Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

I to mnie właśnie martwi - że będą wszystkie takie same wypraski...

Pal sześć drobne różnice pomiędzy wersjami - w tej skali to i tak są uproszczenia.

Proszę mnie poprawić ale wg mnie LOT latał na wersji Mi-8S - tu jest problem, miała ona duże kwadratowe okna.

Jeśli nie ma innych znaczących różnic - może by się dało zaszpachlować okrągłe ona i nakleić kalkę z kwadratowymi.

Ewentualnie można poczynić wersję rządową (miały okna okrągłe i kwadratowe).

Więc czekamy na wersję "S" lub Lima wyda kalkę z nowymi oknami.

 

No akurat od tej wersji do Mi-8S jest długa droga. Okna to najmniejszy problem. Inne są osłony silników przede wszystki i całkiem inny tył kadłuba. Troche roboty trzeba bedzie włozyc w ten model by przerobic na Mi-8T czy S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie śmigłowce Mi-8S z prostokątnymi oknami mają róznice takie jak wymieniłem w poście powyżej. Nie ma znaczenia czy śa to lotowskie ,czy wojskowe czy jeszcze inne. Nawet robąc z tego modelu rzadowy 660 lub 636 (bo tylko te dwie rządówki miały okrągłe okna) , trzeba przerabiac osłony napedu. Nie ma zmiłuj się. Z tego modelu EE bez wiekszych przeróbek można zrobić serie naszych polskich Mi-17tek lub morski Mi-8WTV .

Dla pokazania róznic kilka fotek:

Tył kadłuba Mi-8 , Mi-17 Czy Mi-8MTW eb90253b1e373695m.jpg

 

Tył kadłuba w Mi-8S ( Lotowskie czy rzadowe z oknami prostokątnymi)

d7a35eb73218e728m.jpg 052c550f3216a0f9m.jpg

 

Róąnica w osłonach silników:

Mi-8 5cc2cf596455e698m.jpg

 

Mi-17 (to co w modelu EE) 2ce579c9c15e5fdam.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba Adaś. Ja wspomniałem tylko o najistotniejszych róznicach w wyglądzie. No jeszcze do tego mozna ewentualnie dodać odwrotnie zamontowane śmigło ogonowe. Mi-8 ma o prawej stronie a Mi-17 po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilka razy była dyskusja o różnicach Mi-8 Mi-17 i dziwię się że co niektórzy nadal mają z tym problem. Całkowicie inna maszyna! Tak więć jeśli wypraski będa we wszystkich takie same to z planów Limy kiszka. To samo odwalił Hobby Boss wydając swoją ósemkę. Tylko tam jest jeszcze możliwość zrobienia przeszczepu z innego modelu lu Pavla. A w tej skali? Hm, dupcia

 

Ja już te krówki po dzwięku rozpoznaję (efekt 25 lat mieszkania w okolicach Leźnicy Wielkiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jeszcze nie widzieliście wyprasek, a tu już czarna rozpacz?

A może EE poszedł drogą KP i zrobił dwie wersje osłon napędu?

Na razie oba pudełka przedstawiają Mi-8MT, czyli eksportową Mi-17, może zrobią "zwykłą" Mi-8?

Jeśli chodzi o Bryzę/Skytrucka zrobili różne silniki, a swojego śmiglaka by nie zrobili?

Pożywiom, uwidim, jak mawiał starszyna Czernousow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilka razy była dyskusja o różnicach Mi-8 Mi-17 i dziwię się że co niektórzy nadal mają z tym problem

No tak, może mam problem z rozróżnieniem Mi-8 od Mi-17. Ok. Ale za to potrafię od razu po spojrzeniu na fotkę powiedzieć, czy DC-6 na nim to wersja A, B czy C - dla mnie to rzecz oczywista, tak jak dla Ciebie różnice pomiędzy w/w śmiglakami. Podobnie z 737, 747 i innymi 'psasażerami'. Bo akurat na tym się znam dobrze. I nie robię problemu gdy ktoś mnie pyta czy moje kalki na 737-500 pasują do 737 Airfixa, tylko cierpliwie i w miarę dokładnie tłumaczę. Bo ma prawo ten ktoś nie wiedzieć. Tak jak ja mam prawo nie znać się na niuansach sowieckich wiatraków (do niedawna Mi-8 i Mi-17 różniły się dla mnie tylko ilustracją na pudełku, a Mi-2 od Kani w ogóle nie odróżniałem - nie było pudełek a co za tym idzie boxartów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jeszcze nie widzieliście wyprasek, a tu już czarna rozpacz?

A może EE poszedł drogą KP i zrobił dwie wersje osłon napędu?

Na razie oba pudełka przedstawiają Mi-8MT, czyli eksportową Mi-17, może zrobią "zwykłą" Mi-8?

Jeśli chodzi o Bryzę/Skytrucka zrobili różne silniki, a swojego śmiglaka by nie zrobili?

