Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 250/3 „ Greif ” Dragon 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czas na następny dłuższy warsztat, tym razem będzie to  to transporter półgąsienicowy Sd.Kfz. 250/3 Greif, jeden z pojazdów dowódczych Rommla, wersja alt z anteną, model dragon 1/35 plus dodatki, także będzie co pomału robić :) na początek trochę wnętrza, fotele nie przyklejone.

 

 

 

 

 

IMG_20230819_185050.jpg

IMG_20230819_185238.jpg

50934254768_b9d740e950_b.jpg

1.jpg

2.jpg

IMG_20230902_125318.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo!!!! Widzę, że inflacja omija modelwork. Rommel  z przyjemnością będzie jeździł takim transporterem.  Czeka Cię mnóstwo pracy. Obserwuję i czekamy na dalsze posty. 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, robertmodelarz napisał:

Drogo!!!! Widzę, że inflacja omija modelwork. Roomel z przyjemnością będzie jeździł takim transporterem.  Czeka Cię mnóstwo pracy. Obserwuję i czekamy na dalsze posty. 

No nie jest jeszcze tak źle w tym kraju 😁, no i na hobby się inaczej kasę liczy, a roboty ogrom fakt, ale  powoli się porobi, może za rok się skończy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponująca ilość blaszek. Że ci się chce aż tyle w to inwestować. Zwłaszcza w Dragona, który akurat ma przyzwoite detale. 
 

Będzie to ciekawy warsztat, więc na pewno będę obserwował. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SFModel napisał:

Imponująca ilość blaszek. Że ci się chce aż tyle w to inwestować. Zwłaszcza w Dragona, który akurat ma przyzwoite detale. 
 

Będzie to ciekawy warsztat, więc na pewno będę obserwował. 

Dragon jest spoko wiadomo, na pewno jest tu dobry detal prosto z pudła, no i ta wersja ma juz poprawione kalki, po prostu z blaszkami bardziej się zagłębiam w temat, więcej trzeba myśleć i analizować, ciekawiej mi się robi taki model, można go przeciągnąć na dłuższy czas,  co i nie znaczy że to mus, można i czerpać fazę prosto z pudła, kwestia jak kto lubi :) , nie ma przymusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

nie ma przymusu

No wiadomo. Podziwiam chęci i samozaparcie. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Drogo!!!! Widzę, że inflacja omija modelwork.

Plastik i blaszki to bardzo dobra inwestycja! Podobno długo się to rozkłada 😉 a pieniądze wręcz wyparowują 😞 Warto też iść w nieruchomości i robić dioramy miejskie 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział "Sepp" Dietrich: "Potrafił tylko stać na czołgu i krzyczeć: Jestem królem Afryki!" W 1941 r. Rommel innym pojazdem  (tzw. Mamutem)  robiąc zwiad wjechał w Egipcie między pozycje brytyjskie. Angole się nie połapały i spokojnie zawrócił, bo Mamut to był zdobyczny brytyjski wóz sztabowy tylko z oznakowaniem niemieckim.

 

Bardzo ciekawy temat! Niedawno właśnie grzebałem w Internecie na temat zestawów Dragona i Tamiyi przedstawiających Greifa. Oczywiście Tamka to inna epoka, bo chyba lata 70-te jeszcze.

Edytowane przez Mr_X
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Oglądam, kiedyś zacząłem... i jak to u mnie w tamtym czasie było zaległ w pudełku na "kiedyś do niego wrócę" może jak się dokopię to pstryknę foto, jeśli dobrze pamiętam góre pancerza miałem gotową , mała sugestia -szkoda obecnie się męczyć z radiostacjami i tymi duperelami do nich sa gotowe 3d mega jakość mają nawet wtyczki z pinami :D
20230117_133716.thumb.jpg.d6a842f1b464ffce4d5943f4dab582af.jpg20230117_133549.thumb.jpg.63fc19d82724f5839046747cb997d3c7.jpg20230117_133541.thumb.jpg.f33b46ce4b7edb80ab0d46f8a075a3a6.jpg20230117_115314.thumb.jpg.36602651f40ff07baca13cd899456e99.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mr_X napisał:

Jak powiedział "Sepp" Dietrich: "Potrafił tylko stać na czołgu i krzyczeć: Jestem królem Afryki!" W 1941 r. Rommel innym pojazdem  (tzw. Mamutem)  robiąc zwiad wjechał w Egipcie między pozycje brytyjskie. Angole się nie połapały i spokojnie zawrócił, bo Mamut to był zdobyczny brytyjski wóz sztabowy tylko z oznakowaniem niemieckim.

