Skocz do zawartości

Dekalog malowania pędzlem.


Shaqi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszce jedno... co do tych 2 nowych farb. Okazło się, że mają zupełnie inny kolor (Humbrol Enamel) od tego jaki ma /wieczko/... O co chodzi?? Po pomalowaniu będą inne??

 

Strasznie mnie to denerwuje, bo kupiłem już 3 takie same zielone humbrole (102, 117, 150) i co więcej, żaden mi nie pasuje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol tak czasem ma

 

Ale mam też takie podchwytliwe pytanie: pomieszałeś dokładnie te farby w puszce przed malowaniem?

 

 

 

Wymieszałem byłem specjalnie w sklepie i mi je wymienili bo też nie wiedzieli dlaczego;) (sory za tyle pytań ale dopiero zaczynam malować)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszyscy krzyczą -WYMIESZAJ a ja powiem - niekoniecznie

Dlaczego?

Moje doświadczenia z farbami a zwłaszcza z emaliami pozwoliły wypracować inną metodę. Wiadomo że im cieńsza warstwa tym lepiej. Zamiast więc mieszać masę pigmentową z oliwą jaka zbiera się na powierzchni robię inaczej. Zbieram pigment z dna patyczkiem i umieszczam w pojemniczku w ilości niezbędnej do pomalowania danej powierzchni. w tymże pojemniczku rozcieńczam terpentyną balsamiczną do gęstości pozwalającej na naniesienie wybraną metodą. Co to daje zapytają niektórzy. Wiele - od krótszego czasu schnięcia po mniejszą grubość warstwy przy świetnym kryciu.

Polecam przetestować - a czy zostanie tak na stałe - Wasza decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jezeli ktos ma problemy z malowaniem skory na figurkach to prosze bardzo - ja po tym tutorialu juz ich niemam - efekt gwarantowany tylko stosowac sie do instrukcji

http://www.scalemodeladdict.com/tips/how-to-paint-flesh-on-miniatures

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie dotyczące podstaw malowania pędzlem.

Mam sobie XF-67 Tamki. Nakładam pierwszą warstewkę na detalu pędzelkiem. Czekam sobie 12h. Nakładam drugą warstwę i.... widzę jak pod pędzlem schodzi mi pierwsza warstwa i robią się dziury w pierwszej warstwie. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to akryl. Podkładu nie dawałem, bo szkoda mi puszkę otwierać jeśli do meritum dojdę (jak dobrze pójdzie) może za pół roku ;)

Maluję scratchową ramkę dookoła kratki. Powierzchnia to jakieś 1mm x 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
Kupujesz farbke i pedzel. Farbke rozcienczasz, nanosisz na odtluszczony model za pomoca pedzla. Sam oceniasz ewentualna ilosc warstw farby

A tak serio, to sprecyzuj troszke pytanie, bo 'rady' to pojecie szerokie, a w tym wlasnie dziale znajdziesz duuuuzo, oj duuuzo na temat malowania modeli Pozdrawiam

 

Wstrząsaj farbę przez ok 30 sekund.

 

Maluj końskim włosiem.

 

Maluj rzwawo i pewnie.

 

Nałóż conajmniej 2 warstwy.

 

Pokryj lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.