Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

A wie ktoś, czy Dragon zamierza wznowić Mi-24 i Mi-28 w tej skali? Bo o ile tego pierwszego można jeszcze gdzieś kupić to drugiego nigdzie. Ostatnio zaczynają wałkować tylko samoloty US Navy, a ja chciałbym jakąś odmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, czy Dragon zamierza wznowić Mi-24 i Mi-28 w tej skali?
- nio wlasnie ciekawe czy beda je wznawiac... dragonowskiego Mi-24 mam - bez rewelacji.

 

Bo o ile tego pierwszego można jeszcze gdzieś kupić to drugiego nigdzie.
- czesto, gesto bywa na Ebay'u... teraz czlowiek ma po 5,99$ + przesylka. Klik

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do aukcji. Co do Mi-24 - nie widziałem, więc trudno mi cokolwiek o nim powiedzieć. W każdym razie wolę przerabiać coś co docelowo miało wyglądać jak Mi-24, niż tworzyć coś od podstaw, ale to kwestia upodobań.

 

P.S. A dałbyś in-boxa tego Mila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do aukcji. Co do Mi-24 - nie widziałem, więc trudno mi cokolwiek o nim powiedzieć. W każdym razie wolę przerabiać coś co docelowo miało wyglądać jak Mi-24, niż tworzyć coś od podstaw, ale to kwestia upodobań.

 

P.S. A dałbyś in-boxa tego Mila?

 

Nie czepiałbym się tego modelu, całkiem przypomina Mi-24, problem w tym, że jest w skali mniej więcej 1:155

Jedynym słusznym modelem Hinda w tej skali jest Revell. Mam nadzieję, że go w końcu wznowią bo na aukcjach potrafi nieźle skoczyć:

http://www.allegro.pl/item699206807_revell_mil_mi_24_d_hind_skala_1_144.html

 

Pozdrawiam serdecznie

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A dałbyś in-boxa tego Mila?
- dzis postaram sie wrzucic.

 

Nie czepiałbym się tego modelu, całkiem przypomina Mi-24, problem w tym, że jest w skali mniej więcej 1:155
- ale szalu nima... Jezeli chodzi o wymiary to Dragon tak juz ma... np. modele Flankerow maja po okolo 1/188 i to dopiero jest przegiecie - Su-27 wielkosci MiG-29.

 

Jedynym słusznym modelem Hinda w tej skali jest Revell. Mam nadzieję, że go w końcu wznowią bo na aukcjach potrafi nieźle skoczyć:

http://www.allegro.pl/item699206807_revell_mil_mi_24_d_hind_skala_1_144.html

- Revell wypuscil dwie wersje Hinda w 1/144 - Mi-24D (nr 04093) i Mi-24F (nr 04013). Ten Mi-24F to ciekawy przypadek, bo z takim numerem wydali tez zupelnie inny model innego obiektu, mianowicie IL-86...

Kto by pomyslal, taka niby porzadna nacja...

 

3c4700eed9b7b347.jpg

a8d3b28fd97011e3.jpg

 

Mam nadzieję, że go w końcu wznowią bo na aukcjach potrafi nieźle skoczyć
- "allegrowate" szalenstwo... amok wlasciwie... Klik

Inne tez bywaja...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ten Ił-86 to nie jest nowoś. Revell wypuscił go już kiedyś chodz jest on już niespotykany. Pamiętam bo jak weszłem w Pasażery to był w Modelarskim
- oba modele Revella z numerem 04013 pojawily sie juz dawno. Chodzilo naturalnie tylko o ciekawy przypadek nadawania identycznego numeru roznym zestawom.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko KonDi.

 

Z zapowiedzi cywilo-pasazerow: italerowski ATR-42 jest juz na probnych "zlepieniach", do kompletu AZmodel zapowiada od jakiegos czasu ATR-72. Revell szykuje na listopad Boeing 787 Dreamliner'a, a Amodel juz dawno sie odgrazal ze wyda An-2 i An-225.

 

Z ciekawostek, Platz intensywnie przepakowywuje modele Minicrafta. Niby to wersje wojskowe cywili, ale kalek na rynku jest tyle ze mozna sobie wyszykowac i cywila - dostepne juz sa VC-32A, C-22C i C-118 Liftmaster.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Drimeliner' mam mieć LOTowskiem malowanie w pudełku.

Co do ATRów to j anadal czekam A one mają być w 1:144 czy 1/72?

A jakaś firma wypusciła EMBRAERa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Drimeliner' mam mieć LOTowskiem malowanie w pudełku.
- i powinno bo LOT to pierwszy uzytkownik ma byc.

 

Co do ATRów to j anadal czekam A one mają być w 1:144 czy 1/72?
- to temat o 1:144 wiec "gadka idzie" o 1:144.