 

Bardzo ciekawy temat! Niedawno właśnie grzebałem w Internecie na temat zestawów Dragona i Tamiyi przedstawiających Greifa. Oczywiście Tamka to inna epoka, bo chyba lata 70-te jeszcze.

No ciekawie tam się działo, zabawna historyjka :), no tamka jak zwykle uproszczona, także dragon na pewno lepszy i nowszy

13 godzin temu, Greif napisał:

Oglądam, kiedyś zacząłem... i jak to u mnie w tamtym czasie było zaległ w pudełku na "kiedyś do niego wrócę" może jak się dokopię to pstryknę foto, jeśli dobrze pamiętam góre pancerza miałem gotową , mała sugestia -szkoda obecnie się męczyć z radiostacjami i tymi duperelami do nich sa gotowe 3d mega jakość mają nawet wtyczki z pinami :D
20230117_133716.thumb.jpg.d6a842f1b464ffce4d5943f4dab582af.jpg20230117_133549.thumb.jpg.63fc19d82724f5839046747cb997d3c7.jpg20230117_133541.thumb.jpg.f33b46ce4b7edb80ab0d46f8a075a3a6.jpg20230117_115314.thumb.jpg.36602651f40ff07baca13cd899456e99.jpg

Pomyślę jeszcze o tych radiostacjach, jeszcze jest trochę czasu do tych etapów :), ładne te 3d 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląd basic setu abera. Bułka z masłem...🤣. Żeś pojechał jubiler. .Zatrudnij mikrusów do lutowania. Bo jak dla mnie CA 5K slow.

 

Przy tym zestawie serio rok roboty spokojnie hehe.

 

Mały pojazd, poziom sobie widzę wygórowałeś z grubej rury. Będziesz miał egzaminy co chwilę z dużego zakresu, bo kolokwia dobre już masz  z głowy blacharsko. 

 

Nie chodzi o jakość wykonania, bo sobie zapewne poradzisz spokojnie. Ale czas, na młotkowanie tego. Przy tej ilości. 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Wygląd basic setu abera. Bułka z masłem...🤣. Żeś pojechał jubiler. .Zatrudnij mikrusów do lutowania. Bo jak dla mnie CA 5K slow.

 

Przy tym zestawie serio rok roboty spokojnie hehe.

 

Mały pojazd, poziom sobie widzę wygórowałeś z grubej rury. Będziesz miał egzaminy co chwilę z dużego zakresu, bo kolokwia dobre już masz  z głowy blacharsko.

 

No ma to całe 3,3 cm szerokości 🙂, właśnie po to te abery i instrukcja od nich, bo dragonowa po łebkach jak zwykle... , niektórych rzeczy nawet nie przewiduje, u nich to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj waj! Tyle blach! Nie otwieraj ich wszystkich, bo ich nie potrzebujesz. Aber je projektował do tych starych Sd.KFz-ów dragona a dragon powoli (bardzo powoli) odświeża swoje zestawy.  Ten Twój Greif ma chyba najwięcej nowych elementów. Do pełni szczęścia brakuje aby w końcu dragon na nowo zaprojektował wnętrze i silnik, bo to co daje to są te leciwe strucle projektowane jeszcze w Minecrafcie. Musisz pamiętać że Greif to pojazd z nadwoziem typu 250/Z, wiec w detalach odbiega od typowego sd.kfz.250. Podłoga ma tam inny układ, więc ta blaszana z abera Ci się nie przyda. Nie wiem jak z górą wanny, pojazdy typu Z miały przednia płytę (tę z wizjerami kierowcy i radiooperatora) bardziej pionową. W starym Greifie dragona nie było to uwzględnione, więc możliwe że aber też to zignorował. W swoim zestawie masz też na nowo zaprojektowane błotniki do wozu typu Z, nie wiem czy są jakieś różnice w stosunku do metalowych ale może nie warto ich wymienić?

