Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 250/3 „ Greif ” Dragon 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Evildead napisał:

Doczytałem trochę o tym typie z i wynika z tego że otwory wizyjne w bardziej pionowej płycie czołowej były starszego typu, do płyt dachowych i silnika przymocowano haki do podnoszenia,dolna skrzynka narzędziowa poszła na prawą stronę, w prawym górnym rogu z tyłu był otwór na podstawę anteny,zatknięty pancerną zatyczką, o podłodze nic nie ma 😃, także mam nadzieję że jako tako aber to odwzorował, jakoś to będzie 😝. @Pan_Cerny obiecane foto, tak to na makro wyglada, takze jakis tam wzór druku jest.., ciekawo jak po podkładzie bedzie widoczne, szału nie ma, na razie nic z tym nie bede robił, ale to nie warte 50 dyszek, szkoda że po zakupie sie nie przyjrzałem , bo to sie nadaje do zwrotu.

IMG_20230915_164813.jpg

 Ten druk wygląda, jak byś zrobił zdjęcie monitorowi tefonem..ah ta częstotliwość druku. Ciekawie czy 50hz czy 75hz druk im szedł :)

 

Całuj pańcie romelka żelka w rękę..i dawaj  zestawowe. Sabotaż,zdrada dragonowska to do ukarania .

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pan_Cerny napisał:

Co do tej podłogi to się podpieram Hilarym Doylem z jego Panzer Tracts 15-1. Poniżej wklejam połączone obrazki z jego zeszytu. Na górze Z na dole "standard". Łączyłem je na oko więc mogą się różnić wymiarami między sobą. To że dragon dał taką samą w obu wozach to absolutnie nic nie znaczy :D

Błotniki Z-tka ma też bardziej kanciaste niż standardowy Sd-ek.

image.jpeg.3303aa85df9279ae6e8ec17d31a8a9fa.jpeg

 

Mam książkę ze zdjęciami Greifa, poszukam jej jutro. Może będzie coś wartego pokazania.

Jak by taka płyte luzem dostać to mozna by sie pobawic w pociecie,  dosztukowanie, ale nie ma luzem, w nowym pudełku jest tylko ta dolna , choc tu tez inny rozstaw rączek, błotniki pudełkowe sa dwa rodzaje , jeden  pewnie typ z , a blaszkowe nie patrzyłem , jak przyjdzie ten etap , będe porównywał, a zdjecia jak najbardziej jak możesz to znajdz , czy na pw , czy tu , to ktos może skorzystac :), róznie to na różnych zdjeciach te podłogi, tu np zaczep jak w tym gornym z panzer tracts

075cde9f64eccb13213d764226ed5f41.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem książkę, ale większość zdjęć można znaleźć w necie. Np. te:

 

1009919138_Bundesarchiv_Bild_101I-443-1589-03_Nordafrika_Rommel_in_Befehlsfahrzeug.thumb.jpg.1ec0c6670347c122bd7d3de04fb3cf0b.jpg1122679645_Bundesarchiv_Bild_101I-443-1589-07_Nordafrika_Rommel_in_Befehlsfahrzeug.jpg.dddce135e0de81786cc10e5ccc206d71.jpg283230331_Bundesarchiv_Bild_101I-443-1589-11_Nordafrika_Rommel_in_Befehlsfahrzeug.thumb.jpg.0cc0522c03327fa5e1332222a7c2138c.jpg239005820_Bundesarchiv_Bild_101I-784-0249-02A_Nordafrika_Rommel_im_Befehlsfahrzeug__Greif_.jpg.c23318ed4c4c8f4920322e857cda52d6.jpg1566678666_Bundesarchiv_Bild_101I-784-0249-04A_Nordafrika_Rommel_im_Befehlsfahrzeug__Greif_.2.jpg.cf6ad2e35663c645e5bacba332e7f35d.jpg1756962108_Bundesarchiv_Bild_101I-785-0296-25_Nordafrika_Rommel_im_Befehlsfahrzeug__Greif_.jpg.6da23bcab7d4115539263fbc616b38ed.jpg

 

Kiedyś mnie zastanawiało, co tam leży na silniku. I tamiya i dragon kazali  to przyklejać ale nie byłem w stanie rozpoznać przedmiotu.