 

A jakaś firma wypusciła EMBRAERa?
- firma Bra.Z Models ktora robi projekty 3D dla Revella, Minicrafta i innych, jakis czas temu anonsowala ze projektuje aktualnie ramki w skali 1:144:

 

Il-14

An-12

An-24/An-26

Convair CV-340/440/540/580/600/640

i wlasnie Embraer ERJ 145.

 

Istnieje wiec duze ryzyko ze taki model sie pojawi. Tajemnica jest czy prace zostaly zlecone, czy tez to inicjatywa wlasna. Lepiej zeby bylo to zlecenie zewnetrzne, bo maja juz gotowe rysunki Tu-144, Tu-144D, Tu-144LL w 1:144, ale chyba zabraklo chetnych na wydanie takiego zestawu...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

coś mnie ciągnie ostatnio do pasażerów a z racji, że się na nich kompletnie nie znam to nasuwają mi się pytania do znawców tematu odnośnie modelu B767-300 Zwiezdy jaką właściwe wersję przedstawia ten model: 767-300 czy 767-300ER? są jakieś istotne dla modelarza różnice między nimi?

 

i kolejne pytanie (niejako oczywiste): czy można spokojnie prosto z pudła zrobić LOT-owskie 767-300*?

 

Jędrek

*tak, wiem że takiego malowania nie ma w pudle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Można już co nie co zobaczyć odnośnie żelkowego 737

http://www.revell.de/3d-view/galery.php?objID=04268&objMode=3d&objLang=de

 

A ja nadal czekam na jakieś ruchy w temacie zapowiadanego 787 , miał się pojawić w 3 kwartale tego roku z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embraera ERJ 170 i 175 w skali 1/144 wypuściła firma Authentic Airlines. Są to modele żywiczne. Kalki "lotowskie" robi do nich angielska firma TwoSixDecals. Obecnie buduję model ERJ 170 nr kat. K144-04. Mam do niego kalkomanię TwoSixDecals 144-170 - LOT Embraer ERJ 170. Niebawem zdjęcia w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embraera ERJ 170 i 175 w skali 1/144 wypuściła firma Authentic Airlines. Są to modele żywiczne. Kalki "lotowskie" robi do nich angielska firma TwoSixDecals. Obecnie buduję model ERJ 170 nr kat. K144-04. Mam do niego kalkomanię TwoSixDecals 144-170 - LOT Embraer ERJ 170. Niebawem zdjęcia w galerii.

Po ile chodzę te Embrae'y?? są dostępne w Polsce z kalkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie koniec roku, zbliza sie czas gdy klienci latwiej wyciagaja "kasiorke" z portfeli, wiec producenci staraja sie zdazyc z nowa oferta na czas.

 

Wczesniej jednak nowosc ktora pojawila sie jakis czas temu, a mi ciagle cos przeszkadzalo w zamieszczeniu info na forum.

 

Koreanski Wolfpack Design przygotowal dodatek do C-17A Revella. Mechanizacje plata mozna sobie zafundowac za okolo 20$

88df930d90d6d713.jpg

21892fd8d6d59294.jpg

Wiecej: http://wolfpack-d.com/catalog/htm/14403.html

 

Teraz Amodel:

Lancaster w specjalizowanej wersji do zrzucania "bomb-kaczek" juz jest do kupienia:

9ea7ba0978998141.jpg

 

Wkrotce bedzie mozna sobie kupic to:

cf10d7959d18c172.jpg

i to:

2ebf49cd4121877b.jpg

 

Dragon do znudzenia zajezdza formy trzaskajac znane modele z nowymi kalkami... teraz padlo na AV-8B i twinpack z kalkami USMC. Konkretnie AV-8B VMAT-203 Hawks i VMA-513 Flying Nightmares.

4d2ed2c177778bb1.jpg

 

Jednak DML nie zdola wydac wszystkich mozliwych malowan/schematow, co daje szanse producentom kalek na zarobienie paru "dudkow". Przykladowo, Starfighter Decals proponuje nowy zestaw "nalepek" dla modelu Dragona wlasnie. Nazywa sie to "20th Century Prowlers Part 1", co sugeruje iz beda kolejne party, a przeznaczone jest na EA-6B. Schematy VAQ-130 Zappers USS Nimitz 1975-76 i VAQ-137 Rooks USS Enterprise 1974.

068da395d1e0a27a.jpeg

Wiecej: http://www.starfighter-decals.com/20th-century-prowlers-par201.html

 

Brengun

Nrzedzia dla mechanikow...

6b2ce87ab576174e.jpg

Wiecej: http://www.brengun.cz/products/brl144016-tools/

 

...i prefabrykaowane lotniska Marstona czyli US PSP, idealne do dioramy z Wildcatem Sweet'a, lub innym Hellcat'em Platz'a.

f7ef8ed332e3877b.jpg

Wiecej: http://www.brengun.cz/products/brl144015-marston-mattings-p-s-p/

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.