Skocz do zawartości

Aichi M6A1-K Nanzan, 1/72, Tamiya


MVS_Works

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako pierwszy post na tym forum postanowiłem pokazać galerię jednego ze świeżo ukończonych modeli. Aichi M6A1-K Nanzan z tamiyi w skali 1/72. Model który wam prezentuje został zakupiony w zeszłym roku zaraz po tym gdy przeglądając prezentację tamiyowego katalogu zauważyłem że na rok 2022 Nanzan został wycofany z produkcji zatem nie czekając dłużej zdecydowałem się go nabyć odrazu by później nie musieć płacić 100 czy 300 złotych za model z drugiej ręki. Praca nad nim to była czysta przyjemność z małym wyjątkiem otóż krawędź natarcia statecznika pionowego była przesunięta na lewą stronę względem osi symetrii połówek kadłuba (nie wiem czy to był błąd wynikający z przeoczenia czy tamiya poszła drogą airfixa i myślała że to będzie fajny patent).  Ostatecznie nie poprawiałem tego elementu gdyż nie chciałem sobie dokładać dodatkowej roboty. Malowanie główne to gunze w szpreju numer 58 czyli ten żółto-pomarańczowy stosowany na japońskie samoloty prototypowe lub szkolne. Było to pierwsze użycie tej farby, którą wcześniej zakupiłem celem pomalowania innego japończyka i malowanie skończyło się na 7 warstwach farby dla w miarę równego stonowania preszejdingu jaki uprzednio zrobiłem. Praktycznie połowa puszki poszła na pokrycie tego Nanzana. Kalkomania chodź gruba, położyła się całkiem ładnie z użyciem producenckiego płynu "Super Strong".  Generalnie jestem zadowolony z tego modelu i stanowi on pewnego rodzaju pierwszy ukończony z tzw. Ery Nowożytnej modelarstwa które uprawiam. Tymczasem trzymajcie się i do następnego.

IMG_20230516_143819225_HDR.jpg

IMG_20230516_143826574_HDR.jpg

IMG_20230516_143833522_HDR.jpg

IMG_20230516_143839422_HDR.jpg

IMG_20230516_143845652_HDR.jpg

IMG_20230516_143850983_HDR.jpg

IMG_20230516_143856815_HDR.jpg

IMG_20230516_143925678_HDR.jpg

IMG_20230516_143939201_HDR.jpg

Edytowane przez MVS_Works
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjoner WP- Tak było. Farba ta, którą zresztą jest celulozową, z natury jest niemożliwa do położenia w mniejszej liczbie warstw niż ta którą napisałem. Początkowo nie byłem z tego tytułu zachwycony ale z biegiem czasu musiałem to zaakceptować i doprowadzić całość prac do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, tło jest dość jednorodne, zdjęcia ostre po całości, nie ma co narzekać.

Preshading..., no niech tam. Ale tej ziejącej szczeliny pod wiatrochronem u zaawansowanego modelarza to nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.