Skocz do zawartości

SMER odslona II. Su 22 1/48


boberm1

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz fajny konfig:

 

https://www.airplane-pictures.net/photo/940898/305-poland-air-force-sukhoi-su-22m-3/

 

https://www.airplane-pictures.net/photo/935723/3816-poland-air-force-sukhoi-su-22m-4/

 

Z zasobnikiem WRE i krakersem bym odpuścił. Lepiej wygląda uzbrojona. Bombki szare jak najbardziej.

Edytowane przez smialus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 16:53, boberm1 napisał:

w kwestii SPS - pod jedno skrzydło SPS , a pod drugie w ramach przeciwwagi  UB 32 lub jakas rakieta?

Pod drugie w ramach przeciwwagi jak najbardziej może być UB-32. Ewentualnie można zostawić pustą belkę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyznam ze chyba zrobię  2x2bombki fab100 plus zbiorniki( o ile rozgryze te pody do bombek.)

Ale.... gadu ,gadu a powolutku zaczalem walczyć z materią primą 😉20230824_200823.thumb.jpg.3a781acdb4d833a39ec285fe33ee8854.jpg

20230824_092257.thumb.jpg.2910f654145d3eed09032b00e58018bc.jpg

 

Edytowane przez boberm1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarki  za niebieskie.  Albo to wina zdjęć, nasze suki są szare. W fotel bym zainwestował parę groszy, ale dałbym żywiczny.

Edytowane przez smialus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smialus napisał:

Zegarki  za niebieskie.  Albo to wina zdjęć, nasze suki są szare. W fotel bym zainwestował parę groszy, ale dałbym żywiczny.

Nie będę przemalowywał ( w zreczywistośc aż tak niebieskie to one nie są  - kolor pomarańczowy też jest przekłamamny ) . Mój stosunek do modelarstwa bywa frywolny  , a purystą kolorystycznym nie jestem. 

W kwestii dodatków - jak juz pisałem na początku - z dodatków tylko kalkomanie i basta. Reszte jakoś wydłubię z tej materii com dostał od Śmera :-))

I przyjemnie bo tanio , i przyjemnie bo nie nudzę sie wieczorami :-))) 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Powodzenia życzę. Jeżeli faktycznie nie chcesz rzeźbić ideału to wybrałeś najlepsze rozwiązanie. Jeżeli chcesz mogę Ci podesłać jakieś uzbrojenie bo mam i hobby bossa i Kitty hawka (dwumiejscową) i mam tam sporo uzbrojenia. Jak coś to pisz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, biket26 napisał:

Hejka. Powodzenia życzę. Jeżeli faktycznie nie chcesz rzeźbić ideału to wybrałeś najlepsze rozwiązanie. Jeżeli chcesz mogę Ci podesłać jakieś uzbrojenie bo mam i hobby bossa i Kitty hawka (dwumiejscową) i mam tam sporo uzbrojenia. Jak coś to pisz. 

Dzieki za atencję . 

Temat uzbrojenia ogarnąłem przy pomocy @mcrec1962.  Bedą zbiorniki , bomby ,  tudzież "niesmiertelne" UB-ki. I starczy :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudy0007 napisał:

Gdybyś jeszcze chciał zmienić zdanie i zrobić coś innego (uzbrojenie Ci proponowali) to proszę:

 

 

 

Dzieki- ładne zdjątko - zachomikowałem sobie jeśli pozwolisz😋. Ale raczej juz nie zmienię konfiguracji. Będą bombki , UBki i zbiorniki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 18:56, boberm1 napisał:

Dzieki- ładne zdjątko - zachomikowałem sobie jeśli pozwolisz😋. Ale raczej juz nie zmienię konfiguracji. Będą bombki , UBki i zbiorniki . 

Jak przyjdzie u mnie czas na su22 to będzie chyba w takiej choinkowej konfiguracji 😉. .... bombki, bombki, wszędzie bombki

FB_IMG_1660548344829.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zenek_65 napisał:

Jak przyjdzie u mnie czas na su22 to będzie chyba w takiej choinkowej konfiguracji 😉. .... bombki, bombki, wszędzie bombki

 

O panie .... jakbym tyle miał , tez zrobiłbym winogrona pod skrzydłami :-))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i radochy z budowy :wojo:.  Swego czasu także budowałem ten zestaw ( jednak dołożyłem nieco drobiazgów  ), i całkiem przyjemnie go wspominam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapsel - wbrew wszelkim obawom i nie wiadomo jakim negatywnym oczekiwaniom - nie jest żle:-) Na "klik" się  nie złozy , ale  jakas bajeczna góra szpachli tez nie jest potrzebna. Stosunek cena -jakość  jak najbardziej OK.  Jest uproszczony - to nie jest model z górnej półki pod wzgledem szczegółowosci ,  i - jak mniemam- ciut odbiega od wymiarów w skali :-)).  mam Su 7 z tej "stajni" to i Su 22 bedzie pasował do stadka 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część podszybia jest okryta materiałem koloru brązowego, tak do połowy mniej więcej.

 

https://www.airplane-pictures.net/photo/1085274/3713-poland-air-force-sukhoi-su-22m-4/

Edytowane przez smialus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki materiał najlepiej żeby miał jakąś delikatną fakturę. Lepiej od folii od czekolady nadaje się teflon taki który się stosuje do uszczelniania rur. Fajny materiał bo jest w kilku grubościach oraz daje się formować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smialus napisał:

Jakiś taki materiał najlepiej żeby miał jakąś delikatną fakturę. Lepiej od folii od czekolady nadaje się teflon taki który się stosuje do uszczelniania rur. Fajny materiał bo jest w kilku grubościach oraz daje się formować.

Jak mniemam - mówisz o tasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.