Widze na zdjęciu, że dokupiłeś koła z FC Modelfrend. Ta firma ma opinię najgorszego producenta na świecie. Jak się prezentują ich koła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan_Cerny napisał:

Aj waj! Tyle blach! Nie otwieraj ich wszystkich, bo ich nie potrzebujesz. Aber je projektował do tych starych Sd.KFz-ów dragona a dragon powoli (bardzo powoli) odświeża swoje zestawy.  Ten Twój Greif ma chyba najwięcej nowych elementów. Do pełni szczęścia brakuje aby w końcu dragon na nowo zaprojektował wnętrze i silnik, bo to co daje to są te leciwe strucle projektowane jeszcze w Minecrafcie. Musisz pamiętać że Greif to pojazd z nadwoziem typu 250/Z, wiec w detalach odbiega od typowego sd.kfz.250. Podłoga ma tam inny układ, więc ta blaszana z abera Ci się nie przyda. Nie wiem jak z górą wanny, pojazdy typu Z miały przednia płytę (tę z wizjerami kierowcy i radiooperatora) bardziej pionową. W starym Greifie dragona nie było to uwzględnione, więc możliwe że aber też to zignorował. W swoim zestawie masz też na nowo zaprojektowane błotniki do wozu typu Z, nie wiem czy są jakieś różnice w stosunku do metalowych ale może nie warto ich wymienić?

Widze na zdjęciu, że dokupiłeś koła z FC Modelfrend. Ta firma ma opinię najgorszego producenta na świecie. Jak się prezentują ich koła?

 

Jak już kupione to trzeba je robić 😆, tam wstępnie patrzyłem to w pudełku są dwie podłogi i rozstaw mają identyczny jak w blaszce, różnią się tym że jedna ma otwory pod ławkę, wrócę do domu to się przyjrzeć jeszcze temu, górę też muszę porównać z zestawową jak to wygląda, tak jak błotniki będą się różnić zostanę przy zestawowych, a kółka to taka no to faktura delikatna czy coś tam było 😄, wrócę to pstryknę fotkę,a to  firma krzak fakt, wracając jeszcze do podłogi, różnica jest między starym greifem a nowym, blaszka aber podloga pasuje rozstawem  z moim, nie ma już tej starej wersji 😃, i bądź tu mądry, może stara była zła i zakualizowali.

IMG_20230915_124126.jpg

IMG_20230915_124230.jpg

IMG_20230915_124347.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem trochę o tym typie z i wynika z tego że otwory wizyjne w bardziej pionowej płycie czołowej były starszego typu, do płyt dachowych i silnika przymocowano haki do podnoszenia,dolna skrzynka narzędziowa poszła na prawą stronę, w prawym górnym rogu z tyłu był otwór na podstawę anteny,zatknięty pancerną zatyczką, o podłodze nic nie ma 😃, także mam nadzieję że jako tako aber to odwzorował, jakoś to będzie 😝. @Pan_Cerny obiecane foto, tak to na makro wyglada, takze jakis tam wzór druku jest.., ciekawo jak po podkładzie bedzie widoczne, szału nie ma, na razie nic z tym nie bede robił, ale to nie warte 50 dyszek, szkoda że po zakupie sie nie przyjrzałem , bo to sie nadaje do zwrotu.

IMG_20230915_164813.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, patrykd napisał:

Ten druk sporo szlifowania wymaga 

A już miałem od nich zestawy zapinek do panzer 1 co było mydło i poszło do kosza, i mówiłem nigdy wiecej😆, i zapomniałem że to było złe, dałem im szansę a tu zonk, poszlifuje i zobacze jak to wyglada po podkładzie, podejrzewam że trzeba bedzie sie przeprosic z zestawowymi albo tańsze panzer art dokupić , albo te pedzlem namazać grubo jak kiedys i nie bedzie widac, opcji jest kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nie był pustynny, zakryłbyś błotem. Ale tutaj będzie ciężko to zamaskować. Czemu od razu nie zdecydowałeś się na Panzer Arty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SFModel napisał:

Gdyby to nie był pustynny, zakryłbyś błotem. Ale tutaj będzie ciężko to zamaskować. Czemu od razu nie zdecydowałeś się na Panzer Arty? 

Dokładnie, z błotem to był by luzik, dobre pytanie :) , na tablicy w moje hobby wyskoczyło , patrze ładny obrazek na froncie , Rommel jedzie itd :), a na trzeciej stronie dopiero panzer art itd, także nie kupujcie nic od Fc mt

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej podłogi to się podpieram Hilarym Doylem z jego Panzer Tracts 15-1. Poniżej wklejam połączone obrazki z jego zeszytu. Na górze Z na dole "standard". Łączyłem je na oko więc mogą się różnić wymiarami między sobą. To że dragon dał taką samą w obu wozach to absolutnie nic nie znaczy :D

Błotniki Z-tka ma też bardziej kanciaste niż standardowy Sd-ek.

image.jpeg.3303aa85df9279ae6e8ec17d31a8a9fa.jpeg

 

Mam książkę ze zdjęciami Greifa, poszukam jej jutro. Może będzie coś wartego pokazania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.