Skocz do zawartości

SMER odslona II. Su 22 1/48


boberm1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam - ile mozna bylo praktycznie ( obok teorii) podwiesić na podach uzbrojenia roznorakiego. A naszlo mnie  gdybanie 😄gdyz znalazlem w zlomie ( modelarskim) jeszcze dwie R 60 . I tak mysle ze warto by onez podwiesic. Mialbym  2× 500 plus RSy plus niesmiertelne baniaki - plus dodatkowo dwie sztuki rakietek.

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mig napisał:

Jakie RSy? Su-22 może przenosić S-24, S-25.

Moja wina. Mialem na mysli baniaki z rakietkami🙃🙃. UB sie toto nazywa.

BTW: generslnie pytanie czy systemy samolotu " ogarnialy" oprocz srodkow perswazji takze - w tym samym  locie - srodki obrony. Albo inaczej - czy zdarzaly sie sytuacje , gdy nasz Su 22 mial zajete wszystkie podwieszenia .

 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Końcówka dyszy, znacznie ciemniejsza jest, bardziej z kolorystyki steel, gun metal. Dodał bym też trochę niebieskiego 😃 Wydaje mi się, że trochę za bardzo przednie koło jest za nisko, ale to może wina też zdjęcia.

Edytowane przez smialus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smialus napisał:

Końcówka dyszy, znacznie ciemniejsza jest, bardziej z kolorystyki steel, gun metal. Dodał bym też trochę niebieskiego 😃 Wydaje mi się, że trochę za bardzo przednie koło jest za nisko, ale to może wina też zdjęcia.

😁 no wiedziałem  !!!😄!

Kolorysta ze mnie niestety mierny  ale cuś spróbuję - mam kredki !!

Kółko jest tam gdzie Knedle kazali zaczepić . BTW; jak sie patrzy  z boku  to "szyjke" ma zadartą wzgledem "dupki" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zaruk napisał:

Coś z tego preszejdingu zostało?

Eeeeee ... niezbyt😳 . Ciut za grubo położyłem . Nastepnym razem bedzie bardziej widoczny .

2 minuty temu, barszczo napisał:

Nie jest źle, odkurz trochę za duży tylko wink4.

Mam dysze trójke i chyba za wysokie ciśnienie ca 2 atm . Tudzież jestem aeronoobem:-) Być moze wpływ miał fakt , że oprócz szaroniebieskiego - reszta kolorków to  Renesansy z tubki rozwodnione  do konsystencji solidnego mleka- chciałem sprawdzic czy da sie je uzywać . 

31 minut temu, jachud3 napisał:

Ja trochę pomarudzę na widoczne spod malunków ślady po szpachlowaniu i szlifowaniu w "zakamarkach" między kadłubem a statecznikami i na zasobniku na spadochron(?).

Obiecuje solennie poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, smialus napisał:

A to nie używasz modelarskich farb?? I jak z doborem kolorów? Powiem szczerze że pierwszy raz się spotykam z takimi farbami, owszem używam lecz olejnych do washa itp...

Generalnie używam Hataki. Sporadycznie Tamiyi .

 Ten przypadek należy traktować w charakterze próby - zbadania tematu  🙂 .Model kosztował mnie raptem kilka złotych - chciałem sprawdzić ,  czy można wykorzystać niekoniecznie dedykowane modelarzom farby. I jak widać da się nimi malować aerografem. 

Z doborem kolorów - tu jest "pies pogrzebany" 😄!!  Metodą prób i błędów szukałem w miarę odpowiednich połączeń kolorów. Wyszło jak wyszło. 

BTW; jako rozpuszczalnik uzywałem mieszanki  75ml IPA + 175ml woda dest.(plus kilka kropel gliceryny) .

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ze  zdjęć wychodzi że kolorystyka trafiona. Ale faktycznie odkurz jest dość spory, ale to na bank wina farby. Ale no dałeś radę jestem pod wrażeniem. Chyba wyciągnę swojego z szafy i zacznę dłubać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, smialus napisał:

No tak ze  zdjęć wychodzi że kolorystyka trafiona. Ale faktycznie odkurz jest dość spory, ale to na bank wina farby. Ale no dałeś radę jestem pod wrażeniem. Chyba wyciągnę swojego z szafy i zacznę dłubać... 

Ten odkurz - to raczej moja nie-umiejetność😁 posługiwania sie aero i być może dysza. Następnym razem spróbuję 0,2 lub 0,15 :-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.