Pożywiom, uwidim, jak mawiał starszyna Czernousow

 

40d352ec395bc064.jpg

 

Na tej fotce to raczej nie widać by osłony silników były wymienne a to są własnie wypraski tego milka. Mam tylko nadzieje ze twoje przewidywania sie sprawdzą czego bym sobie i innym zainteresowanym życzył. A zawsze można zrobić żywiczną konwersje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mają też wydać zwykłego Mi-8.

W każdym razie EE się rozwija.

Tylko proszę uważać na ich modele z serii 737 - raczej nie sklejalne :(

Polecam natomiast DC-6 z Rodena. Może model nie powala sklejalnością ale jak pomierzył Lima - jest inna wersja (krótka) w stosunku do DC-6B z Minicrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam natomiast DC-6 z Rodena. Może model nie powala sklejalnością ale jak pomierzył Lima - jest inna wersja (krótka) w stosunku do DC-6B z Minicrafta.

Dokładnie. Model przeszedł praktycznie bez echa, a to bardzo ciekawa, najwcześniejsza wersja DC-6 z krótkim kadłubem. W sumie to zdziwiłem się, że Roden ją zrobił, bo stosunkowo niewiele ich wyprodukowali - dość szybko przez DC-6B zostały zastąpione w liniach, a głównym użytkownikiem było wojsko. Pewnie DC-6B też wydadzą; w każdym razie zdziwiłbym się, gdyby tego nie zrobili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rysunek z pudełka to można stwierdzić że jest to wersja jaka w polsce latała. A model wypuścił dwie wersje tego wiatraka - wczesny i póżny. Róznica główna to łopaty wirnika. Wczesny miał trapezowe a póżna o obrysie prostokątnym. Były jeszcze drobne róznice w przedniej cześci kadłuba ale raczej w skali 1/144 nie zauważalne. Zobaczymy z jakim wirnikiem zrobi EE ten model bo narazie to takie trochę gdybanie.

Lima - kaleczki do malowania cywilnego ( INSTAL) juz szykuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten model Mi-6 zapowiedziany przez EE to wersja, której w Polsce używano (LWP, Instal)? Czy też jakaś inna? Bo w 1/72 chyba dwa lub trzy zrobili.

 

Jedyna informacja odnośnie Mi-6 z EE jaką podano przy okazji zapowiedzi modelu mówi o dwóch opcjach dotyczących malowania:

Air Force wczesna i późna , Aeroflot.

Miejmy nadzieję, że tak jak w przypadku Amodelu powstaną dwie wersje tego śmigłowca wczesna i późna.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lima - kaleczki do malowania cywilnego ( INSTAL) juz szykuj

No a myślisz, że z jakiego powodu się pytałem ;))). W tym wypadku to chyba połączę na jednym arkuszu malowania wojskowe i cywilne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi w 1/144 ze strony Pas Model

 

1) Boeing 757-200 w kolorze VIM Avia 2011 / "Ata", model zostanie wydany pod nazwą "PAS" we wrześniu 2012.

2) Boeing 737-200 Transaero w kolorze / "SAT", model zostanie wydany pod nazwą "PAS" we wrześniu 2012.

3) Antonow 24-26-32

4) Antonow -70

5) Ił-96-300 model zostanie wydany pod nazwą "Rus-Air" w końcu 2012 r.

6) SAAB 340

7) SU-80

8) Antonow An-22 ukaże się w 2012 roku w "Eastern Express"

9) ATR 72/42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakiś czas temu zamówiłem model IŁ - 18W z EE w skali 1/144 chcąc go zrobić oczywiście w barwach PLL LOT. Jednakże otrzymałem weresję D i zacząłem zastanawiać się co z nim zrobić wiedząc, że PLL LOT nie użytkowały wersji D. Znalazłem informacje, że wersja D różniła się od wersji W silnikami, miała dłuższy zasięg i bardziej komfortową kabinę pasażerską więć są to różnice nie widoczne na zewnątrz (tak mi się wydaje ). Zatem, czy mogę zrobić ten model w barwach "LOTu"? Czy modele w wersjach W i D z EE mają jakieś widoczne różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Krystek. Poza tym wypraski są takie same, więc nawet gdybyś sam chciał coś pozmieniać, musisz zrobić to we własnym zakresie.

Taka moja dobra rada - jeśli robisz IŁa-18 - odetnij ster kierunku od statecznika pionowego. Będzie łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, ostatnio natknąłem się na informację, że Academy ma wydać/wydało F-22 w 144. Wiecie coś może na ten temat?

 

Dzięki za info

Pierwsze słyszę. Wiem o F-35 wydanym w 1/144 przez Pit Road (swoją drogą świetny model), ale o Raptorze z Academy nie znalazłem żadnej informacji. Chyba jedyny w tej skali jest Trumpeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydawało do tej pory, ale natrafiłem na takie rzeczy dziwne:

 

http://www.mojehobby.pl/products/F-22-Raptor-2404746.html

 

Co więcej. Z tego co ludzie piszą na forum to szykuje się niezła lista od Academy w tej skali:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4065&pid=456

http://www.plastikowe.pl/rynek/zapowiedzi-academy-na-rok-2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.