Skocz do zawartości

Tygrys Królewski Dragon 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Modelik jak w temacie.

DSCF9654.jpg

DSCF9652.jpg

DSCF9649.jpg

 

Malowanie -jak wskazuje instrukcja Ohrdruf 44`

DSCF9740.jpg

DSCF9739.jpg

DSCF9738.jpg

DSCF9737.jpg

 

Jako ze inne pozycje mi schną, wziąłem się za olejenie tej sztuki.

Wieża jeszcze (poza rozjaśnieniem i kilkoma ryskami, nieruszana)

Czeka na kalki gdyż jest po sido.( nr 333)

Prawie z pudła, kilka el. dodanych we własnym zakresie.

 

DSCF9774.jpg

DSCF9770.jpg

DSCF9769.jpg

DSCF9768.jpg

DSCF9764.jpg

 

Wanna ma już wash, standardowo po mojemu-obicia--świeże i rdzawe( to samo czeka "głowę i nogi"

Do zestawu dam gąsienice metalowe i prawdopodobnie 1 figurkę( wlazy się otwierają)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, chodzi mi o rodzaj farb jakich użyłeś Very Happy oleje akryle.. ?

 

akiej firmy jest olivgrun na tym modelu? chodzi mi o firmę. Very Happy

hm....

 

Wszystko to akryle, olejami nie maluje prawie w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skleilem ostatnio tkiego i milem zamiar sie pokazac na galerii ale teraz twojego widze to zrobie jeszcze pare poprawek narazie ide sobie popłakać w kącie Smile :((((((

Ty już skończyłeś i płaczesz, ja jeszcze nienn mam to samo...to mój dziewiczy w tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i czym malowałeś obicia pancerza?

pędzelkiem, metalizerem i farbkami olejnymi.

 

Błotko to miałki piasek(gdzieniegdzie) z żywicą akrylową, troszkę grubiej startej pasteli i mieszanki pigmentów

 

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym te błotniki nad zapalniczką porozginał

Rozgrzewane i gięte, zawsze będa wygladały jak rozgrzane i gięte( mnie osobiście taki efekt nie sadysfakcjonuje)

 

 

 

Dziękuje za błotko

Proszę

 

 

 

Czy mógłbyś napisać coś więcej o swojej technice robienia odprysków krok po kroku ? Byłbym wdzięczny .

Pedzelek w farbkę ,malowanie po modelu-innych kroków nie ma

 

 

Błoto z minimalnej ilości piasku(wręcz kurz) i pigmentów

 

Dobieram sobie kolorystycznie, nanoszę pedzelkiem na sucho( od najjasniejszego, po najciemniejszy)

 

Ilość w "zagłębieniah" -zależne od własnych potrzeb-mozna to skorygowac juz na gotowym modelu

DSCF9943.jpg

 

Póżniej delikatnie "mieszam" kolorki

DSCF9941.jpg

DSCF9939.jpg

 

 

 

Po tych czynnosciach wypadałoby zatrzymać kolor, sam fixer jest dobry, ale zmywa kurz i zaciemnia/przekłamuje kolory wyjściowe

By to zniwelować

DSCF9946.jpg

 

 

wpierw zapuszczam Thinner(także MIG)- nie rozmywa grudek(jak to czyni fixer)

Jeszcze na tym etapie zdejmuje sobie naddatki i wyglada to tak:

DSCF9947.jpg

 

Oczywiście po zmoczeniu całej powierzchni nie przejmuje się że czarno, po wyschnieciu jasnieje( przyśpieszam susząc suszarka do włosów-wziętą w jasyr nota bene od...-SAMICY!)

Jesli chcemy, by pigmenty zostały zafiksowane a nie rozciapciane pędzlem, przy wpuzczaniu Fixera-nie daajemy wyschnąć thinnerowi,a w tym momencie zmniejszamy cisnienie w aero do minimum i delikatnie psikaweczką pokrywamy całą masę fixerem-thinner zatrzyma nam ja na miejscu a fixer spowoduje "trwałe" zatrzymanie, a przy aero nie "rozciapcia" nam wypracowanej ziemi.

 

 

Pewnie wiekszość to wie, ale niewszyscy-więc jest ;p

 

Wracając do modelu, znów troszkę dłubnąłem.

DSCF9961.jpg

DSCF9960.jpg

DSCF9958.jpg

DSCF9957.jpg

DSCF9956.jpg

DSCF9955.jpg

DSCF9954.jpg

DSCF9953.jpg

DSCF9951.jpg

DSCF9950.jpg

 

Zdjecia sa jakie sa, ale pomimo kilku filtrów, tony zalewek itd pozostaja transparentne.

Wszystkie obicia i otarcia sa widoczne "gołym okiem", z pod kurzu- i o to mi chodziło.

 

Jak już zamontuje traki na wieżę,wyschna mi całkiem kolorki na kółkach delikatnie zaakcentuje podeschnięte powierzchnie kół i błotka

 

 

Poszalałem(choroba wściekłej niedzieli?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.