Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

pencil37 napisał

 

W połowie października będzie An-12BK. W zapowiedziach An-10/10A oraz An-26.

 

Fajnie , szkoda tylko że modele tej firmy są trudno dostępne a jak są to dla mnie trochę za drogie. Mam nadzieję że Amodel wypuści je pod swoim szyldem .

 

A właśnie , jest już dostępny An 24 Amodel w barwach LOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie , jest już dostępny An 24 Amodel w barwach LOT

Jest. I kosztuje niewiele mniej niż EE. A do tego ma tak dziadowską kalkę, że w ogóle żałuję, ze go zamówiłem :/ Kalkomania w oryginalnym Eastern Express była nieporównanie lepsza. Tutaj masz tylko napis i żurawia. Resztę trzeba sobie namalować . Nie wspominam już nawet o naklejkach na okna i kabinę, które również są w EE, a w Amodelu oczywiście ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. I kosztuje niewiele mniej niż EE

 

Te niewiele więcej za EE jest dla mnie w mojej sytuacji znaczące . Co do kalek to nie wiedziałem że takie są . Jednak teraz już za póżno bo zamówiony .

 

 

P.S

 

LimaOscar a jak tam kalki LOT do Tu 134 A Zvezdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Tak po prawdzie, to to 'niewiele' to 5-10 pln w zależności od sklepu. Też zresztą zamówiłem model, nie widząc wcześniej jakie ma kalkomanie.

Co do Tu-134 - się staram, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę - kolejki w drukarni. Już o tym pisałem zresztą w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LimaOscar napisał

 

Tak po prawdzie, to to 'niewiele' to 5-10 pln w zależności od sklepu.

 

Kurcze myślałem że tylko WW Model posiada te modele na terenie kraju . Możesz mi polecić sklep w Warszawie który ma w ofercie EE. Za Amodel zapłaciłem 67 zł z odbiorem osobistym , natomiast jeśli chcę zakupić EE to muszę zapłacić około 88 zł za model plus koszt wysyłki min 10 zł.

 

Dzięki za info w sprawie kalek do Tu 134 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wychodzi taniej w tym sklepie - pozatym generalnie nie ma problemu z dostępnością.

Sklep ok - paczka wysyłana z Ukrainy, była umnie po ok 4 dniach od zamówienia.

 

Dzięki . Jak wygląda sprawa z płatnością w jakiej walucie można płacić , pytam bo nie mam doświadczenia w zakupach w sklepach za granicą . Jaki koszt wysyłki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do An-24B (V) z Amodelu...

P1010017-2.jpg

Kalki LOTu raczej nie da się wykorzystać. Pomijając już to, że kolorek jest strasznie jasny (ale przyjmijmy, że wypłowiał) i brakuje okien, drzwi oraz kabiny (nie każdy producent to umieszcza w kalce), to są niestety rażące błędy merytoryczne.

Zwróćcie uwagę, że napis Polish Airlines jest z obu stron taki sam - w wersji anglojęzycznej. Szkoda, bo jest mały i raczej ciężko go podebrać z innego modelu :/ Do tego jest czarny miast granatowy. Na domiar złego zapomnieli o znaczkach IATA oraz powtórzeniu końcówki rejestracji przy kabinie.

Nie wiem zatem czy jest się z czego cieszyć, bo z tego arkusza kalkomanii poprawnego LOTa nie da się wykonać. Ten w modelu Eastern Express jest natomiast bez zarzutu - poprawny merytorycznie, dodatkowo ma wszystko to, czego zabrakło w Amodelu. No i poprawny kolor.

Nie zmienia to wszystko faktu, że sam model jest naprawdę dobry i warto go kupić. Tyle, że radość z niższej ceny nie ma sensu, skoro i tak kalka idzie do śmieci ... . Dokupienie poprawnej może nastręczać w chwili obecnej pewne trudności, bo takowej po prostu nie ma (będzie, jeszcze w tym roku, ale póki co nie ma). Brazylijskiego szajsu nie traktuję jak kalkomanii.

Nie wiem czy to duże pocieszenie, ale malowanie Interflug jest za to bez błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest, ale żywiczny firmy Authentic Airlines. Przeróbka E 170 Hasegawy na E 195 nie ma sensu. To zupełnie inny samolot. Jedynie kadłub ma ten sam, tylko wydłużony.

Nie ma i nie będzie już ERJ 195 z Authentic Airliners. Dowiedziałem się bezpośrednio od producenta. Produkcja tego modelu zakończona. Wznowienia nie planują.

że zacytuję z maila:

"Due to lack of demand we do not offer the E195 kit anymore. Sorry!

Happy modeling!

Ellen"

W tym momencie nie ma więc w ogóle żadnego modelu tej wersji. A szkoda. Przeróbka też nierealna, bo nie ma z czego jej zrobić - jak Łukasz napisał - z Hasy nie da rady - inny samolot zupełnie. Natomiast można zrobić ERJ 175 - przedłużyć kadłub 170, bo skrzydła te same są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.