Skocz do zawartości

Zvezda 3663 STZ-5 Soviet Artillery Tractor 1/35


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Traktor Zvezdy :)  a poniżej efekt 2 wieczorów dłubania.  Model dedykowany do miłośników żeliwa, konstrukcji przestrzennych i solidnej siemierźności.

Spasowanie jak na razie idealne, szykuje sie możliwość wykazania dodatkami a więc wszelkiego rodzaju druciki, rurki itp bibeloty.  Model nawet dla początkujacych Modelarzy, co nie znaczy że prosty, wymaga uwagi i precyzji. Instrukcja przejrzysta.  Możliwość inwencji, gdyż na tym podwoziu po wojnie montowano wiele "nadwozi specjalnych" typu przewoźne chałupy na Syberii.

IMG_20230817_154738.jpg

Edytowane przez chorąży
Jak zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczór i uzupełniłem pozostałe drobiazgi. Wózki jezdne, technologicznie przygotowane do pracujacego podwozia, czyli wymiana plastiku imitujacego sprężynę na sprężynę, umieszczenie osi w przygotowanych w melementach gniazgach i ......  jak ktoś wypusci pojedyńcze ogniwka , to do wykorzystania....

Ups, konsternacja, klej Tamiya Extra Thin Cement niestety jest zbyt agresywny do tego plastiku, więc nawet nie będę próbował kleić nim gasienic, gdyż zniszczył bym je, stary revell z igłą jest akurat. 

Strasznie się elektryzuje i łapie wszystkie śmieci i farfocle.

IMG_20230819_075332.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, copycat napisał:

Zaskoczyłeś mnie tym klejem. Tamiya tak szybko wysycha, że nie na czasu na topienie. Zupełnie przeciwnie revell, ten topi wszystko. 

Ten model to niezły cudak. 

Sam byłem zaskoczony, bo uwazam go za najlepszy klej do budowy modeli plastikowych. Wygląda, ze ten ruski plastik wchłania klej nie pozwalajac mu wyschnąc co pwoduje rozmiekczenie powierzchni i "rozlewanie " drobnych detali typu nity itp. duperele.

 

57 minut temu, mandrivecs napisał:

Robota fajna, ale konstrukcja strasznie paskudna!

Konstrukcja jak pierwsza lokomotywa "rakieta" szkoda, ze przykryli to obudową :)   Niesamowicie to w plastiku zdetalowali, aż szkoda "przykrywać" nadwoziem ...

Edytowane przez chorąży
poprawiłem literówkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chorąży napisał:

Sam byłem zaskoczony, bo uwazam go za najlepszy klej do budowy modeli plastikowych. Wygląda, ze ten ruski plastik wchłania klej nie pozwalajac mu wyschnąc co pwoduje rozmiekczenie powierzchni i "rozlewanie " drobnych detali typu nity itp. duperele.

 

Konstrukcja jak pierwsza lokomotywa "rakieta" szkoda, ze przykryli to obudową :)   Niesamowicie to w plastiku zdetalowali, aż szkoda "przykrywać" nadwoziem ...

To zrób taką zdezelowaną bidawersję bez nadwozia... Tylko podłoga, fotele, kierownica i przednia atrapa... Z tyłu skrzynia niech będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Zvezda podgoniła ładnie z swoimi nowymi modelami. Nie wiem czy pamiętasz firmę Alanger ich modeli nie dało się kleić po jakimś czasie okazało się że używają plastiku z starych skrzynek po mleku. 

Ich zestaw "Anti-Terror Operation / 1:35 /" nadal zalega w "moim" magazynie, był zamysł, żeby ten Ural posłużył jako dawca do pojazdu "Czekan" ale to okazało się zbyt dużym wyzwaniem" :)   A zestaw już pewnie jest "pełnoletni"..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie widać babole i można zacząć przewody przymierzać, ten zielony ramek rozmywa i skutecznie maskuje wszystko  :)

 

Jeszcze skok w instrukcji i szoferke trzeba złożyć, zeby było widać "co bedzie widać" aż szkoda tych ciegien co pewnie sie skryją   :)

 

IMG_20230820_134950.jpg

Edytowane przez chorąży
.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zdjecie świetne, tylko ..... w czwartek przedmuchałem szoferkę na niebiesko ala ził , a dach na czerwono :)  chociaż  sprawdze czy da się usunąć ....  a co do przyczepy to doskonały pomysł,  ten ze zdjecia to wermachtowski kolor ? Jaki by ewentualnie pasował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chorąży napisał:

Faktycznie, zdjecie świetne, tylko ..... w czwartek przedmuchałem szoferkę na niebiesko ala ził , a dach na czerwono :)  chociaż  sprawdze czy da się usunąć ....  a co do przyczepy to doskonały pomysł,  ten ze zdjecia to wermachtowski kolor ? Jaki by ewentualnie pasował ?

 Wygląda na pazergrau Niemcy raczej przemalowywali  sprzęt zdobyczny jak chcesz akcent rosyjski to zrób koła w kolorze zieleni rosyjskiej . Ps da się przemalować , szlifni papierem 400 i na to cieniutko podkład 

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam info z pierwszego postu, tylko jedna ramka miała problem z Klejem Tamiya.

Gąsienice (wg. mnie) całkiem fajnie wyszły, a bałem się tego. problem to połączenie ścian kabiny, bocznych z przednią. Połączenie jakie zaprojektowali jest "trudne" do wykorzystania, gdyż jest to wszystko zbyt ciasno spasowane,. poza tym w miejscu łączenia wg. zdjęć jest gładka powierzchnia, więc trzeba szpachlować w tym zaokrąglonym miejscu, ścianki i podłoga bardzo delikatna, elastyczna co dodatkowo utrudnia, pewnie gdyby była opcja brudzenia błotem, nie przejmował bym się ale to ma być "czyste", następnego, najpierw skleję te powierzchnie a później do podłogi czyli inaczej niż sugeruje instrukcja,  a wiec po okresie przerwy "wyjazdowej" wracam do tematu.....

 

 

1.jpg

2_1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lipstein napisał:

A jaki przewidziałeś kolor "docelowy" kabiny i paki? 😉

Zacząłem bez koncepcji, później miał być cywil, kolega Bartosz wystawił fotkę wermachtowskiego z przyczepą, spodobała mi się, tylko ten niebieski, pośpieszyłem się trochę. Ostatecznie ten pewnie zostanie niebieski a jak dotrze przyczepa to będzie wermacht, stz drugi już leży na kupce pod biurkiem. Paka, drewno naturalne z elementami zużycia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mniej więcej takim kierunku to zmierza. Pojemnik, zielony ławkowy, niestety farba albo plastik fatalnie się kryje, mimo aero powstają mazy, mycie przedmiotu przed malowaniem nic nie dało...

 

 

1111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.