Skocz do zawartości

SMER odslona II. Su 22 1/48


boberm1

Rekomendowane odpowiedzi

Kultywujac Nasz narodowy sport, czyli " z motyką na ksiezyc" rzucilem na blat biurka to cos ponizej

Unosząc się ambicją ( czytaj- kasa , bom oszczedny ) nie bedzie zadnych 3 party dokladek. Oprocz kalek😀20230818_091006.thumb.jpg.66f3237e19bf25411094911487d784b8.jpg.51b963e20dc16da0a9a7354ba4b71128.jpg

20230818_090949.thumb.jpg.4eb17b87b14219e8aae6ef56d4dd2d8e.jpg.c756cf7789ce77fe10068156702873e4.jpg

 

Edytowane przez boberm1
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, boberm1 napisał:

Kultywujac Nasz narodowy sport, czyli " z motyką na ksiezyc"

 

Projekt ciekawy, sam mam słabość do SMER'u ze względów sentymentalnych.

Btw,  wiesz, że  prawidłowo to brzmi "porwać się z motyką na słońce". Chyba, że miało to jakieś ukryte znaczenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, boberm1 napisał:

@Grzes - bo ja korzeniami z kartoffellandu :-))

To się rozumie :super:

Bardzo fajne malowanie podpułkownika Cwojdzińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzes napisał:

To się rozumie :super:

Bardzo fajne malowanie podpułkownika Cwojdzińskiego.

 

Jo 🙂

Azaliż Szanowny wybiera sie może nach Posen we wrzesniu na VIII Model Show??

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, barszczo napisał:

Trzymiem, nie puszczem :D. Zabawy będziesz miał z tym Smerem po kokardę. 

 O tak!!! Juz sie cieszę niebywale , wręcz pasjami lubie takie rzezbienie w "mydle". Ale co tam .... czasu ostatnio mam dużo 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny błąd jest w opisie kalkomanii, bo malowanie jest z 1999r.

W 1997 było malowanie bez znaczka NATO.

image.thumb.png.9478422b15e3764054fdfed1444dba5d.png

 

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smialus napisał:

Mi tam się dobrze sklejało ten model. Z niczym problemu nie było.... I idzie z tego zestawu zrobić przyzwoity model.  Będę zaglądał.

Bo to jest przyzwoity model.  W relacji cena -jakość  trudny do przecenienia.

BTW: relatywnie łatwiej byłoby kupić np: Kinetica plus worek 3 party dodatków , ale ...... tak ciut nudno byłoby :-)) I kurna drogo!!!!

 

A w kwestii lepienia; jestem w trakcie "potyczki" ze zbiornikami 800 l  i KKR-em. I tu pytanie dla znawców tematu 

-zbiorniki były "kamuflażowane" czy nmf

-KKR w jakim kolorze był? Szarym?

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakers chyba pod tym samolotem nie był przenoszony. Nie wszystkie samoloty przenoszą KKR. Baniaki to różnie bywało w tamtych czasach. Jak jeden zrobisz aluminiowy, drugi w kamo krzywdy nie będzie. Fajnie bo skrzydła w tym modelu są ruchome. Możesz je lekko pocienic przed sklejeniem. Bo są trochę za pękate. Ja tam nie narzekałem podczas klejenia. Mam w skladziku chyba ze 3 sztuki jeszcze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smialus napisał:

Krakers chyba pod tym samolotem nie był przenoszony. Nie wszystkie samoloty przenoszą KKR. Baniaki to różnie bywało w tamtych czasach. Jak jeden zrobisz aluminiowy, drugi w kamo krzywdy nie będzie. Fajnie bo skrzydła w tym modelu są ruchome. Możesz je lekko pocienic przed sklejeniem. Bo są trochę za pękate. Ja tam nie narzekałem podczas klejenia. Mam w skladziku chyba ze 3 sztuki jeszcze.

Gdzies tam wyczytałem, że w PL całe 5 sztuk maszyn przystosowano do przenoszenia KKR ( niestety nie podano , lub nie zapamietałem 🙂 - numerów maszyn ) . Gdyby nie to ,że pod Su 7 i LiMka podpiałem  UB- ki to pewnikiem zawiesiłbym je pod Suczką  , a tak - w ramach dywersyfikacji uzbrojenia - podepnę KKR a i dwa zbiorniki 800 litrowe.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Możesz podczepić cztery zbiorniki 800l i 2bomby FAB-100.

Nie chodzi o to aby podczepić na maxa na wszystkich pylonach , ale aby wybrac rozwiązanie interesujące i nieszablonowe :-))

BTW: w zestawie jest jeszcze takie ustrojstwo . Z czym toto mozna "ożenić"?

image.png.802ea43240d225e2c0399917e2528d6e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPS sobie odpuść. Może pod centralne belki daj zbiorniki i na zewnątrz dwa, R-60 i temat rozwiązany. Ten twój to tak na 80% nie był przystosowany pod krakersa, nie pamiętam dokładnie które są przystosowane. Ale pozostały bodajże 3 sztuki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, boberm1 napisał:

Gdzies tam wyczytałem, że w PL całe 5 sztuk maszyn przystosowano do przenoszenia KKR

Specjalny nr Aeroplanu podawał, że 10 egzemplarzy: 3407, 3508, 3509, 3710, 3811 (wymienione w  Aeroplanie), 3817, 8715, 7411, 8205, 8310 (rozpoznane ze zdjęć).

3305 na Zlocie '99 baniaki miał kamuflowane

3305.jpg.20f76a095b9355b8f39c00d896a97021.jpg

Foto z okładki SP 5/99

W dniu 19.08.2023 o 22:05, Grzes napisał:

Drobny błąd jest w opisie kalkomanii, bo malowanie jest z 1999r.

W 1997 było malowanie bez znaczka NATO.

I na innym samolocie - 3908.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, boberm1 napisał:

KKR w jakim kolorze był?

Wtedy były w kamo

14 godzin temu, boberm1 napisał:

Gdzies tam wyczytałem, że w PL całe 5 sztuk maszyn przystosowano do przenoszenia KKR ( niestety nie podano , lub nie zapamietałem 🙂 - numerów maszyn )

Gdzieś mam je spisane. Poszukam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób w konfiguracji na poligon, 2x baniak plus jakieś FAB a reszta belek pusta 😊 tak najładniej wygląda. Możesz jeden baniak dać w kamuflażu, a drugi może być aluminiowy dla urozmaicenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smialus napisał:

Zrób w konfiguracji na poligon, 2x baniak plus jakieś FAB a reszta belek pusta 😊 tak najładniej wygląda. Możesz jeden baniak dać w kamuflażu, a drugi może być aluminiowy dla urozmaicenia.

 

OK. Baniaki 800 l - mam. Obydwa będą metalowe 🙂 Baniaki pewnie pod kadłub ?

Bombki FAB 100 mogą być?  Kolorystyka tychże bombek - szarośc czy raczej oliwka? Zawieszenia wewnetrzne czy zewnetrzne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mig napisał:

Bombki szare.

SPS-141 były używane na Su-22M4.

Dzieki .

Czyli - w kwestii SPS - pod jedno skrzydło SPS , a pod drugie w ramach przeciwwagi  UB 32 lub jakas rakieta?

 

BTW; przepraszam że tak drążę temat , ale w tych obszarach moja wiedza to "tabula rasa":-))

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.