a potem tego u wylotu lufy. To był najtrudniejszy krok, bo potem po prostu wsuwałem kolejne 2 lufy i kleiłem. Na końcu mały bolec pomiędzy lufami i dysk u podstawy luf. Otwory w dysku wymagały powiększenia szpikulcem od pinezki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aktualizacja:

Kalkomanie naniesione. Przy okazji nakładania zorientowałem się, że zamontowałem niewłaściwe wersje osłon silników (od AH-1Z) z wystającymi ramami świateł formacyjnych. Na tym etapie nie naprawię już błędu 🥲Co do samych kalek, to zero problemów z nakładaniem. Wydają się jedynie ciemniejsze niż w oryginale, co mogłem wyprostować używając ciemniejszego koloru góry kadłuba, gdybym wcześniej przymierzył, no ale trudno -kolejny błąd na moje konto. 

image.thumb.jpeg.b0b10583102c625640431c42d79c2a81.jpeg

 

"Brudzing" również wykonany. Użyłem washy zrobionych z olei obtailunga -sephia i czarny plus cienie tamiya weatherine master. Do modelu dodałem klamki z ołowianego druta i sondę na osłonie przekładni. Na koniec lakier matowy Valleho Mecha i w końcu mogłem odkleić maski.

image.thumb.jpeg.f72819bafc3e9050c91a19adeca9ab37.jpeg

 

W kolejnym kroku poprawiłem nieco wygląd wirnika ogonowego -dodałem cięgna z blaszki i ołowianego druta.  Poniżej zdjęcie gołej wersji.

image.thumb.jpeg.423dbab1a3f9e9e4a522f22ed6747004.jpeg

 

Poniżej zdjęcie wirnika po poprawkach wraz innymi elementami gotowymi do malowania (wyrzutnie flar, wyrzutnie rakiet hydra, działko.

image.thumb.jpeg.b6bc4e1a5374b6e7491fec478938e707.jpeg

 

Wirnik główny też przeszedł metamorfozę -połączyłem go z piastą i cięgnami z żywicy. Dodałem śruby z ołowianego druta. Po pomalowaniu połączyłem wszystko do kupy i jest już maszyna kompletna tylko jeszcze bez podwieszeń. Acha, dorobiłem jeszcze widoczną poniżej zagłuszarkę IR, ale nie jestem z niej zadowolony więc możliwe, że zrobię od nowa. 

image.thumb.jpeg.95fceb68f642d7c03c20b42f5f837b6a.jpegimage.thumb.jpeg.bde8fa108de0888a8052f47e2502feed.jpeg

 

Co do uzbrojenia podwieszanego, to planuję konfigurację asymetryczną: 

na wewnętrznych pylonach wyrzutnie hydra,

na zewnętrznych 1 x AIM-9 i 2 x AGM-114 (tylko dwa helfajery zamiast czterech dla wyważenia sidewindera).

 

Edytowane przez Yachieku
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 21:03, Adamsky napisał:

Taka macałem w Iraku :) 

Szczęściarz! Ja na żywo z AH-1 widziałem tylko Vipera w Ostrawie w czeskim camo. Chociaż Zetka lepsza od Whisky. to jednak ta druga wizualnie bardziej mnie kręci. 

 image.thumb.jpeg.2e2a8606bebd7ae7d078a6746ba3e9e8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yachieku napisał:

Szczęściarz! Ja na żywo z AH-1 widziałem tylko Vipera w Ostrawie w czeskim camo. Chociaż Zetka lepsza od Whisky. to jednak ta druga wizualnie bardziej mnie kręci. 

 

czy bycie na wojnie nazywał bym szczęściem -hmm- szczęściarz na pewno bo wróciłem . Pozdrawiam 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adamsky napisał:

czy bycie na wojnie nazywał bym szczęściem -hmm- szczęściarz na pewno bo wróciłem . Pozdrawiam 

No tak, nie pomyślałem w jakich okolicznościach widuje się te maszyny. Wyrazy szacunku za Twoją służbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Aktualizacja

 

Zrobiłem uzbrojenie -całe jakie producent dodał do pudła. A wydaje mi się ono nieco egzotyczne, zwłaszcza jeżeli chodzi o AGM-114L, czyli Hellfire z radarem. Nawet nie wiem czy ta odmiana Cobry nimi strzelała, bo nie znalazłem na żadnych zdjęciach. Niewykorzystane uzbrojenie trafi również do mojej kolekcji takowego. Co do wersji naprowadzanej laserowo, to głowice zrobiłem z Clearfix`u Humbrola. To był eksperyment i wymagał cierpliwości, gdyż Clearfix tracił na objętości wysychając, więc trzeba było nałożyć ok. 5 warstw i czekać ok. 15 minut pomiędzy nimi.

image.thumb.jpeg.1e4e91896d49cb145754c85d2274231d.jpeg

 

Poza tym poprawiłem zagłuszarkę IR i zrobiłem to w najbardziej głupi sposób jaki można to było zrobić, czyli wyciąłem mikroskopijne "kafelki" z przeźroczystego plastiku i przyklejałem ręcznie mozaikę. Narobiłem się jak głupi a efekt taki sobie 🥲

 

No i poskładałem całość i tyle. Wyszło w mojej ocenie nie najgorzej. Sporo się nauczyłem przy okazji sklejania i mam nadzieję, że kolejne wyjdą lepiej.

image.thumb.jpeg.ae760b4892fdb92211c9d51e0d332f52.jpeg

 

Zapraszam do galerii:

 

Edytowane przez Yachieku
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.