A to zwykłe składane krzesełko n:)

Aha, na poniższym zdjęciu pięknie widać dekielek na kole napędowym.  Oczywiście w zestawie dragona występuje on tylko na boxarcie, bo w modelu już nie.

Ahakrzeselko.thumb.jpg.49647a394b477bb18411ca860642d5a0.jpg

 

W zestawie masz puszki z karmą dla nadludzi. Będziesz robił jedzącego Erwina?

papu.thumb.jpg.4ac012e49a27fb6151b719e58bd5c580.jpg

 

 

Edytowane przez Pan_Cerny
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dalszy etap w sumie  jak zwykle nie po kolei, bo inaczej się nie da, zacząłem robić górna płytę pancerną, i dobrze że ją kupiłem gdyż jest pod z, kąt nachylenia zgodny z nowym dragonem, a w pudełku są dwie opcje, jedna kadłub pod zwykły alt drugi pod greifa, poza tym w zestawie abera są  odpowiednie wizjery boczne gdyż maja szczeliny, a poniżej wizjery od dragona, za duże, i bez otworu czyli lipa..,pokusiłem się jeszcze o dodanie spawów, aber chyba pomyślał ze to już przesada bo nie przewidział nic 😆, zielone strzałki, na razie tyle

2.jpg

4.jpg

1.jpg

33.jpg

IMG_20231019_184131.jpg

vizjer.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały progres, słabo jakoś z weną ostatnio.., stelaż i kanistry na tył, trzeba je oczywiście dokupić, bo dziady w pudełku ich nie uwzględnili ...:? i gąski  od heavy hobby przymiarka z kółkiem, te to bez zarzutu.

2.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Witam, dalsze postępy, było sporo dłubaniny tym razem, górna pokrywa od środka w sumie stan przed malowaniem, radiostacja Fusprech.f od sbs, tam jeszcze dojdzie połączenie słuchawek i główne zasilanie, ale to po założeniu pokrywy, dorobiłem jakąś skrzynkę narzędziowa bo zawsze to więcej i ciekawiej, najwięcej zabawy było z zestawem radiostacji, połączyłem zestawową radiostacje  w sumie dobrze wygląda , dodałem do niej uchwyty z drutu, zaczepy z blaszek , wtyczki i inne  pierdołki, podłączenie robiłem na bazie tej stronki   https://www.kriegsfunker.com/radio_coll.php       może komuś się przyda ten adres, to tyle.

 

 

 

 

 

na modelwork.jpg

IMG_20240204_151107.jpg

wyostrzone.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Nada się na zestaw rigowy na koncert🤣? Okablowanie ładnie konkretne zrobione.

Był kiedyś taki film że podłączyli gitarę zdaje się do radia i był heavy metal, ale tytułu nie pamiętam :)

28 minut temu, patrykd napisał:

Zdjęcia mało ostre. Może czas najwyższy zmienić ziemniaka :)

Jak na warsztat to wystarczy ziemniak, coś tam widać, kiedyś się zmieni może , nie ma czasu na szukanie aparatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barszczo napisał:

Podłączam się do oglądania, robota fantastyczna. Lata temu też zaliczyłem zabawkowego Greifa z Tamki :D .

Dzięki, no nie ma lekko :) , ale brnę do przodu, tamka to rzeczywiście bladziutka jest jeśli porównać z tym dragonem, choć i w dragonie jest trochę kwiatków, a i instrukcja nie ułatwia jak to na dragona przystało, pomieszane numery, części  itd , dobrze że jest Aber, lepiej na nim się wzorować  :) . Ogólnie to ten model ma sporo drobnych części, dobry detal jak to dragon, dodałem  blaszki to trzeba teraz tą robotę jeszcze całkowicie inaczej planować, malowanie też będzie takie na raty, raz to, raz tamto, taka to robota, ale w sumie dobra zabawa przy nim, nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Evildead napisał:

ale w sumie dobra zabawa przy nim, nie narzekam :)

My też się dobrze bawimy :wow:. Chciałbym go w końcu całego zbudowanego żeby zobaczyć ile tam tego plastiku wyjściowego zostało. Przepiękna robota!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.